Všeobecný administratívny pracovník / asistent riaditeľa odboru

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Seberíniho 2, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
779 - 1 558 EUR/mesiacMzdové podmienky budú upresnené na pracovnom pohovore v závislosti od skúseností uchádzača. Plat: Platová trieda 4. v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Organizačný útvar: odbor podpory riadenia, Inšpekcia v sociálnych veciach

Počet obsadzovaných miest: 1

Dohodnutý druh práce:

Zabezpečovanie odbornej agendy spojenej so sprístupňovaním informácií.

Opis pracovných činností:

- plnenie administratívnych a organizačných úloh spojených so slobodným prístupom žiadateľov k informáciám v súlade s príslušným zákonom a internými pokynmi ministerstva,

- samostatné zabezpečovanie odbornej práce a agendy na odbore,- vykonávanie organizačných, operatívnych činností a komplexného manažmentu sekretariátu odboru pre zabezpečenie jeho plynulého a bezporuchového fungovania,

- vypracovávanie podkladov pre verejné obstarávanie,

- evidencia a sumarizácia údajov potrebných pre výkon inšpekcie v súčinnosti s pracoviskami Inšpekcie v sociálnych veciach,

- evidencia a kontrola plnenia úloh pridelených riaditeľom odboru zamestnancom,

- spracovávanie materiálov súvisiacich s úlohami Inšpekcie v sociálnych veciach podľa pokynov riaditeľa odboru,

- vypracovávanie zápisníc z pracovných porád a rokovaní na základe pokynu riaditeľa odboru,

- zabezpečovanie operatívnych, technických, administratívnych a organizačných činností pre odbor; sledovanie a zabezpečovanie ostatných prác v súlade s internými predpismi ministerstva,

- samostatné vybavovanie bežnej telefonickej, mailovej, poštovej komunikácie a korešpondencie vrátane kontroly komplexnosti spisového materiálu; vykonávanie prác súvisiacich so spisovou manipuláciou vrátane koordinácie spracovávania stanovísk a sledovania následného legislatívneho procesu,

- zabezpečovanie e – registratúry odboru,

- samostatné plnenie úloh spojených s archiváciou materiálov v súlade s internou smernicou ministerstva,

- príprava a pomoc pri organizovaní mítingov, workshopov, konferencií, porád odboru vrátane zabezpečovania spoločenského servisu (napr. uvádzanie návštev, objednávanie a pod.),- spracovávanie dochádzky zamestnancov odboru,

- plnenie ostatných úloh zadaných riaditeľom odboru.

Informácie o výberovom konaní

Trvanie pracovného pomeru: dohodou

Plat: platová trieda 4 v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Požadované doklady a prílohy:
- žiadosť o zaradenie do výberového procesu,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- motivačný list,
- kópia vysvedčenia, alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
- písomný súhlas so spracovávaním svojich osobných údajov za účelom obsadenia pozície v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Žiadosť s dokladmi a prílohami doručte do podateľne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava, alebo poštou na adresu: Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, osobný úrad, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava, v obálke označenej heslom: pohovor na obsadenie pozície: „Všeobecný administratívny pracovník
/ asistent riaditeľa odboru“

Termín podávania žiadostí je od 26.03.2024 do 09.04.2024

Predpokladaný nástup podľa dohody

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

vítaná prax v ekonomickej oblasti

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačný predpoklad

Vzdelanie: minimálne úplné stredné vzdelanie

Osobitný kvalifikačný predpoklad: nevyžaduje sa

Študijný odbor: vítané - ekonomické zameranie

Odborná prax: vítaná - 5 rokov v ekonomickej oblasti

Požiadavky

Jazykové znalosti: vítané - AJ (úroveň B1)

Počítačové znalosti: balík MS Office

Ďalšie požiadavky: vítané vodičské oprávnenie skupiny B, strojopis

Ústredný orgán štátnej správy
ID: 4793673  Dátum zverejnenia: 26.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 779 EUR/mesiac