Bezpečnostný analytik Pentester

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
3 000 EUR/mesiacv hrubom/ Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho CSIRT tímu hľadáme bezpečnostného analytika, ktorý má znalosti a skúsenosti s vykonávaním penetračného testovania.

Ako bezpečnostný analytik pre penetračné testovanie sa budeš angažovať v oblastiach:

  • tvorba procesov,
  • písanie dokumentácie,
  • písanie správ z testovania,
  • sledovanie nových hrozieb, zraniteľností a trendov v informačnej bezpečnosti,
  • poradenstvo v oblasti zabezpečenia infraštruktúry aj jej systémov,
  • zber a analýza informácií o testovanej organizácii.

CSIRT.SK (Computer Security Incident Response Team Slovakia) je vládna jednotka pre riešenie počítačových incidentov v Slovenskej republike podľa zákona č.69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov zriadená ako organizačný útvar Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR).

  • práca na vlastných projektoch VJ CSIRT;
  • flexibilný pracovný čas, Home Office (5 dní mesačne);
  • možnosť sebarealizácie, práca na návrhu projektov;
  • plne hradené školenia a konferencie;
  • zaujímavý tím spolu s pracovným prostredím;
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona;
  • dotácie na multisport;
  • skrátený týždenný pracovný čas – 37,5 hodín;
  • príspevok zamestnávateľa na DDS.

    V prípade, že Vás naša ponuka zaujala a spĺňate požiadavky, pošlite nám, prosím, svoje CV spolu s motivačným listom.

    Na osobný pohovor budú pozvaní iba vybraní kandidáti.

    Ďakujeme za pochopenie.

    Požiadavky na zamestnanca

    stredoškolské s maturitou
    nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
    študent vysokej školy
    vysokoškolské I. stupňa
    vysokoškolské II. stupňa
    vysokoškolské III. stupňa

    Jazykové znalosti

    Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

    Počet rokov praxe

    2

    • spoľahlivosť,
    • tímová spolupráca, ale aj samostatnosť,
    • efektívne reagovať aj na zložité požiadavky pod tlakom,
    • analytické schopnosti a kritické myslenie,
    • skvelé komunikačné schopnosti,
    • ochota nechať si vykonať bezpečnostnú previerku,
    • lojalita k tímu,
    • záujem získavať nové znalosti, zapájať sa do výziev,
    • kreativita,
    • etický prístup.

    Znalosti:

    • pokročilá znalosť OS Linux a Windows,
    • znalosť sietí (TCP/IP, OSI model), sieťových protokolov, sieťových prvkov,
    • schopnosť porozumieť infraštruktúre, systémovým operáciám a konfigurácii,
    • schopnosť porozumieť programovacím jazykom,
    • znalosť aspoň jedného programovacieho jazyka (výhodou),
    • znalosť scriptovania (Bash/PowerShell),
    • znalosť nástrojov na vykonávanie penetračných testov,
    • znalosť nástrojov ako BurpSuite, ZAP, Nmap, Nessus, Metasploit a ďalších,
    • znalosť CWE (Podmienkou),
    • ISO/IEC 27001 – proces hodnotenia rizík a kontroly (výhodou),
    • PTES (výhodou),
    • OWASP (Podmienkou),
    • OSSTMM (Podmienkou),
    • ISSAF (výhodou),
    • certifikácie v oblasti informačnej bezpečnosti, sieťových technológií a systémov a penetračného testovania (offensive security) sú výhodou.

    Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre:
    • riadenie, koordináciu a dohľad nad využívaním finančných prostriedkov z fondov
    Európskej únie,
    • oblasť informatizácie spoločnosti,
    • oblasť investícií,
    • oblasť regionálneho rozvoja.

    V oblasti informatizácie spoločnosti MIRRI zabezpečuje centrálne riadenie informatizácie spoločnosti a tvorbu politiky jednotného digitálneho trhu, rozhodovanie o využívaní finančných zdrojov vo verejnej správe pre informačné technológie, centrálnu architektúru integrovaného informačného systému verejnej správy a koordináciu plnenia úloh v oblasti informatizácie spoločnosti.

    V oblasti investícií MIRRI zabezpečuje strategické plánovanie a strategické projektové riadenie vrátane vypracovania národného strategického investičného rámca, ako aj koordináciu investičných projektov určených vládou SR.

    V oblasti riadenia, koordinácie a dohľadu nad využívaním finančných prostriedkov z eurofondov MIRRI koordinuje dodržiavanie Partnerskej dohody na roky 2021 až 2027, rozhoduje o záväzných plánoch a krízovom riadení Programu Slovensko a zabezpečuje presadzovanie strategických cieľov Slovenska v oblasti poskytovania financií z eurofondov.

    V oblasti regionálneho rozvoja MIRRI podporuje činnosť okresných rozvojových centier, schvaľuje a poskytuje vládou schválené dotácie a regionálne príspevky na projekty samospráv v najmenej rozvinutých okresoch a vyhodnocuje plnenie akčných plánov v spolupráci s miestnymi úradmi.

    Počet zamestnancov

    500-999 zamestnancov

    Kontakt

    Kontaktná osoba: Ing. Mária Petricová
    E-mail: poslať životopis