Mzdový účtovník

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Stromová, Nové Mesto
Termín nástupu
ASAP
802 EUR/mesiacplat v 7. platovej triede podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, celkový plat bude určený podľa praxe uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Komplexné zabezpečovanie ekonomiky práce vrátane mzdovej oblasti u zamestnávateľa s rozmanitou profesijnou štruktúrou zamestnancov.
1. Zabezpečovanie ekonomiky práce vrátane mzdovej oblasti:
– štátnych zamestnancov,
– zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme,
– lektorov a učiteľov v zahraničí, lektorov európskych škôl,
– zamestnancov pracujúcich na dohody o prácach mimo pracovného pomeru.
2. riadenie mzdovej oblasti organizácie v súlade s právnymi normami; sledovanie príslušných legislatívnych zmien; samostatné uplatňovanie mzdových predpisov, kontrola ich dodržiavania a vyhodnocovanie ekonomickej účinnosti;
3. komplexné spracovanie odmeňovania zamestnancov;
4. spolupráca pri tvorbe mzdového rozpočtu organizácie (analytická časť, štatistická časť);
5. spolupráca pri vypracovaní interných príp. rezortných smerníc pre oblasť mzdovej a personálnej politiky;
6. príprava podkladov pre čerpanie prostriedkov EÚ za mzdovú oblasť;
7. samostatné zabezpečovanie a spracúvanie náročnej mzdovej agendy;
8. príprava a spracúvanie podkladov pre vyplácanie platov v IS SAP;
9. spracovávanie a kontrola mesačnej dochádzky zamestnancov;
10. likvidácia odmien z dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru;
11. zabezpečovanie a vykonávanie odvodov do poisťovní za zamestnanca a zamestnávateľa, spracovanie dane zo závislej činnosti zamestnancov; komunikácia s príslušnými úradmi (Daňový úrad, Sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne, ÚPSVaR, a pod.);
12. vedenie evidencie vyhlásení k dani zo závislej činnosti zamestnancov ministerstva, vykonávanie kontroly sledovania nárokov zamestnancov na odpočítateľné položky z dane,vypracúvanie hlásení a prehľadov o odvedených preddavkoch dane zo závislej činnosti, vykonávanie ročného zúčtovania dane zo závislej činnosti zamestnancov ministerstva;
13. zúčtovanie stravného zamestnancom; zúčtovanie príspevkov zo sociálneho fondu;
14. vykonávanie zrážok z platov zamestnancov (zrážky na žiadosť zamestnanca, DDS, exekúcie, a pod.);
15. vykonávanie archivácie všetkých dokladov zo spracovávanej agendy.

- pružný pracovný čas, príspevok na regeneráciu pracovnej sily, dopravné, nárok na 5 dní dovolenky naviac, príspevok na DDS, Multisport karta a ďalšie.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokumentov:
- žiadosť o zaradenie do výberového konania,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- motivačný list,
- kópia dokladu o dosiahnutom vzdelaní,
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
- čestné vyhlásenie o odbornej praxi,
- čestné vyhlásenie o pravdivosti uvedených údajov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokumentami posielajte na mailovú adresu: [email protected]

Ochrana osobných údajov
Totožnosť a kontaktné údaje prevádzkovateľa: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky IČO: 00 164 381 sídlo: Stromová ul. č. 1, 813 30 Bratislava webové sídlo: www.minedu.sk

Kontaktné údaje zodpovednej osoby prevádzkovateľa: Zodpovednú osobu ministerstva možno kontaktovať s otázkami týkajúcimi sa spracúvania osobných údajov dotknutých osôb a vo veci uplatňovania ich práv uvedených nižšie na e-mailovej adrese [email protected]

Účel spracúvania osobných údajov dotknutých osôb: Účelom spracúvania osobných údajov je realizácia výberových konaní na obsadenie voľných miest.

Viac informácií k ochrane osobných údajov: https://www.minedu.sk/20073-sk/ochrana-osobnych-udajov-v-rezorte-skolstva/.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
SAP - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

mzdové účtovníctvo

samostatnosť, flexibilita, analytické myslenie, svedomitosť a spoľahlivosť

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR je ústredným orgánom štátnej správy pre základné školy, stredné školy a vysoké školy; školské zariadenia; celoživotné vzdelávanie; vedu a techniku; štátnu starostlivosť o mládež.
ID: 4078694  Dátum zverejnenia: 11.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 802 EUR/mesiac