Senior Financial Analyst

Miesto práce
Bratislava
2 200 EUR/mesiacWe pride ourselves on having a high-performing and collaborative culture where we support your career and development. In return for your commitment, drive, and enthusiasm, we offer a salary starting at 2 200 € plus an annual bonus payment based on your performance.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ako Senior Manufacturing Analyst ste zodpovedný za podporu rozhodovania v oblasti kalkulácie zmien vo výrobe, súvisiaceho procesu zostavovania rozpočtu, nákladového účtovníctva a kľúčového sledovania výkonnosti v celej Európe. Ako hlavný obchodný partner riadiaceho zariadenia závodu/klastra rozumiete celkovému výkonu ich závodu (závodov). Radi pracujete v rôznych tímoch, aby ste získali úplné znalosti špecifické pre jednotlivé závody, a pôsobíte ako prvý kontaktný bod pre ad hoc analýzu závodu. Ovládate naše komplexné maticové prostredie, ktoré zahŕňa ľudí z rôznych krajín a kategórií. Spochybňovanie status quo je pre vás prirodzené, keď spájate body, aby ste mohli viesť akékoľvek zmeny, vylepšenia a školenia v tejto oblasti.

Váše aktivity u nás
Actuals reporting:
  • Preveruje dôkazy a výkazy súvisiace so skúškami, odpadmi a iným neštandardným použitím materiálu, oceňovaním odpadu
  • Analyzuje odchýlky vs plán všetkých nákladov na zmenu s cieľom zabezpečiť rýchle zachytenie príležitostí a včasnú identifikáciu chýb a rizík zameranú na zmiernenie obchodných dopadov a súvisiacich finančných rizík.
  • Pripravuje odhady nákladov pre strategický vývoj nových produktov (NPD) a koordinuje komunikáciu so zodpovednými tímami
  • Koordinuje odhad výsledkov závodov na konci roka
  • Vypočítava fixné náklady nad/pod vedenie závodu

Planning/Forecasting:
  • Vypočíta straty + analýzu rozptylu pre plánovací cyklus OP
  • Pripraví a skontroluje rozpočty pre výrobnú zmenu nákladov (DVL/OVC/DVE/FC) + analýzu odchýlky na účely rozpočtu
  • Dohliada na proces kalkulácií (rozdelenie nákladov na zmenu jednotlivých SKU na generovanie konverzných kurzov OP v SAP, ktoré budú základom pre všetky kalkulácie IBR v kalendárnom roku) počas plánovacieho cyklu OP
  • Poskytuje podporu kontrolórom závodu ohľadom informácií potrebných na vyplnenie rozpočtu/predpovede/správ (v štandardizovanej šablóne)
  • Overuje objem počas procesu tvorby rozpočtu

Ponúkame motivujúce platové ohodnotenie plus ročnú odmenu na základe vašej výkonnosti.
Ponúkame tiež vysoko atraktívne výhody, ako sú napríklad:

  • Pravidelné platové navýšenia na ročnej báze na základe vašej výkonnosti
  • Doplnkové dôchodkové sporenie
  • Pružný pracovný čas
  • Dovolenka navyše
  • Platené voľno (narodení dieťaťa, svadba atď.)
  • Príspevok pri práceneschopnosti
  • Elektronická stravovacia karta
  • Zadarmo nápoje a firemné produkty na pracovisku
  • Firemné produkty so zľavou (tzv. deputát a zlom) pre potešenie vašej rodiny a priateľov
  • Príspevok na voľnočasové aktivity (šport, relax, kultúra, cestovanie atď.) prostredníctvom Cafeterie
  • Podniková posilňovňa
  • Príspevok pri svadbe, narodení dieťaťa a odchode do dôchodku
  • Životné poistenie zahrňujúce poistenie pre prípad dlhodobej pracovnej neschopnosti a závažných ochorení
  • Odmeny pri pracovných jubileách
  • Firemné večierky a tímové podujatia
  • Medzinárodné prostredie a kariérny rast
  • Vzdelávacie a rozvojové príležitosti

V prípade vybraných pozícií tiež:

  • Firemný notebook aj na súkromné účely
  • Firemné auto aj na súkromné účely
  • Mobilný telefón aj na súkromné účely
  • Možnosť práce z domu (tzv. home office)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Financie, ekonómia

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) alebo Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

4

Váš prínos pre nás:
  • Vysokoškolské vzdelanie alebo ekvivalent, financie/ekonómia
  • Preukázaná prax 4+ rokov v oblasti účtovníctva a controllingu vo veľkej nadnárodnej spoločnosti
  • Čiastočná/Plná kvalifikácia CIMA alebo ACCA je výhodou
  • Znalosť systémového SAP, BI a FiT výhodou
  • Skúsenosti s internými kontrolami sú výhodou
  • Dobré komunikačné schopnosti, tímové myslenie
  • Pokročilý Excel a PowerPoint
  • Dobre organizované s dobrými analytickými a reportovacími schopnosťami
  • Plynulosť v angličtine

Mondelēz International je jedna z najväčších svetových spoločností vyrábajúcich potraviny. Našim snom je vytvárať lahodné momenty radosti vo všetkom, čo robíme. Viac ako 100 000 zamestnancov pomáha realizovať tento sen vyrábaním a prezentovaním skvelého jedla a nápojov pre našich zákazníkov v približne 165 krajinách po celom svete.

Na Slovensku máme náš výrobný závod Figaro s dlhoročnou tradíciou a obchodnú jednotku, ktorá svojimi aktivitami upevňuje a rozširuje povedomie o nás a našich výrobkoch.
Mondelēz International holds the No. 1 position globally in Biscuits, Chocolate, Candy and Powdered Beverages.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Adresa spoločnosti

1

Kontakt

Kontaktná osoba: Veronika Nachajova
E-mail: poslať životopis
ID: 4388272  Dátum zverejnenia: 26.7.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 2 200 EUR/mesiac