Riaditeľ Úradu pre správu zaisteného majetku

Ministerstvo spravodlivosti SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 340 - 4 200 EUR/mesiacPredpokladaná výška platu sa bude pohybovať v rozmedzí cca 3600.- EUR až 4200.- EUR Funkčný plat sa bude skladať zo: - základnej zložky mzdy/ tarifný plat: 1340.- Eur + osobný príplatok maximálne 100 % zo základnej zložky mzdy + riadiaci príplatok maximálne 75% zo základnej zložky mzdy. Štátnemu zamestnancovi je možné priznať ohodnotenie za kvalitné plnenie služobných úloh. Výška základnej mzdy je deviata platová trieda v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Štátnemu zamestnancovi je možné priznať osobitné ohodnotenie na základe určenia osobitne významných úloh, alebo mimoriadne náročných úloh.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť:
- Tvorba stratégie a štátnej politiky na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti na celoštátnej úrovni, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
- Koncepčná činnosť a tvorba zásadných opatrení s medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti na celoštátnej úrovni, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
- Koordinovanie tvorby zásadných opatrení s medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti na celoštátnej úrovni, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť:
- tvorba stratégie na úrovni Úradu pre správu zaisteného majetku (ďalej len „úrad“) s celoštátnou pôsobnosťou podľa zákona
- koncepčná činnosť a tvorba zásadných opatrení s medzinárodným dosahom na úrovni úradu s celoštátnou pôsobnosťou podľa zákona
- koordinovanie tvorby zásadných opatrení v oblasti výkonu správy zaisteného majetku na úrovni úradu s celoštátnou pôsobnosťou s medzinárodným dosahom
- zabezpečenie efektívnej komunikácie na úrovni úradu s celoštátnou pôsobnosťou
- zabezpečenie účelného hospodárenia s majetkom na úrovni úradu, v rámci výkonu správy zaisteného majetku
- riadi a zodpovedá za činnosť úradu podľa zákona
- plní úlohy štatutárneho orgánu a zastupuje úrad navonok
- vykonáva právne úkony vo vzťahu k zamestnancom úradu
- hľadanie riešení pre zvyšovanie kompetencií zamestnancov úradu pri zabezpečení výkonu správy zaisteného majetku
- zabezpečuje strategické vedenie úradu a komunikáciu s médiami v súvislosti s činnosťou úradu
- zodpovedá za účelné hospodárenie s rozpočtovými prostriedkami pridelených úradu, v rámci kapitoly Ministerstva spravodlivosti SR
- zabezpečuje chod úradu po stránke personálnej, organizačnej, materiálnej a finančnej
- pripravuje podklady a vypracováva návrhy pre strategické a koncepčné materiály týkajúce sa činnosti a rozvoja úradu
- plní ďalšie aktuálne úlohy na základe pokynov zriaďovateľa, ktoré súvisia s činnosťou úradu

Štandardný rozsah benefitov v zmysle platných zákonov

Informácie o výberovom konaní

Výberové konanie pozostáva z:
• písomnej časti, ktorú tvorí:
a) odborný písomný test predovšetkým zo základných znalostí právnych predpisov vo vzťahu k predmetu činnosti Úradu pre správu zaisteného majetku (zákon č. 460/1992 Zb. Ústava Slovenskej republiky, Zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon, Zákon č. 301/2005 Z. z. Trestný poriadok, zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník, zákon č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník, Zákon č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení, zákon č 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok), zákon č. 312/2020 Z. z. o výkone rozhodnutia o zaistení majetku a správe zaisteného majetku a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 311/2001 Z. z. (Zákonník práce) a zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme)
b) písomný test z cudzieho jazyka
c) prípadová štúdia (vo vzťahu k predmetu činnosti a riadenia Úradu pre správu zaisteného majetku)

• ústnej časti, ktorá pozostáva z overenia schopností a vlastností uchádzača určených v opise štátnozamestnaneckého miesta. Ústna časť výberového konania bude verejná, t.j. prostredníctvom online prenosu.

Ďalšie požadované doklady:
- Koncepcia riadenia Úradu pre správu zaisteného majetku (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané). V rámci osobného pohovoru bude krátka prezentácia koncepcie riadenia Úradu pre správu zaisteného majetku.

Po prihlásení sa do výberového konania budú uchádzačom, ktorí spĺňajú podmienky pre zaradenie do výberového konania zaslané tlačivá na vyjadrenie súhlasu, resp. nesúhlasu:
1. so spracúvaním formou zverejnenia a medializácie nasledujúcich osobných údajov (titul, meno, priezvisko, titul, informovanie verejnosti o tom, že dotknutá osoba sa prihlásila do výberového konania)
2. so spracúvaním formou zverejnenia a medializácie nasledujúcich osobných údajov (osobný pohovor uchádzača s členmi výberovej komisie realizovaný počas výberového konania zverejnený na sociálnych sieťach, konkrétne: facebook stránke prevádzkovateľa, priradenie titulu, mena, priezviska, titulu dotknutej osoby k uvedenej prezentácii, prezentácia uchádzača realizovanej počas procesu výberového konania zverejnená na sociálnych sieťach, konkrétne: facebook stránke prevádzkovateľa a priradenie titulu, mena, priezviska, titulu dotknutej osoby k uvedenej prezentácii).
3. so spracúvaním formou zverejnenia a medializácie nasledujúcich osobných údajov (zverejnenie a medializácia informácie o úspešnosti na pohovore a priradenie titulu, mena, priezviska, titulu dotknutej osoby).

Poznámka k predpokladom: na štátneho zamestnanca podľa § 7 ods. 7 zákona o štátnej službe sa vekové obmedzenie menej ako 65 rokov nevzťahuje

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

minimálne 5 rokov v riadiacej funkcii

Počet rokov praxe

5

• Riadiace schopnosti
• Analytické, koncepčné a strategické myslenie
• Adaptabilita a flexibilita
• Svedomitosť a spoľahlivosť
• Sebadôvera
• Schopnosť pracovať pod tlakom

Ministerstvo spravodlivosti SR je ústredným orgánom štátnej správy pre súdy a väzenstvo. V rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom vykonáva správu súdov v oblasti personálnej, finančnej, organizačnej a ekonomickej, a plní ďalšie úlohy podľa zákona.
ID: 4039184  Dátum zverejnenia: 26.2.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 340 EUR/mesiac