Samostatný odborný referent oddelenia rozvoja mesta a výstavby

MsÚ Kežmarok

Miesto práce
Hlavné námestie, Kežmarok
Termín nástupu
01.06.2024
973 EUR/mesiacPlatové podmienky v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v platnom znení, zaradenie do 7. platovej triedy, - základná zložka platu v rozsahu od 973,- eur do 1 167,50 ,- eur v závislosti od počtu rokov započítanej praxe, - 15% príplatok za zabezpečovanie výkonu samosprávnej pôsobnosti alebo preneseného výkonu štátnej správy, - možnosť priznania osobného príplatku vo výške max. do 100 % platovej tarify najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej bude zamestnanec zaradený.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- územný plán mesta, zhromažďovanie a príprava podnetov na zmeny a doplnky;
- vydávanie stanovísk k zmenám a doplnkom UPN mesta a stanovísk k ďalším strategických dokumentom a koncepciám týkajúcich sa rozvoja mesta;
- vydávanie stanovísk k strategickým dokumentom, či je potrebné posudzovanie podľa zákona č.24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie;
- spolupráca pri zabezpečovaní a obstarávaní územno-plánovacej dokumentácie;
- spoluúčasť pri vypracovávaní urbanistických štúdií;
- spolupráca so spracovateľom – projektantom územnoplánovacej dokumentácie;
- spolupráca pri vyhodnotení pripomienok, príprava podkladov pre schválenie územnoplánovacích dokumentácií v zastupiteľstve
- príprava podkladov pre zasadnutie komisie výstavby, životného prostredia, dopravy, bezpečnosti a majetku pri MsZ v Kežmarku;
- konzultácie ohľadne navrhovaných investičných zámerov so stavebníkmi;
- vydávanie stanovísk k plánovanej investičnej činnosti na základe žiadostí;
- podávanie územno-plánovacích informácií;
- vybavovanie sťažností v zmysle zákona o sťažnostiach;
- poskytovanie informácií podľa zákona č. 211/2000 Z.z;
- podávanie informácií občanom vo veci stavebných záležitostí, územného plánu a pod.;
- podávanie informácií a prerokovanie žiadostí;
- vydávanie súhlasov k ohláseniu drobnej stavby;
- inžinierska činnosť a komunikácia s dotknutými úradmi, resp. tretími stranami v rámci
pripravovaných projektov;
- (digitálny) projektový manažment.

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady:
- žiadosť o zaradenie do výberového konania,
- motivačný list,
- štruktúrovaný životopis,
- fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- osvedčenie o získaní osobitného kvalifikačného predpokladu podľa vyhlášky č. 547/2003 Z. z., ak ho uchádzač má,
- písomný súhlas uchádzača so spracovaním osobných údajov podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2024 (ostáva ešte 15 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Kvalifikačné predpoklady a požiadavky:
- vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa architektonického, stavebného,
krajinárskeho, alebo dopravného zamerania (pre oblasť stavebníctva);
- osobitný kvalifikačný predpoklad podľa vyhlášky č. 547/2003 Z. z. Ministerstva
výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky o obsahu a rozsahu odbornej
prípravy a postupe pri overovaní a osvedčovaní osobitného kvalifikačného
predpokladu na zabezpečenie činnosti stavebného úradu vítaný (nie je podmienka);
- bezúhonnosť;
- rámcová znalosť platných právnych predpisov; znalosť správneho, občianskeho, obchodného a pracovného práva;
- počítačové zručnosti na bežnej užívateľskej úrovni;
- odborná prax v štátnej správe, resp. samospráve nie je nevyhnutnosťou, ale výhodou
- skúsenosť s výkonom funkcie stavebného úradu I. stupňa vítaná;
- skúsenosť s prácou na úseku územného plánovania vítaná.

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
- zodpovednosť, komunikatívnosť, spoľahlivosť, samostatnosť, rozhodnosť;
- zmysel pre presnosť, poriadok a dôslednosť;
- pozitívny prístup k riešeniu problémov;
- strategické a koncepčné myslenie, zmysel pre detail.

verejná správa

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Jela Bednárová
Tel.: +421524660104
E-mail: poslať životopis
ID: 4818665  Dátum zverejnenia: 29.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 973 EUR/mesiac