Odborný/-á referent/-ka ekonomického oddelenia

Múzeum mesta Bratislavy

Miesto práce
Radničná 1, Bratislava
Termín nástupu
Február 2023 / dohodou
1 250 EUR/mesiac- Plat sa skladá z tarifného platu + osobného príplatku v súlade so Zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme; - Výsledná mzda bude predmetom osobného rozhovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• výkon samostatnej odbornej činnosti na ekonomickom oddelení podľa pridelenej agendy;
• výkon základnej finančnej kontroly a administratívnej finančnej kontroly dokladov a s tým spojenej administrácie;
• súčinnosť pri prechode na novú formu vedenia ekonomickej agendy vo vzťahu k tzv. zdieľaným službám;
• príjem a spracovanie ekonomických dokumentov (faktúry, objednávky, účtovné doklady a pod.) v ekonomickom IS;
• súčinnosť pri optimalizácii a zefektívňovaní ekonomických procesov;
• participácia na aktualizácii a tvorbe interných predpisov/metodiky ekonomických procesov;
• podpora odborných oddelení v oblasti finančného riadenia, kontrolingu a reportingu, zlepšovania a zvyšovania kvality procesov a operatívnych ekonomických činností;
• aktívna participácia pri príprave programového rozpočtu, sledovaní plnenia a realizácie zmien v rozpočte;
• súčinnosť pri kontrole účtovníctva a iných finančných dát na pravidelnej báze vrátene reportingu;
• súčinnosť pri výkone kontroly a auditu hospodárenia múzea poverenými útvarmi zriaďovateľa ako aj kontrolnými orgánmi SR;
• kompletizácia ekonomickej dokumentácie a archivácia v zmysle platnej legislatívy a interných postupov;
• vypracovávanie ekonomických štatistických výkazov v zmysle v zmysle platnej legislatívy.

1. Príspevok do DDS 2 %;
2. Možnosť profesijného a odborného rastu, podpora ďalšieho vzdelávania;
3. Ďalšie benefity:
a) čiastočne pružný pracovný čas;
b) zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona;
c) možnosť práce z domu v rozsahu 4 dni/mesiac;
d) možnosť čerpať tzv. sickday v rozsahu 3 dni/rok;
e) sociálna politika – príspevok na stravovanie;
f) voľný vstup do mestských inštitúcií: Galéria mesta Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave;
g) voľný vstup do múzeí v Slovenskej a Českej republike;
h) práca v atraktívnych historických priestoroch v centre mesta;
i) možnosť podieľať sa na rozvoji jedného z najlepších múzeí na Slovensku.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania;
2. Motivačný list;
3. Životopis;
4. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.
Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky vo formáte pdf na e-mail: [email protected] najneskôr do 31.1.2023.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

v odbornej praxe, prax vo verejnej správe výhodou

Počet rokov praxe

2

1. Ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa ekonomického zamerania výhodou.
2. Minimálne 2 rokov odbornej praxe, prax vo verejnej správe výhodou.
3. Bezúhonnosť.
4. Dobré znalosti práce s Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint.
5. Spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť proti stresu, organizačné a riadiace schopnosti, koncepčné a analytické myslenie.
Nesplnenie niektorej z požiadaviek nie je automaticky diskvalifikačné pre uchádzača/uchádzačku.

Múzeum mesta Bratislavy je múzeum s viac ako 150 ročnou tradíciou. Spravuje 9 objektov, z toho väčšina národné kultúrne pamiatky a významné historické lokality, ktoré sprístupňuje pre verejnosť - okrem iných sú to najmä Stará radnica, Michalská veža, Hrad Devín alebo Antická Gerulata v Rusovciach.
ID: 4497455  Dátum zverejnenia: 9.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 250 EUR/mesiac