Špecialista pre disemináciu

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Bratislava
1 087 - 2 400 EUR/mesiacPlatová trieda 8. v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Mzdové podmienky budú upresnené na pracovnom pohovore v závislosti od skúseností uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky vyhlasuje (podľa zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone prác vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov) pohovor na obsadenie pozície: špecialista pre disemináciu

Organizačný útvar: odbor podpory a inovácií sociálnej ekonomiky /sekcia sociálnej ekonomiky

Dohodnutý druh práce:

Koordinačná a metodická činnosť v rámci využívania finančných prostriedkov Európskej únie a iných verejných zdrojov alebo finančných prostriedkov iných finančných nástrojov.

Opis pracovných činností:

odborne riadi a realizuje aktivity komunikácie a propagácie sociálnej ekonomiky a sociálneho podnikania v kontexte Zákona 112/2018 o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch,

realizuje kreatívne a strategické kampane na zvýšenie informovanosti o sociálnej ekonomike a sociálnom podnikaní,

vypracováva, aktualizuje a realizuje komunikačnú stratégiu Národného projektu Inštitút sociálnej ekonomiky II (ďalej len „NP ISE II“), vrátane stratégie rozvoja sociálnych sietí pre sociálnu ekonomiku,

vypracováva a aktualizuje plány diseminačných aktivít a výstupov NP ISE II,

zabezpečuje produkciu multimédií (video, foto, iné a nové nástroje v sociálnych médiách),

sumarizuje odborné informácie a aktívne tvorí a aktualizuje obsah webstránky NP ISE II a obsah na sociálnych sieťach pre SE v súlade s komunikačnou stratégiou,

identifikuje a prezentuje príklady dobrej praxe z realizovaných projektov sociálneho podnikania na národnej aj medzinárodnej úrovni,

zbiera, spracováva a aktualizuje informácie v katalógusociálnych podnikov,

pripravuje podklady pre externé a interné mediálne výstupy k vybraným témam z oblasti sociálnej ekonomiky (stanoviská a vyhlásenia, PR správy),

pripravuje obsah a zabezpečuje organizáciu celoslovenských a regionálnych konferencií a odborných seminárov,

propaguje prínosy národného projektu k rozvoju sociálneho podnikania v podmienkach SR,

navrhuje a tvorí jednotnú prezentáciu aktivít a výstupov NP ISE II a prezentáciu témy SE/SP,

na základe poverenia projektového manažéra sa zúčastňuje na pracovných stretnutiach nevyhnutných pre výkon svojej činnosti,

zúčastňuje sa na odborných podujatiach, vzdelávacích aktivitách, študuje odborné materiály pre potreby praxe,

vykonáva ďalšie súvisiace činnosti, ktoré vyplynú z potrieb národného projektu počas jeho realizácie a podľa pokynov priameho nadriadeného zamestnanca.

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady a prílohy:
• žiadosť
• motivačný list
• profesijný štruktúrovaný životopis,
• kópia vysvedčenia, alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
• čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
• čestné vyhlásenie o odbornej praxi,
• písomný súhlas so spracovávaním svojich osobných údajov za účelom obsadenia pozície v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Žiadosť s dokladmi a prílohami doručte do podateľne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava, alebo poštou na adresu: Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, osobný úrad, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava, v obálke označenej heslom: „pohovor na obsadenie pozície“: Špecialista pre disemináciu

Termín podávania žiadostí je: od 7.5.2024 do 14.5.2024
Predpokladaný nástup: dohodou
Trvanie pracovného pomeru: na dobu určitú, najdlhšie na 1 rok s možnosťou predĺženia

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

minimálne 4 ročná prax z mediálnej alebo diseminačnej oblasti

Jazykové znalosti: vítané

Počítačové znalosti: pokročilé znalosti a skúsenosti s prácou v prostredí MS Office a pokročilý používateľ internetu

Ďalšie požiadavky:

vodičský preukaz skupiny B - vítané

organizačné schopnosti, samostatnosť, flexibilita, spoľahlivosť, zodpovednosť, komunikatívnosť, asertivita, schopnosť pracovať v tíme, schopnosť viesť ľudí, schopnosť riešiť konflikty

skúsenosti s tvorbou a spravovaním web stránok

Ústredný orgán štátnej správy
ID: 4825025  Dátum zverejnenia: 7.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 087 EUR/mesiac