Riaditeľ Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach.

Ministerstvo kultúry SR

Miesto práce
Hlavná, Košice
plný úväzok
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
Odmeňovanie zamestnanca upravuje zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riaditeľ štátnej vedeckej knižnice.

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky vyhlasuje podľa zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone prác vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov výberové konanie na obsadenie funkcie:
– riaditeľ Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach
(rozpočtová organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry SR, sídlo organizácie: Hlavná 10, 042 30 Košice).

Kvalifikačný predpoklad:
- vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa.

Ďalšie požadované predpoklady:
- spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
- bezúhonnosť.

Iné kritériá a požiadavky:
- riadiaca prax v oblasti kultúry najmenej 5 rokov,
- prax v oblasti knižníc najmenej 5 rokov,
- znalosť a prehľad všeobecne záväzných predpisov z oblasti ochrany kultúrneho dedičstva, knižničnej činnosti a z oblasti riadenia, ako aj z oblasti činnosti rozpočtovej organizácie – správy majetku štátu a súvisiacich právnych predpisov (zákon NR SR č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v znení neskorších predpisov, zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), prehľad o dokumentoch súvisiacich s činnosťou Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach (Zriaďovacia listina, výročné správy, resp. Správy o činnosti a hospodárení Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach za roky 2015, 2016, 2017),
- prehľad o strategických a koncepčných materiáloch v oblasti kultúry s akcentom na oblasť knižníc,
- znalosť pracovnoprávnych predpisov,
- aktívna znalosť aspoň jedného z jazykov: anglický jazyk, francúzsky jazyk alebo nemecký jazyk,
- znalosť práce s PC,
- predloženie písomného materiálu „Koncepcia ďalšieho rozvoja Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach“ v rozsahu najviac 15 strán (strednodobá na 5 až 7 rokov).

Požadované doklady a prílohy:
- prihláška do výberového konania,
- profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením dĺžky dosiahnutej riadiacej praxe v oblasti kultúry, údajov o účasti uchádzača na medzinárodných projektoch a zoznamu vedecko-odbornej publikačnej činnosti,
- motivačný list,
- výpis z registra trestov – nie starší ako tri mesiace,
- čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
- osvedčená kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (ak doklad nebol vydaný vysokou školou v Slovenskej republike, musí byť doložené vyjadrenie príslušného orgánu Slovenskej republiky o dosiahnutom stupni vzdelania podľa predpisov platných v Slovenskej republike),
- osvedčená kópia dokladu alebo čestné vyhlásenie o aktívnom ovládaní anglického alebo francúzskeho alebo nemeckého jazyka,
- písomný materiál „Koncepcia ďalšieho rozvoja Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach“ v rozsahu najviac 15 strán (strednodobá na 5 až 7 rokov),
- osobné údaje uchádzača budú spracované v súlade s prevádzkovateľom – Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, Námestie SNP 33, 81331 Bratislava – v súlade s článkom 6 ods. 1, písm. b) Nariadenia EP a R (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov),
- písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v žiadosti, v diplome, vo vysvedčení alebo v inom predloženom doklade, alebo v predloženej listine.

Nepriloženie niektorého z požadovaných dokladov a príloh je dôvodom na vyradenie uchádzača z výberového konania.

Prihlášku do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi a prílohami doručte do podateľne Ministerstva kultúry SR, Námestie SNP 33, 813 31 Bratislava, alebo poštou na adresu: Ministerstvo kultúry SR, osobný úrad, Námestie SNP 33, 813 31 Bratislava, v obálke označenej heslom: „Výberové konanie riaditeľ ŠVK KE – neotvárať“ do 10. augusta 2018. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke alebo dátum podania v podateľni Ministerstva kultúry SR.

Uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kvalifikačné predpoklady, ako aj ďalšie požadované predpoklady, iné kritériá a požiadavky a predložili všetky požadované doklady a prílohy, pozve výberová komisia na výberové konanie najmenej 7 dní pred jeho začatím.

Bližšie informácie poskytne Ministerstvo kultúry SR, osobný úrad, tel. č. 02/20482 212,
e-mail: andrea.legatova@culture.gov.sk.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Adresa spoločnosti

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
Nám. SNP 33
813 31 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Alena Mihalová
Tel.: +421220482285
E-mail: poslať životopis
ID: 3443748   Dátum zverejnenia: 10.7.2018   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   Odmeňovanie zamestnanca upravuje zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.