Hlavný štátny radca - právnik

Ministerstvo spravodlivosti SR

Miesto práce
Župné nám. 13, Bratislavský kraj, Bratislava
v súlade so zákonom o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do tímu právnikov Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky hľadáme kolegu, ktorého hlavnou náplňou práce bude príprava a pripomienkovanie zmlúv, resp. stanovísk a iných súvisiacich dokumentov dotýkajúcich sa zmluvných vzťahov ministerstva. Popri tejto agende bude realizovať i činnosti súvisiace s aplikáciou zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

Práca ponúka široké možnosti uplatnenia teoretických vedomostí, ale i možnosti ďalšieho vzdelávania a získania praktických skúseností. Zmluvná agenda ponúka (ale i vyžaduje) široký záber, od bežných obchodných záväzkových vzťahov, cez zmluvné vzťahy v oblasti správy majetku štátu, až po osobitné zmluvné vzťahy s inými orgánmi verejnej moci, resp. najrôznejšími (i zahraničnými) zmluvnými partnermi.

Agenda slobodného prístupu k informáciám zahŕňa okrem sprístupňovania informácií, konania a rozhodovania v prvom stupni, i rozhodovanie v druhom stupni o opravných prostriedkoch vydaných v prvom stupni krajskými súdmi. Teda práca v našom tíme uchádzačovi umožňuje získať cenné skúsenosti v oblasti aplikácie zákona č. 211/2000 Z. z. (a to i v tých najzložitejších a najkomplikovanejších prípadoch) a ovplyvniť aplikáciu tohto zákona v celom rezorte (teda i zo strany súdov).

Informácie o obsadzovanom štátnozamestnaneckom mieste (zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov):

Služobný úrad: Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky
Druh výberového konania: vonkajšie výberové konanie
Vymedzenie okruhu uchádzačov: štátni zamestnanci všetkých služobných úradov a občania, ktorí sa uchádzajú o prijatie do štátnej služby

Organizačný útvar: právna sekcia - odbor zmluvných vzťahov
a prístupu k informáciám
Odbor štátnej služby: 2.06 Justícia
Obsadzovaná funkcia: hlavný štátny radca
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Počet obsadzovaných miest: 1
Miesto práce: Bratislava, Župné námestie 13

Najnáročnejšia činnosť:
• tvorba stratégie a štátnej politiky vo vymedzenej oblasti na úrovni ministerstva
• tvorba pozičných dokumentov na úrovni ministerstva

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť:
• vypracovávanie a pripomienkovanie zmlúv, dodatkov k zmluvám a iných dokumentov dotýkajúcich
sa zmluvných vzťahov
• vypracúvanie právnych stanovísk dotýkajúcich sa zmluvných vzťahov, tvorba pozičných
a strategických dokumentov v zmluvnej oblasti
• účasť na rokovaniach so zmluvnými partnermi

Zoznam právnych predpisov, prípadne okruh oblastí, ktorých znalosť bude u uchádzačov overovaná v rámci výberového konania:
- zákon č. 460/1992 Zb. Ústava Slovenskej republiky
- zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe
- zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov
- zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok)
- zákon č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v znení neskorších predpisov
- zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov
- zákon č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov
- zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Žiadosť a zoznam požadovaných dokladov:
- písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- kópia diplomu o dosiahnutom vysokoškolskom vzdelaní druhého stupňa v študijnom odbore právo,
- čestné vyhlásenie o:
- spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
- o bezúhonnosti
- ovládaní štátneho jazyka
- štátnom občianstve Slovenskej republiky,
- motivačný list.

Dátum podania žiadosti o zaradenie spolu s požadovanými dokladmi je do 26. marca 2018.

Žiadosť o zaradenie a ďalšie požadované dokumenty môže uchádzač podať v písomnej forme
a) v listinnej podobe
s označením na obálke a v žiadosti VK_2018_1909
na adresu
Župné námestie 13
813 11 Bratislava

alebo
b) v elektronickej podobe prostredníctvom registra výberových konaní na ústrednom portáli
1. po autentifikácii na ústrednom portáli alebo
2. bez autentifikácie na ústrednom portáli.
Vonkajšie výberové konanie VK_2018_1909 je zverejnené aj na portáli www.slovensko.sk.

Uchádzač, ktorý nezašle žiadosť spolu so všetkými požadovanými dokladmi, nebude do výberového konania zaradený. Pri podaní žiadosti spolu s požadovanými dokladmi v listinnej podobe je rozhodujúcim dátum podania na poštovej pečiatke.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Ministerstvo spravodlivosti SR je ústredným orgánom štátnej správy pre súdy a väzenstvo. V rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom vykonáva správu súdov v oblasti personálnej, finančnej, organizačnej a ekonomickej, a plní ďalšie úlohy podľa zákona.
ID: 3339247  Dátum zverejnenia: 19.3.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: v súlade so zákonom o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov