Knihovník/-čka knižnice Múzea mesta Bratislavy

Múzeum mesta Bratislavy

Miesto práce
Múzeum mesta Bratislavy, Radničná, Bratislava
Termín nástupu
02.09.2023
1 000 EUR/mesiacZákladná mzda sa určuje v závislosti od započítanej odbornej praxe. Zamestnancovi je možné priznať osobný príplatok až do výšky 100% platovej tarify a tiež je možné poskytovať odmeny podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Múzeum mesta Bratislavy (MMB) je múzeum s viac ako 150 ročnou tradíciou, bolo založené v roku 1868 a odvtedy funguje nepretržite. Rozsahom svojho zbierkového fondu spravuje cca 140 tisíc zbierkových predmetov. Patrí medzi najväčšie múzeá na Slovensku.
Knižničný fond knižnice MMB je obsahovo zameraný predovšetkým na históriu Bratislavy a literatúru súvisiacu s múzejnými odbornými činnosťami a vednými disciplínami v súvislosti so zbierkovým fondom.

Medzi Vaše hlavné činnosti bude patriť :
- Prezenčná a absenčná výpožičná služba a s ňou súvisiace agendy;
- Poskytovanie bibliografických a faktografických informácií, spracovanie rešerší;
- Verifikácia a adjustácia knižničného fondu;
- Spracovávanie záznamov o knižničných dokumentoch v IS knižnice;
- Budovanie katalógu;
- Vedenie základných knihovníckych evidencií.

1. Príspevok do DDS 2%;
2. Možnosť profesijného a odborného rastu, podpora ďalšieho vzdelávania a rozvoja zamestnancov;
3. Ďalšie benefity :

a) skrátený 37,5 hodinový pracovný čas;
b) flexibilný pracovný čas v rozmedzí od 6:00 - 19:00 - umožňuje skĺbiť prácu, rodinu aj koníčky;
c) zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec Zákonníka práce;
d) možnosť Home Office až 4 dni do mesiaca - po dohode s nadriadeným;
e) čerpanie 3 dni tzv. sick day;
f) podujatia pre zamestnancov - teambuilding, vianočný večierok;
g) práca v atraktívnych historických priestoroch v centre mesta;
h) voľný vstup do mestských inštitúcií: Galéria mesta Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave;
i) voľný vstup do múzeí SR, ktoré sú členmi Zväzu múzeí na Slovensku;
j) možnosť priamo sa podieľať na rozvoji jedného z najlepších múzeí na Slovensku.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania;
2. Životopis;
3. Fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky na e-mail: [email protected].

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, kontaktovať budeme iba vybratých uchádzačov spĺňajúcich požiadavky.

Na základe zaslaných podkladov vyberieme najvhodnejších uchádzačov, s ktorými sa dohodneme na ďalšom postupe a účasti na osobnom pracovnom pohovore. Tešíme sa na Vaše reakcie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý
Microsoft Office 365 - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Prax na obdobnej pozícii je vítaná, nie je však podmienkou

- Ukončené úplné stredoškolské vzdelanie alebo vysokoškolské vzdelanie I. stupňa;
- Dobrá znalosť MS Office a bežne používaných komunikačných technológií;
- Výborné komunikačné a organizačné schopnosti;
- Spoľahlivosť, bezúhonnosť, zodpovednosť, precíznosť;
- Zmysel pre poriadok a prácu v tíme;
- Cudzí jazyk a skúsenosti z pôsobenia v oblasti knižníc sú výhodou.

Nesplnenie niektorej z požiadaviek neznamená automatickú diskvalifikáciu uchádzača/uchádzačky.

Múzeum mesta Bratislavy je múzeum s viac ako 150 ročnou tradíciou. Spravuje 9 objektov, z toho väčšina národné kultúrne pamiatky a významné historické lokality, ktoré sprístupňuje pre verejnosť - okrem iných sú to najmä Stará radnica, Michalská veža, Hrad Devín alebo Antická Gerulata v Rusovciach.
ID: 4596906  Dátum zverejnenia: 9.6.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac