Mzdový/á účtovník-čka - Polovičný úväzok

Múzeum mesta Bratislavy

Miesto práce
Radničná 1, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády)
700 EUR/mesiacVýsledná výška mzdy závisí od schopností a skúseností konkrétneho kandidáta. Základná mzda sa určuje v závislosti od započítanej odbornej praxe. Zamestnancovi je možné priznať osobný príplatok až do výšky 100% platovej tarify a tiež je možné poskytovať odmeny podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Samostatné zabezpečovanie, komplexné spracovanie a zodpovednosť na mzdovú agendu v súlade so Zákonníkom práce, súvisiacimi všeobecne záväznými platnými právnymi a internými predpismi;
- Výpočet miezd, príprava podkladov k výplatám miezd (evidencia PN, OČR, potvrdenia o príjme, exekúcie...);
- Platobný a zúčtovací styk s bankami;
- Poskytovanie poradenskej a konzultačnej činnosti vedeniu i zamestnancom, sledovanie zmien v legislatíve;
- Zabezpečovanie včasného a správneho vkladu, aktualizácie a kontrola mzdových údajov v príslušnom informačnom systéme;
- Priebežné spracovanie údajov súvisiacich so spracovaním výkazov;
- Mesačné spracovávanie výkazov - komunikácia so Sociálnou poisťovňou, zdravotnými poisťovňami a daňovým úradom;
- Rekapitulácie vyúčtovania miezd, mzdové listy, ročné zúčtovanie, daňový bonus, evidenčné listy dôchodkového zabezpečenia;
- Súčinnosť s personalistkou MMB - zastupiteľnosť najmä pri spracovaní prihlášok a odhlášok zamestnancov do poisťovní v čase neprítomnosti;
- Spracovanie dochádzky;
- Spracovanie súvisiacich štatistických výkazov;
- Spolupráca pri pravidelných/ad hoc účtovných uzávierkach;
- Metodické usmerňovanie pracovísk/expozitúr MMB;
- Súčinnosť pri spracovaní a aktualizácii interných smerníc;
- Stravovanie zamestnancov.

1. Príspevok do DDS 2%;
2. Možnosť profesijného a odborného rastu, podpora ďalšieho vzdelávania a rozvoja zamestnancov;
3. Ďalšie benefity :

a) skrátený 37,5 hodinový pracovný čas;
b) flexibilný pracovný čas v rozmedzí od 6:00 - 19:00 - umožňuje skĺbiť prácu, rodinu aj koníčky;
c) zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec Zákonníka práce;
d) možnosť Home Office až 4 dni do mesiaca - po dohode s nadriadeným;
e) čerpanie 3 dni tzv. sick day;
f) podujatia pre zamestnancov - teambuilding, vianočný večierok;
g) práca v atraktívnych historických priestoroch v centre mesta;
h) voľný vstup do mestských inštitúcií: Galéria mesta Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave;
i) voľný vstup do múzeí SR, ktoré sú členmi Zväzu múzeí na Slovensku.

V prípade Vášho záujmu o ponúkanú pracovnú pozíciu nám zašlite nasledovné doklady :
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania;
2. Životopis;
3. Fotokópiu dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi doručte elektronicky na e-mail: [email protected]

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, kontaktovať budeme iba vybratých uchádzačov spĺňajúcich požiadavky.

Na základe zaslaných podkladov vyberieme najvhodnejších uchádzačov, s ktorými sa dohodneme na ďalšom postupe a účasti na osobnom pracovnom pohovore. Tešíme sa na Vaše reakcie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomický smer

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý
Microsoft Office 365 - Pokročilý
Compeko - Pokročilý
Noris Next - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

Mzdový účtovník

Počet rokov praxe

5

Práca je vhodná aj pre dôchodcu/dôchodkyňu

- znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov;
- zákon č. 552/2003 Z.z., 553/2003 Z.z., cestovné náhrady, zákon č. 311/2001 Z.z.;
- prac v oblasti spracovania miezd podmienkou;
- prax vo verejne správe výhodou;
- skúsenosti so mzdovým programom Compeko, Noris Next výhodou;
- práca s pokladňou;
- systematickosť;
- samostatnosť, spoľahlivosť, zodpovednosť;
- precíznosť, diskrétnosť;
- tímová spolupráca.

Múzeum mesta Bratislavy je múzeum s viac ako 150 ročnou tradíciou. Spravuje 9 objektov, z toho väčšina národné kultúrne pamiatky a významné historické lokality, ktoré sprístupňuje pre verejnosť - okrem iných sú to najmä Stará radnica, Michalská veža, Hrad Devín alebo Antická Gerulata v Rusovciach.
ID: 4617769  Dátum zverejnenia: 5.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 700 EUR/mesiac