Láka Vás podieľať sa na jedinečnom vzdelávacom projekte? (Lektor)

Mobilné planetárium

Slovensko, Bratislavský kraj, Trnavský kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády), živnosť, internship, stáž
Termín nástupu
15.09.2019
Mzdové podmienky (brutto)
1000 EUR alebo dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Láka Vás podieľať sa na jedinečnom vzdelávacom projekte? Byť tak trochu iným učiteľom? Baví Vás pracovať s deťmi? Viete svojím výkladom zaujať?
V súčasnej chvíli hľadáme do našej centrály v Bratislave kreatívnych kolegov – lektorov, ktorý budú mať na starosti:
- samostatné lektorovanie a vedenie doprovodného programu k cca 15 rôznym vzdelávacím filmom na niekoľko rôznych tém – napr. Slnečná sústava, základy astronómie, historické medzníky kozmonautiky, ochrana životného prostredia, ochrana a čistenie vody, klimatické zmeny (lektorom sú k dispozícií štúdijné materiály, didaktické materiály a priebežne organizujeme školenia)
- dopravu techniky na miesto konania daných akcií
- postavenie mobilnej nafukovacej premietacej kupoly, v ktorej sa projekcie konajú (cca 15 až 45 minút)
- zostavenie projekčnej techniky (cca 15 minút)
- projekcia filmov a dohľad na kázeň vo vnútri mobilnej konštrukcie

Informácie o výberovom konaní

PONÚKAME
- flexibilnú spoluprácu na DPP alebo ŽL
- možnosť spolupráce na 1 až na 7 dní v týždni
- možnosť podieľať sa na organizácií verejných akcií typu Veľtrh vedy, Týždeň vedy a techniky, dní obce, Dní Zeme, kde Mobilné planetárium organizuje programy určené verejnosť
- práca doobeda, väčšinou max do 15:00
- kreatívnú a zmysluplnú prácu na jedinečnom projekte – samostatné lektorovanie našich vzdelávacích programov
- zaujímavé finančné ohodnotenie v porovnaní s inštitúciami pôsobiacimi v podobnej oblasti
- príležitosti k sebarealizácií a implementácia vlastných vízií a nápadov
- výborné zázemie a podporu, priateľskú atmosféru, osobný prístup a férové jednanie

INFORMÁCIE PRE UCHÁDZAČA
POKIAĽ NIE STE AKTÍVNY ŠOFÉR A NEMÁTE K DISPOZÍCIÍ VLASTNÝ AUTOMOBIL, NEMÔŽEME VÁM SPOLUPRÁCU PONÚKNUŤ.
VYKONÁVANIE POZÍCIE VYŽADUJE KAŽDODENNÉ NOSENIE TECHNIKY VIAC AKO 10kg.

FINANČNÁ ODMENA
Lektor má možnosť spolupracovať primárne buď na IČO alebo DPP. Finančná odmena je počítaná pomerne z celkovej ceny zákazky.
Lektori, ktorý majú dobré spätné väzby od škôl naviac získajú väčšie (finančne výhodnejšie) a prestížnejšie zákazky.
Lektor má preplatené dopravné a amortizáciu automobilu.
Lektor má v prípade záujmu možnosť podieľať sa tiež na po poludňajších, večerných a víkendových akciach pre verejnosť.
Lektor nie je povinný sa podieľať na dojednávaniu zákaziek, či oslovovaniu potenciálnych klientov. Zákazky zjednáva obchodné oddelenie Mobilného planetária. Lektor obdrží od koordinátora objednávok plán zákaziek vždy na nasledujúce dva týždne. Práca je zaistená väčšinou na každý deň v týždni, od polovice septembra do konca júna. Behom leta sa jedná o akcie pre tábory, či iných komerčných klientov. (Výnimkou môžu byť mesiace, kde je vysoká chorobnosť a chrípkové epidémie)

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Vodičský preukaz

B

POŽADUJEME
 Zapálenie pre prácu s deťmi a popularizáciu vedy, didaktické schopnosti
 veľmi dobré komunikačné zručnosti, výrazný hlasový prejav, moderátorské
schopnosti
 ideálne pedagogické vzdelanie (ideálna kombinácia so zameraním na predškolskú
pedagogiku, zemepis, fyziku, biológiu, ochranu životného prostredia atp.)
 skúsenosti s lektorstvom alebo výukou detí / vytváranie voľnočasových a
zážitkových aktivít pre deti veľkou výhodou
 záujem o prírodné vedy a astronómiu, hvezdárstvo, ochranu prírody, ochotu stále
sa učiť novým veciam (novinky z oblasti astronómie, ekológie, oblasti výskumu klimatických zmien...)
 vodičský preukaz „B“ (aktívny šofér) ideálne s vlastným autom (osobný automobil)
 prozákaznický a proaktívny prístup, zodpovednosť, dochvíľnosť, samostatnosť a
flexibilitu
 výborné organizačné schopnosti

Sme nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá už 5 rokov pôsobí na českom a teraz už viac ako tri roky na slovenskom trhu. Snažíme sa zábavnou formou popularizovať prírodné a astronomické vedy v akejkoľvek vekovej kategórii. Naša pôsobnosť je predovšetkým v materských, základných a stredných školách v každom kúte republiky. Pomocou mobilnej techniky nafukovacích premietacích stanov sme schopní behom 30 minút vytvoriť deťom, ale i dospelým pocit, že sú v kamennom planetáriu. A nemusia pritom nikam cestovať!

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 3342494  Dátum zverejnenia: 16.7.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1000 EUR alebo dohodou