Špecialista na medzinárodnú spoluprácu

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
2 000 EUR/mesiacVýsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme vášnivého odborníka na medzinárodné vzťahy, ktorý sa stane súčasťou nášho dynamického tímu rozvoja smart agendy na Slovensku, ktorého cieľom je prispieť k budovaniu inteligentných miest a regiónov a tvorbe inovatívnych projektov. Náš tím podporuje tvorivosť, spoluprácu a neustály rozvoj jednotlivých členov. Táto pozícia je zameraná na iniciovanie, rozvoj a riadenie medzinárodných partnerstiev, spoluprácu najmä s krajinami EÚ a organizáciami, ktoré sa orientujú na problematiku smart agendy s cieľom posilniť rozvoj smart agendy v SR, zabezpečiť transfer poznatkov a vedomostí v tejto oblasti a podporiť zapojenie slovenských samospráv do medzinárodných pracovných skupín a ďalších iniciatív.

Ak Ťa naša agenda zaujala, viac nájdeš na webovej stránke: https://www.smartcity.gov.sk/

Vašou náplňou práce bude :

  • identifikovanie nových príležitostí na rozvoj partnerských vzťahov a spolupráce s novými subjektmi v oblasti smart agendy,
  • vytváranie stratégií na rozvoj a udržiavanie trvalých partnerstiev na medzinárodnej úrovni,
  • zabezpečovanie efektívnej komunikácie so stakehodlermi a iniciovanie efektívnej spolupráce,
  • participácia a koordinácia pracovných skupín,
  • zastupovanie MIRRI SR na medzinárodných fórach a konferenciách,
  • hľadanie medzinárodných grantov a finančných zdrojov pre projekty v oblasti inteligentných miest a regiónov a participácia na zabezpečení informovanosti o týchto možnostiach financovania,
  • participácia na koordinácii smart agendy na národnej úrovni,
  • pravidelné vyhodnocovanie priebehu medzinárodných iniciatív, podujatí, spoluprác v oblasti smart agendy a úspešnosť z pohľadu MIRRI SR a zapojenia slovenských samospráv,
  • šírenie povedomia o existujúcich medzinárodných, národných, regionálnych a lokálnych cieľoch a záväzkoch, ale najmä efektívnych a overených riešení v oblasti smart agendy,
  • participácia na organizácii odborných konferencii, podujatí a iných komunikačných aktivít v SR a najmä na medzinárodnej úrovni,
  • reprezentácia projektu na národnej aj regionálnej úrovni, účasť na tuzemských a zahraničných pracovných cestách, konferenciách, workshopoch.

Dočasná štátna služba – do konca trvania projektu (najdlhšie do 14.11.2027)

Prečo práve kariéra na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR:

  • možnosť prispieť k zefektívneniu čerpania eurofondov v novom programovom období;
  • navrhnúť a podporiť riešenia v oblasti smart agendy;
  • možnosť byť súčasťou skúseného a dynamického tímu odborníkov;
  • možnosť kariérneho rozvoja;
  • priestor na sebarealizáciu a tvorivé myslenie;
  • možnosť profesijného rastu vo viacerých odborných témach;
  • účasť na domácich a zahraničných pracovných podujatiach.

  • patríme k stabilným zamestnávateľom,
  • poskytneme Vám možnosť práce z domu v rozsahu min. 5 dní v mesiaci,
  • oddýchnite si s týždňom dovolenky navyše,
  • užite si pružný pracovný čas (7- 9 hod. a 15 - 19 hod),
  • dostanete motivačné finančné ohodnotenie,
  • získate príspevok 80 € od zamestnávateľa do DDS,
  • prispejeme Vám na stravovanie a na cestu do práce,
  • využite MultiSport kartu a s ňou prístup k športoviskám a rekreačným zariadeniam po celom Slovensku a ČR,
  • podporíme Vaše ďalšie vzdelávanie prostredníctvom prepracovaného systému,
  • máme príjemné a moderné pracovné prostredie v Tower 115, s fitness centrom a kantínou v budove.

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala a spĺňate požiadavky, pošlite nám, prosím, svoje CV spolu s motivačným listom.

Na osobný pohovor budú pozvaní iba vybraní kandidáti.

Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Počet rokov praxe

3

  • komunikačné zručnosti;
  • time management;
  • flexibilita;
  • samostatnosť;
  • diplomaticky vyjadrovanie;
  • vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, alebo vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa a odborná prax najmenej päť rokov v oblasti tvorby inovačných politík, alebo v oblasti tvorby stratégií, analýz a implementácie projektov v oblasti inovácii.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre:
• riadenie, koordináciu a dohľad nad využívaním finančných prostriedkov z fondov
Európskej únie,
• oblasť informatizácie spoločnosti,
• oblasť investícií,
• oblasť regionálneho rozvoja.

V oblasti informatizácie spoločnosti MIRRI zabezpečuje centrálne riadenie informatizácie spoločnosti a tvorbu politiky jednotného digitálneho trhu, rozhodovanie o využívaní finančných zdrojov vo verejnej správe pre informačné technológie, centrálnu architektúru integrovaného informačného systému verejnej správy a koordináciu plnenia úloh v oblasti informatizácie spoločnosti.

V oblasti investícií MIRRI zabezpečuje strategické plánovanie a strategické projektové riadenie vrátane vypracovania národného strategického investičného rámca, ako aj koordináciu investičných projektov určených vládou SR.

V oblasti riadenia, koordinácie a dohľadu nad využívaním finančných prostriedkov z eurofondov MIRRI koordinuje dodržiavanie Partnerskej dohody na roky 2021 až 2027, rozhoduje o záväzných plánoch a krízovom riadení Programu Slovensko a zabezpečuje presadzovanie strategických cieľov Slovenska v oblasti poskytovania financií z eurofondov.

V oblasti regionálneho rozvoja MIRRI podporuje činnosť okresných rozvojových centier, schvaľuje a poskytuje vládou schválené dotácie a regionálne príspevky na projekty samospráv v najmenej rozvinutých okresoch a vyhodnocuje plnenie akčných plánov v spolupráci s miestnymi úradmi.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov