Senior expert na gigabitové technológie pre broadband

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
asap
2 300 EUR/mesiacZákladná zložka mzdy od 2300 € podľa zákona o štátnej službe. Výsledná výška mzdy vrátane ďalších platových motivačných zložiek je konkurencieschopná súkromnému sektoru na obdobných pozíciách. Mzda sa bude odvíjať od obsadzovanej pozície a skúseností uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ako Senior expert na gigabitové technológie pre broadband sa budeš zameriavať na implementáciu gigabitovej spoločnosti s cieľom plánovať dopytové výzvy z hľadiska počtu pokrytia bielych a šedých domácnosti v oblasti broadbandu. Budeš pripravovať a plánovať rozvoj zavádzanie komunikačnej infraštruktúry v SR pomocou mapovania aktuálneho pokrytia Slovenska telekomunikačnou infraštruktúrou a preverovania komerčných plánov operátorov na budovanie ultra-rýchleho širokopásmového pripojenia na Slovensku. V tíme s kolegami z kancelárie Broadband Competence Office, ako aj z ostatných útvarov sekcie, budeš pripravovať pozície k návrhom legislatívnych a nelegislatívnych materiálov v rámci Rady EÚ, ako aj k návrhom deklarácií a k pozíciám iných členských krajín EÚ. Súčasťou práce je koordinácia a výkon opatrení smerujúcich k naplneniu technologických gigabitových cieľov Európskej komisie v digitálnej agende (napr. v zmysle oznámenia 2030 Digitálny kompas: Európska cesta pre digitálnu dekádu). V neposlednom rade bude súčasťou tvojej práce aj príprava podkladových materiálov pre vedenie sekcie a ministerstva v rámci zverenej agendy.

Tvojimi hlavnými úlohami bude pripravovať návrhy pozícií v rámci zverenej agendy v oblasti technologického rozvoja ultra-rýchleho širokopásmového pripojenia na Slovensku.

Náplň práce:
• orientovať sa na technologickú a infraštruktúrnu stránku implementácie "Gigabit
society",
• definovať zabezpečenie technologickej neutrality a neustále aktualizuje dostupné
riešenia budovanej telekomunikačnej infraštruktúry, ktorá spĺňa požiadavky
upgradovatelnosti na 1Gbit prístup, veľkoobchodnú otvorenosť pre prenajímanie
pasívnej infraštruktúry iným operátorom za nediskriminačných ekvivalentných
podmienok a kapitálovej efektívnosti,
• sledovať podporované technologické riešenia v členských krajinách EÚ a preberať
poznatky a skúsenosti z ich implementácií pri nastavovaní optimálneho riešenia na
Slovensku,
• definovať technologické požiadavky do dopytových výziev, na informačný systém a
procesy riadenia broadbandu atď.,
• podieľať sa na príprave a hodnotení technologických aspektov rozvoja komunikačnej
infraštruktúry,
• zapájať sa do národnej stratégie v oblasti komunikačnej infraštruktúry,
• podieľať sa na príprave národných a európskych dokumentov v oblasti komunikačnej
• implementovať opatrenia týkajúce sa komunikačnej infraštruktúry v gescii MIRII na
národnej úrovni,
• podieľať sa na informovaní verejnosti, spolupracovať s inými útvarmi sekcie a inými
rezortmi v prípade prierezových činností.

Dočasná štátna služba.

• pružný pracovný čas,
• príspevok na stravovanie,
• príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia,
• motivačné finančné ohodnotenie,
• možnosti vzdelávania,
• 5 dní dovolenky navyše,
• možnosť pracovať z domu,
• príjemné pracovné prostredie a kolektív,
• ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy.

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala a spĺňate požiadavky, pošlite nám, prosím, svoje CV spolu s motivačným listom.

Na osobný pohovor budú pozvaní iba vybraní kandidáti.
Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

• skúsenosti z oblasti elektronických komunikácii, digitálnych technológií a internetu,
• analytické myslenie,
• samostatnosť,
• komunikačné zručnosti,
• schopnosť tímovej spolupráce.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre:
• riadenie, koordináciu a dohľad nad využívaním finančných prostriedkov z fondov
Európskej únie,
• oblasť informatizácie spoločnosti,
• oblasť investícií,
• oblasť regionálneho rozvoja.

V oblasti informatizácie spoločnosti MIRRI zabezpečuje centrálne riadenie informatizácie spoločnosti a tvorbu politiky jednotného digitálneho trhu, rozhodovanie o využívaní finančných zdrojov vo verejnej správe pre informačné technológie, centrálnu architektúru integrovaného informačného systému verejnej správy a koordináciu plnenia úloh v oblasti informatizácie spoločnosti.

V oblasti investícií MIRRI zabezpečuje strategické plánovanie a strategické projektové riadenie vrátane vypracovania národného strategického investičného rámca, ako aj koordináciu investičných projektov určených vládou SR.

V oblasti riadenia, koordinácie a dohľadu nad využívaním finančných prostriedkov z eurofondov MIRRI koordinuje dodržiavanie Partnerskej dohody na roky 2021 až 2027, rozhoduje o záväzných plánoch a krízovom riadení Programu Slovensko a zabezpečuje presadzovanie strategických cieľov Slovenska v oblasti poskytovania financií z eurofondov.

V oblasti regionálneho rozvoja MIRRI podporuje činnosť okresných rozvojových centier, schvaľuje a poskytuje vládou schválené dotácie a regionálne príspevky na projekty samospráv v najmenej rozvinutých okresoch a vyhodnocuje plnenie akčných plánov v spolupráci s miestnymi úradmi.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 4388367  Dátum zverejnenia: 26.7.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 2 300 EUR/mesiac