Odborný referent

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava III, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Od 965 EUR/mesiacplatová trieda 5 podľa prílohy č. 3 k zákonu č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Výsledná mzda závisí od praxe uchádzača a jeho skúseností (možnosť priznania osobného príplatku od 15% z platovej triedy 5).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Metodické usmerňovanie a kontrola utajovaných skutočností u zamestnávateľa na celoštátnej úrovni alebo u zamestnávateľa s priamo riadenými zamestnávateľmi vykonávané zamestnancom po získaní osvedčenia. Vedie evidenciu utajovaných skutočností poskytnutých a prijatých v rámci medzinárodnej spolupráce v elektronickom protokole a osobitnej evidencii Centrálneho registra Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), zabezpečuje ich distribúciu, ukladanie, vyraďovanie a ničenie. Zabezpečuje poučovanie riadiacich funkcionárov rezortu obrany na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami NATO, EÚ a inej cudzej moci. Zabezpečuje poučovanie zamestnancov rezortu obrany na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami cudzej moci na základe bilaterálnych dohôd. Komplexne zabezpečuje úlohy spojené s manipuláciou s národnými utajovanými skutočnosťami v pôsobnosti organizačných zložiek MO SR, ktoré nedisponujú vlastnými pracoviskami administratívnej bezpečnosti. Spravuje utajované skutočnosti v pôsobnosti organizačných zložiek MO SR, ktoré nedisponujú vlastnými chránenými priestormi. Zabezpečuje ochranu utajovaných skutočností v elektronickej podobe prostredníctvom informačných systémov. Vedie celorezortnú databázu oprávnených osôb, ktorým bol vydaný certifikát o bezpečnostnej previerke a ktoré sú oprávnené na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami poskytnutými a prijatými v rámci medzinárodnej spolupráce v informačnom systéme. Zabezpečuje prepravu utajovaných skutočností medzi MO SR, NBÚ a ústrednými orgánmi štátnej správy SR.

- odborné vzdelávanie
- bezplatné vzdelávanie
- parkovacie miesto v mieste práce
- nadštandardná zdravotná starostlivosť
- odmeny pri životných jubileách
- dovolenka naviac 5 dní
- príspevok na dôchodkové sporenie
- MultiSport karta

Ďalšie benefity:
- možnosť rekreačných pobytov v rezortných hotelových zariadeniach (HOREZZA) v Piešťanoch, Vysokých Tatrách alebo Veľkej Fatre s rodinnými príslušníkmi za výhodné ceny
- bezplatné vstupy do múzejných priestorov Vojenského historického ústavu alebo do Múzea SNP v Banskej Bystrici
- bohoslužby a športoviská priamo v areáli Ministerstva obrany SR
- bezplatné plávanie na plavárni Pasienky
- organizované turistické výstupy v Tatrách, letné tábory pre deti zamestnancov za výhodné ceny

Ak Vás naša ponuka zaujala, pošlite svoj životopis na e-mail:
[email protected] alebo [email protected].

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Office - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- na pracovnom mieste sa vyžaduje oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami pre stupeň utajenia „Prísne tajné“
- osvedčenie podľa zákona č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

- zodpovedný prístup k práci
- samostatnosť
- spoľahlivosť
- dôslednosť

Ministerstvo obrany SR je ústredným orgánom štátnej správy Slovenskej republiky na úseku obrany SR so sídlom v Bratislave.
ID: 4787786  Dátum zverejnenia: 19.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 965 EUR/mesiac