Dátový špecialista - hlavný štátny radca

Ministerstvo spravodlivosti SR

Miesto práce
Župné námestie, Bratislava
v súlade so zákonom č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme do perspektívneho tímu kolegu/kolegyňu v oblasti business intelligence/data warehouse pre nový IT systém Obchodného registra.
Si junior? V poriadku , všetko ťa naučíme a senior kolegovia ti v neformálnom pracovnom prostrední radi pomôžu sa zorientovať.
Si senior? Tak ani ty neváhaj. Práca je rozmanitá a veľký tím sekcie informatiky a riadenia projektov Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky ti ponúka zaujímavé kariérne možnosti.
Určite budeš mať príležitosť sa neustále rozvíjať a objavovať nové oblasti – práce ale aj nápadov máme veľa.
Zo začiatku sa budeš veľa učiť a poznávať:
• testovacie scenáre
• metodiku čistenia dát a opravy dát, ktoré si aktuálne vyžiadajú interakcie s podnikateľským prostredím analýza postupu čistenia
• práca s databázou kľúčového IT systému
• návrh optimalizácie procesov z IT pohľadu

Pozícia "dátový špecialista " na Ministerstve spravodlivosti SR zodpovedá funkcii hlavný štátny radca - 8. platová trieda podľa zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Vyhlasovanie a realizácia výberového konania na ministerstve sa vykonáva v súlade so zákonom o štátnej službe, preto pripájame aj nasledujúce informácie:

Identifikátor výberového konania: VK/2018/4066
Služobný úrad: Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky
Sídlo služobného úradu: Župné námestie 13, 813 11 Bratislava
Druh výberoveho konania: vonkajšie výberové konanie
Vymedzenie okruhu uchádzačov, pre ktorých sa vyhlasuje výberové konanie:
štátni zamestnanci všetkých služobných úradov a občania podľa § 2 zákona o štátnej službe, ktorí sa uchádzajú o prijatie do štátnej služby
Počet obsadzovaných miest: 2
Organizačný útvar: sekcia informatiky a riadenia projektov - odbor eJustice, koordinácie a projektovej prípravy
Odbor štátnej služby: 1.05 - Informatika (sociálno-ekonomické informácie, štátny informačný systém)
Obsadzované štátnozamestnanecké miesto vo funkcii:
hlavný štátny radca - odborník, ktorý je dočasne potrebný na plnenie úloh štátnej služby
Druh štátnej služby: dočasná štátna služba na voľné štátnozamestnanecké miesto
odborníka, ktorý je dočasne potrebný na plnenie úloh štátnej služby

Najnáročnejšia činnosť:
• tvorba stratégie a štátnej politiky vo vymedzenej oblasti na úrovni ministerstva
• koncepčná a koordinačná činnosť v oblasti štátnej služby na úrovni ministerstva

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť :
Dátový špecialista pre potreby národného projektu „Obchodný register a životné situácie podnikateľov“
• vypracovanie metodiky čistenia dát, ktoré je možné opraviť bez interakcie s podnikateľským prostredím a opravy dát, ktoré si aktuálne vyžiadajú interakcie s podnikateľským prostredím na základe výstupov z legislatívnej
analýzy, analýza postupu čistenia
• príprava testovacích scenárov
• zúčastňovanie na tvorbe zásad koncepčnej, metodickej a normotvornej činnosti v oblasti informačných systémov

Informácie o výberovom konaní

Profil uchádzača:
Predpoklady:
- vek najmenej 18 rokov a menej ako 65 rokov
- spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
- ovládanie štátneho jazyka
- bezúhonnosť

Zoznam právnych predpisov, prípadne okruh oblastí, ktorých znalosť bude u uchádzačov overovaná v rámci výberového konania:
- zákon č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov (najmä § 13)
- zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu
pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente)
- výnos MF SR č. 55/2014 Z. z. o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
- metodiky riadenia IT projektov (PRINCE2, ITIL)

Zoznam požadovaných dokumentov
a. Žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaná)
b. Profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
c. Motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
d. Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
e. Kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania alebo vyššieho stupňa vzdelania, ako
je vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad; pri dokladoch o vzdelaní, ktoré vydala uznaná vzdelávacia inštitúcia podľa právnych predpisov členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie alebo tretieho štátu, aj rozhodnutie podľa osobitného predpisu

Dátum podania žiadosti o zaradenie spolu s požadovanými dokladmi je do 3. júla 2018.

Vonkajšie výberové konanie VK/2018/4066 je zverejnené aj na portáli www.slovensko.sk - https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/8010

Žiadosť o zaradenie a ďalšie požadované dokumenty môže uchádzač podať v písomnej forme
a) v listinnej podobe s označením na obálke a v žiadosti VK/2018/4066
na adresu
Župné námestie 13
813 11 Bratislava

alebo
b) v elektronickej podobe prostredníctvom portálu výberových konaní
V tomto prípade uchádzač neprikladá ako samostatné prílohy tie požadované čestné vyhlásenia, ktoré sú
už súčasťou žiadosti o zaradenie do výberového konania v elektronickej podobe.
• bez autentifikácie (bez použitia eID karty)
V tomto prípade je však uchádzač povinný doručiť služobnému úradu žiadosť a ďalšie požadované
dokumenty aj v listinnej podobe najneskôr v deň výberového konania pred jeho uskutočnením,
inak služobný úrad na jeho žiadosť neprihliadne. Povinnosť doručiť žiadosť a ďalšie požadované
dokumenty sa považuje za splnenú dňom ich prevzatia služobným úradom.
• po autentifikácii (s použitím eID karty)
V tomto prípade sa nevyžaduje doručenie žiadosti a ďalších požadovaných dokumentov služobnému
úradu aj v listinnej podobe.

Uchádzač, ktorý nezašle žiadosť spolu so všetkými požadovanými dokladmi, nebude do výberového konania zaradený. Pri podaní žiadosti spolu s požadovanými dokladmi v listinnej podobe je rozhodujúcim dátum podania na poštovej pečiatke.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ministerstvo spravodlivosti SR je ústredným orgánom štátnej správy pre súdy a väzenstvo. V rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom vykonáva správu súdov v oblasti personálnej, finančnej, organizačnej a ekonomickej, a plní ďalšie úlohy podľa zákona.
ID: 3424962  Dátum zverejnenia: 19.6.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: v súlade so zákonom č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov