Programátor Backend / full stack

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
2 800 EUR/mesiacFinálna suma bude predmetom osobného stretnutia.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho CSIRT tímu hľadáme skúseného backend alebo fullstack programátora, ktorý má vynikajúce znalosti v oblasti programovania v jazykoch Python alebo Java. Ideálny kandidát by mal tiež mať skúsenosti s používaním frameworku Django a prácou s databázou PostgreSQL.

Okrem písania kódu by si písal aj dokumentáciu, mentoroval juniornejších kolegov a podielal sa na návrhu a testovaní ďalších riešení v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Kladieme dôraz na:

 • Čistý, rýchly a udržateľný kód;

 • Proaktívny a zodpovedný prístup;

 • Dobrý time management;

 • Spoľahlivosť.

Zodpovednosti:

  • Vývoj a implementácia softvérových riešení;
  •  Návrh a implementácia efektívnej a škálovateľnej architektúry softvéru;
  • Vytváranie a údržba databázových schém;
  • Optimalizácia a ladenie výkonu softvéru;
  •  Testovanie a ladenie vytvoreného kódu;
  •  Vytváranie dokumentácie;

 Spolupráca s tímom vývojárov a projektovými manažérmi.

CSIRT.SK (Computer Security Incident Response Team Slovakia) je vládna jednotka pre riešenie počítačových incidentov v Slovenskej republike podľa zákona č.69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov zriadená ako organizačný útvar Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR).

  • Práca na vlastných projektoch VJ CSIRT;
  • Flexibilný pracovný čas, HO (5 dní mesačne);
  • Možnosť sebarealizácie, práca na návrhu projektov;
  • Plne hradené školenia a konferencie;
  • Zaujímavý tím spolu s pracovným prostredím;
  •  5 dní dovolenky nad rámec zákona;
  • Dotácie na multisport (fitness priamo v budove)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Prax na pozícii/v oblasti

Minimálne 2 roky praxe v programovaní.

Počet rokov praxe

2

- Ochota absolvovať bezpečnostnú previerku;

- Lojalita k tímu;

- Python + Django framework

 - Unit testing (tox, pydocs, mypy(statc typing), Sonar

Alebo

 - Java 17

 - Spring framework, SpringBoot

 - J2EE (výhodou)

 - JPA

 - Maven

- REST API

 - SOAP (výhodou)

 - Docker (pokročilý)

 - Kubernetes (pokročilý)

 - Templating engine

 - Linux/Unix (pokročilý)

 - Bash (základy)

 - NoSQL (výhodou)

 - Znalosti architektúri softvéru (medior/senior)

 - Git (GutHub, GitLab)

 - CI/CD (GitRunner, Actions)

 - SSL/TLS certifikáty

 - LDAP, Kerberos (Auth, OAUTH, JWT) (medior)

 - SQL – Postgres (medior)

 - ORM (SQLAlchemy)

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre:
• riadenie, koordináciu a dohľad nad využívaním finančných prostriedkov z fondov
Európskej únie,
• oblasť informatizácie spoločnosti,
• oblasť investícií,
• oblasť regionálneho rozvoja.

V oblasti informatizácie spoločnosti MIRRI zabezpečuje centrálne riadenie informatizácie spoločnosti a tvorbu politiky jednotného digitálneho trhu, rozhodovanie o využívaní finančných zdrojov vo verejnej správe pre informačné technológie, centrálnu architektúru integrovaného informačného systému verejnej správy a koordináciu plnenia úloh v oblasti informatizácie spoločnosti.

V oblasti investícií MIRRI zabezpečuje strategické plánovanie a strategické projektové riadenie vrátane vypracovania národného strategického investičného rámca, ako aj koordináciu investičných projektov určených vládou SR.

V oblasti riadenia, koordinácie a dohľadu nad využívaním finančných prostriedkov z eurofondov MIRRI koordinuje dodržiavanie Partnerskej dohody na roky 2021 až 2027, rozhoduje o záväzných plánoch a krízovom riadení Programu Slovensko a zabezpečuje presadzovanie strategických cieľov Slovenska v oblasti poskytovania financií z eurofondov.

V oblasti regionálneho rozvoja MIRRI podporuje činnosť okresných rozvojových centier, schvaľuje a poskytuje vládou schválené dotácie a regionálne príspevky na projekty samospráv v najmenej rozvinutých okresoch a vyhodnocuje plnenie akčných plánov v spolupráci s miestnymi úradmi.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Katarína Vranka
E-mail: poslať životopis