Riaditeľ Úradu pre správu zaisteného majetku

Ministerstvo spravodlivosti SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 340 - 4 200 EUR/mesiacPredpokladaná výška platu sa bude pohybovať v rozmedzí cca 3600.- EUR až 4200.- EUR Funkčný plat sa bude skladať zo: - základnej zložky mzdy/ tarifný plat: 1340.- Eur + osobný príplatok maximálne 100 % zo základnej zložky mzdy + riadiaci príplatok maximálne 75% zo základnej zložky mzdy. Štátnemu zamestnancovi je možné priznať ohodnotenie za kvalitné plnenie služobných úloh. Výška základnej mzdy je deviata platová trieda v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Štátnemu zamestnancovi je možné priznať osobitné ohodnotenie na základe určenia osobitne významných úloh, alebo mimoriadne náročných úloh.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť:
- Tvorba stratégie a štátnej politiky na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti na celoštátnej úrovni, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
- Koncepčná činnosť a tvorba zásadných opatrení s medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti na celoštátnej úrovni, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
- Koordinovanie tvorby zásadných opatrení s medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti na celoštátnej úrovni, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť:
- tvorba stratégie na úrovni Úradu pre správu zaisteného majetku (ďalej len „úrad“) s celoštátnou pôsobnosťou podľa zákona
- koncepčná činnosť a tvorba zásadných opatrení s medzinárodným dosahom na úrovni úradu s celoštátnou pôsobnosťou podľa zákona
- koordinovanie tvorby zásadných opatrení v oblasti výkonu správy zaisteného majetku na úrovni úradu s celoštátnou pôsobnosťou s medzinárodným dosahom
- zabezpečenie efektívnej komunikácie na úrovni úradu s celoštátnou pôsobnosťou
- zabezpečenie účelného hospodárenia s majetkom na úrovni úradu, v rámci výkonu správy zaisteného majetku
- riadi a zodpovedá za činnosť úradu podľa zákona
- plní úlohy štatutárneho orgánu a zastupuje úrad navonok
- vykonáva právne úkony vo vzťahu k zamestnancom úradu
- hľadanie riešení pre zvyšovanie kompetencií zamestnancov úradu pri zabezpečení výkonu správy zaisteného majetku
- zabezpečuje strategické vedenie úradu a komunikáciu s médiami v súvislosti s činnosťou úradu
- zodpovedá za účelné hospodárenie s rozpočtovými prostriedkami pridelených úradu, v rámci kapitoly Ministerstva spravodlivosti SR
- zabezpečuje chod úradu po stránke personálnej, organizačnej, materiálnej a finančnej
- pripravuje podklady a vypracováva návrhy pre strategické a koncepčné materiály týkajúce sa činnosti a rozvoja úradu
- plní ďalšie aktuálne úlohy na základe pokynov zriaďovateľa, ktoré súvisia s činnosťou úradu

Štandardný rozsah benefitov v zmysle platných zákonov

Informácie o výberovom konaní

Výberové konanie pozostáva z:
• písomnej časti, ktorú tvorí:
a) odborný písomný test predovšetkým zo základných znalostí právnych predpisov vo vzťahu k predmetu činnosti Úradu pre správu zaisteného majetku (zákon č. 460/1992 Zb. Ústava Slovenskej republiky, Zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon, Zákon č. 301/2005 Z. z. Trestný poriadok, zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník, zákon č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník, Zákon č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení, zákon č 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok), zákon č. 312/2020 Z. z. o výkone rozhodnutia o zaistení majetku a správe zaisteného majetku a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 311/2001 Z. z. (Zákonník práce) a zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme)
b) písomný test z cudzieho jazyka
c) prípadová štúdia (vo vzťahu k predmetu činnosti Úradu pre správu zaisteného majetku)

• ústnej časti, ktorá pozostáva z overenia schopností a vlastností uchádzača určených v opise štátnozamestnaneckého miesta.

Zoznam požadovaných dokumentov
- Žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaná)
- Profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
- Motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
- Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
- Kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania alebo vyššieho stupňa vzdelania, ako je vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad; pri dokladoch o vzdelaní, ktoré vydala uznaná vzdelávacia inštitúcia podľa právnych predpisov členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie alebo tretieho štátu, aj rozhodnutie podľa osobitného predpisu
- Potvrdenie/čestné vyhlásenie o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni. Uchádzači môžu ovládanie cudzieho jazyka na požadovanej úrovni preukázať aj doložením certifikátu o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni. Test z cudzieho jazyka sa nevyžaduje, ak uchádzač ku dňu prihlásenia sa do výberového konania predložil služobnému úradu kópiu dokladu o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni a od získania tohto dokladu neuplynuli viac ako dva roky
- Potvrdenie/čestné vyhlásenie o praxi

Ďalšie požadované doklady:
• Koncepcia riadenia Úradu pre správu zaisteného majetku (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané). V rámci osobného pohovoru bude krátka prezentácia koncepcie riadenia Úradu pre správu zaisteného majetku.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

minimálne 5 rokov v riadiacej funkcii

Počet rokov praxe

5

• Riadiace schopnosti
• Analytické, koncepčné a strategické myslenie
• Adaptabilita a flexibilita
• Svedomitosť a spoľahlivosť
• Sebadôvera
• Schopnosť pracovať pod tlakom

Ministerstvo spravodlivosti SR je ústredným orgánom štátnej správy pre súdy a väzenstvo. V rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom vykonáva správu súdov v oblasti personálnej, finančnej, organizačnej a ekonomickej, a plní ďalšie úlohy podľa zákona.
ID: 4019612  Dátum zverejnenia: 12.1.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 340 EUR/mesiac