Vedúci oddelenia prevádzky, odbor správy a prevádzky

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Špitálska, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
987 EUR/mesiacplatová trieda 8 v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov (od 987 € v závislosti od zaradenia platového stupňa).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koordinačná činnosť pri zabezpečovaní technického rozvoja a realizácii technicko-prevádzkových činností u zamestnávateľa s rozsiahlym majetkom.
Koordinačná činnosť pri zabezpečovaní činnosti podateľne ministerstva, knižnice, správy registratúry a registratúrneho strediska ministerstva, dodržiavanie hospodárnosti využívania všetkých druhov energií pri prevádzke nehnuteľností s správe majetku štátu,
 dohľad nad zabezpečovaním dislokácie a redislokácie organizačných útvarov ministerstva na základe požiadaviek jednotlivých organizačných útvarov,
 koordinačná činnosť pri zabezpečovaní prípravy podkladov k uzatvoreniu obchodných zmlúv v oblasti nákupu tovarov a služieb,
 koordinačná činnosť pri zabezpečovaní podkladov pre spracovanie návrhu rozpočtu na obstarávanie tovarov a služieb pre ministerstvo vo väzbe na potreby jednotlivých odborov,
 koordinovanie a kontrola jednotlivých dodávateľov tovarov a služieb,
 koordinačná činnosť pri zabezpečovaní nákupov hnuteľného majetku a služieb v súlade s rozpísanými rozpočtovými prostriedkami,
 koordinačná činnosť pri vykonávaní prieskumov trhu podľa pridelenia vedúceho zamestnanca, príprava podkladov pre odbor verejného obstarávania,
 kontrola údržby a opráv hnuteľného a nehnuteľného majetku, ktorý ministerstvo spravuje,
 vykonávanie kontroly správnosti položiek a fakturovaných súm,
 potvrdzovanie dodávateľských faktúr, dodacích listov za prevzatý tovar, zabezpečenie optimálneho využívania motorových vozidiel, navrhovanie riešení smerujúcich k efektívnemu vynakladaniu nákladov na dopravný park organizácie,
 koordinačná činnosť v oblasti materiálového a skladového hospodárstva.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky vyhlasuje podľa zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov výberové konanie na obsadenie funkcie: vedúci oddelenia prevádzky, odbor správy a prevádzky.

Požadované doklady a prílohy:
 písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania,
 kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
 profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením doby dosiahnutej riadiacej praxe,
 výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace,
 písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
 písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v dokladoch,
 písomný súhlas so spracovávaním svojich osobných údajov za účelom výberového konania, v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Nepriloženie niektorého z požadovaných dokladov a príloh je dôvodom na vyradenie uchádzača z výberového konania.
Prihlášku do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi a prílohami doručte do podateľne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Špitálska 4-6-8, 816 43 Bratislava, alebo poštou na adresu: Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, osobný úrad, Špitálska 4-6-8, 816 43 Bratislava, v obálke označenej heslom: „Výberové konanie, vedúci oddelenia prevádzky, odbor správy a prevádzky v termíne od 6.5.2021 do 13.5.2021. Rozhodujúci je dátum podania na poštovej pečiatke alebo dátum podania v podateľni Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Špitálska 4-6-8, 816 43 Bratislava.
Uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kvalifikačné predpoklady, ako aj ďalšie požadované predpoklady, iné kritériá a požiadavky a predložili všetky požadované doklady a prílohy, pozve výberová komisia na výberové konanie najmenej 7 dní pred jeho začatím.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

 vzdelanie alebo prax v oblasti technického alebo ekonomického zamerania je výhodou

Prax na pozícii/v oblasti

riadiaca prax - 3 roky

 technický typ a flexibilný typ osobnosti so schopnosťou určiť si priority,
 adaptabilita a flexibilita,
 schopnosť pracovať pod tlakom,
 rozhodovacia schopnosť,
 analytické, koncepčné a strategické myslenie,
 riadiace schopnosti.

Ústredný orgán štátnej správy
ID: 4076176  Dátum zverejnenia: 6.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 987 EUR/mesiac