VK/2024/1547- hlavný štátny radca - vedúci oddelenia finančnej kontroly Plánu obnovy a odolnosti

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Stromová, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 429 EUR/mesiacPlat podľa zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov pozostáva z platovej tarify v 8. platovej triede (1429 eur) s možnosťou priznania osobného príplatku podľa § 132 až do výšky 100 % z platovej tarify.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť
• kontrolná, inšpekčná, dozorná činnosť, vedenie vykonávania vnútorného auditu alebo vedenie vykonávania vládneho auditu alebo metodické usmerňovanie kontrolnej činnosti, vnútorného auditu alebo vládneho auditu s celospoločenským dosahom na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti na celoštátnej úrovni, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť
Všetky uvedené činnosti sú vykonávané v súvislosti s Plánom obnovy a odolnosti SR:
• vykonávanie, vedenie a riadenie finančnej kontroly na mieste na základe požiadaviek
na overenie vyplývajúce z implementácie Plánu obnovy a odolnosti SR, na základe dožiadania orgánov činných v trestnom konaní a na základe podnetov od FO a PO
• príprava podkladov na vydanie rozhodnutia o uložení poriadkových pokút a pokút podľa osobitných predpisov a pod.
• oznamovanie podozrenia z trestnej činnosti orgánom činným v trestnom konaní a iných skutočností orgánom príslušným podľa osobitných predpisov
• príprava podkladov k rozkladom proti rozhodnutiam ministerstva o uložení poriadkových pokút
vo vecnej pôsobnosti odboru kontroly
• príprava vnútorných predpisov, odborných stanovísk a pripomienok k návrhom všeobecne záväzných právnych predpisov a k materiálom na rokovanie vlády, medzirezortné a vnútorné pripomienkové konanie, ktoré súvisia s Plánom obnovy a odolnosti SR
• príprava podkladov súvisiacich s rozhodovaním v správnom konaní vo veciach porušenia finančnej disciplíny na základe vykonaných finančných kontrol na mieste
• riadenie a riešenie nezrovnalostí a vysporiadania finančných prostriedkov v súvislosti s POO
• riadenie rizík podvodov, korupcie, konfliktu záujmov a dvojitého financovania
• vykonávanie činností súvisiacich s ochranou finančných záujmov EÚ

• možnosť práce z domu (po dohode s nadriadeným)
• 5 dní dovolenky nad rámec zákonníka práce, pružný služobný čas
• príspevky na DDS
• možnosť využívania karty MultiSport.

Informácie o výberovom konaní

Druh výberového konania: vonkajšie výberové konanie
Organizačný útvar: Oddelenie finančnej kontroly Plánu obnovy a odolnosti
Nadriadený organizačný útvar: Odbor kontroly
Odbor štátnej služby: 1.07 - Kontrola, dozor, sťažnosti, petície a audit
dočasná štátna služba na voľné štátnozamestnanecké miesto odborníka, ktorý je dočasne potrebný na plnenie úloh štátnej služby

Pravidelné miesto výkonu štátnej služby:
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Stromová 9
Bratislava

Znalosť právnych predpisov:
Zákon č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov;
Zákon č. 368/2021 Z. z. o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov;
Zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov;
Zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov;
Zákon č. 597/2003 Z. z. o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení v znení neskorších predpisov;
Zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov;
Systém implementácie Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky

Odporúča sa: znalosť práce s PC: Outlook, Internet, Microsoft Office: Word, Excel

Overované schopnosti a osobnostné vlastnosti: riadiace schopnosti, analytické, koncepčné a strategické myslenie, svedomitosť a spoľahlivosť, schopnosť pracovať pod tlakom, rozhodovacia schopnosť

Zoznam požadovaných dokumentov:
- Žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaná)
- Profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
- Motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
- Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
- Kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania alebo vyššieho stupňa vzdelania, ako je vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad; pri dokladoch o vzdelaní, ktoré vydala uznaná vzdelávacia inštitúcia podľa právnych predpisov členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie alebo tretieho štátu, aj rozhodnutie podľa
- Čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka - štátni občania Slovenskej republiky; ostatní občania: čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka alebo kópia dokladu o úspešnom absolvovaní maturitnej skúšky zo štátneho jazyka alebo kópia dokladu o úspešnom absolvovaní štátnej skúšky zo štátneho jazyka (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
- Čestné vyhlásenie o odbornej praxi v oblastiach uvedených v oznámení o vyhlásení výberového konania v požadovanom trvaní (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)

Spôsob vykonania výberového konania: písomná časť a ústna časť

Miesto na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi v elektronickej podobe:

Miesto na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi v listinnej podobe:
Stromová 2655/1
81330 Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

min. 3 roky v oblasti finančnej kontroly/auditu

Počet rokov praxe

3

vek najmenej 18 rokov a menej ako 65 rokov
spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
ovládanie štátneho jazyka
bezúhonnosť

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR je ústredným orgánom štátnej správy pre základné školy, stredné školy a vysoké školy; školské zariadenia; celoživotné vzdelávanie; vedu a techniku; štátnu starostlivosť o mládež.
ID: 4804499  Dátum zverejnenia: 10.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 429 EUR/mesiac