Metodik – odbor metodiky a koordinácie subjektov

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
asap
1 750 EUR/mesiacZákladná zložka mzdy od 1750 € podľa zákona o štátnej službe. Výsledná výška mzdy vrátane ďalších platových motivačných zložiek je konkurencieschopná súkromnému sektoru na obdobných pozíciách. Mzda sa bude odvíjať od obsadzovanej pozície a skúseností uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máte skúsenosti v oblasti metodiky a fondov EÚ? Ak áno, máte jedinečnú možnosť pracovať s nami v tíme na našom ministerstve. Vaša náplň práce bude zahŕňať písanie metodických dokumentov pre oblasť fondov EÚ, či príprava výkladov a vzorov pre vybrané oblasti systému riadenia fondov EÚ.

Náplň práce:
• sledovanie legislatívnych zmien a vyhodnocovanie ich dopadu na strategické dokumenty v
gescii odboru,
• koncepčná činnosť pri tvorbe návrhov zákonov pre oblasť fondov EÚ a spolupodieľanie sa
na tvorbe iných zákonov súvisiacich s fondami EÚ,
• vypracovávanie a aktualizovanie metodických dokumentov pre oblasť fondov EÚ,
• vypracovávanie metodických usmernení, výkladov a vzorov pre vybrané oblasti systému
riadenia fondov EÚ vrátane ich aktualizácie,
• príprava metodiky implementácie Programu Slovensko,
• zabezpečovanie vypracovania podkladov, materiálov, stanovísk pri koordinácií a
usmerňovaní subjektov pri poskytovaní príspevku v oblasti fondov EÚ.

Dočasná štátna služba.

• pružný pracovný čas,
• príspevok na stravovanie,
• príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia,
• motivačné finančné ohodnotenie,
• možnosti vzdelávania,
• 5 dní dovolenky navyše,
• možnosť pracovať z domu,
• príjemné pracovné prostredie a kolektív,
• ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy.

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala a spĺňate požiadavky, pošlite nám, prosím, svoje CV spolu s motivačným listom.

Na osobný pohovor budú pozvaní iba vybraní kandidáti.

Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

1 rok praxe v oblasti tvorby legislatívnych a nelegislatívnych materiálov a v oblasti eurofondov

Počet rokov praxe

1

• vynikajúca orientácia v právnych predpisoch SR a EÚ – najmä zákon č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 292/2014 Z. z. o príspevku poskytovanom z európskych štrukturálnych a investičných fondov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 121/2022 Z. z. zákon o príspevkoch z fondov Európskej únie a o zmene a doplnení niektorých zákonov, NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2021/1060 z 24. júna 2021, ktorým sa stanovujú spoločné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde plus, Kohéznom fonde, Fonde na spravodlivú transformáciu a Európskom námornom, rybolovnom a akvakultúrnom fonde a rozpočtových pravidlách pre uvedené fondy, ako aj pre Fond pre azyl, migráciu a integráciu, Fond pre vnútornú bezpečnosť a Nástroj finančnej podpory na riadenie hraníc a vízovú politiku,
• zodpovednosť,
• precíznosť,
• flexibilita,
• zmysel pre time-management,
• proaktívny prístup,
• vysoké pracovné nasadenie,
• analytické a strategické myslenie,
• výborné komunikačné zručnosti.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre:
• riadenie, koordináciu a dohľad nad využívaním finančných prostriedkov z fondov
Európskej únie,
• oblasť informatizácie spoločnosti,
• oblasť investícií,
• oblasť regionálneho rozvoja.

V oblasti informatizácie spoločnosti MIRRI zabezpečuje centrálne riadenie informatizácie spoločnosti a tvorbu politiky jednotného digitálneho trhu, rozhodovanie o využívaní finančných zdrojov vo verejnej správe pre informačné technológie, centrálnu architektúru integrovaného informačného systému verejnej správy a koordináciu plnenia úloh v oblasti informatizácie spoločnosti.

V oblasti investícií MIRRI zabezpečuje strategické plánovanie a strategické projektové riadenie vrátane vypracovania národného strategického investičného rámca, ako aj koordináciu investičných projektov určených vládou SR.

V oblasti riadenia, koordinácie a dohľadu nad využívaním finančných prostriedkov z eurofondov MIRRI koordinuje dodržiavanie Partnerskej dohody na roky 2021 až 2027, rozhoduje o záväzných plánoch a krízovom riadení Programu Slovensko a zabezpečuje presadzovanie strategických cieľov Slovenska v oblasti poskytovania financií z eurofondov.

V oblasti regionálneho rozvoja MIRRI podporuje činnosť okresných rozvojových centier, schvaľuje a poskytuje vládou schválené dotácie a regionálne príspevky na projekty samospráv v najmenej rozvinutých okresoch a vyhodnocuje plnenie akčných plánov v spolupráci s miestnymi úradmi.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 4398958  Dátum zverejnenia: 9.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 750 EUR/mesiac