Špecialista procesu verejného obstarávania

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Miesto práce
Mlynské nivy, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 429 EUR/mesiac+ osobný príplatok, finálna mzda závisí od odbornosti a skúsenosti uchádzača, pričom bude v súlade so zákonom č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme zamestnanca na pozíciu "špecialista procesu verejného obstarávania" vo funkcii hlavného štátneho radcu na odbor verejného obstarávania, so schopnosťou analytického, koncepčného a strategického myslenia.

Náplňou práce bude najmä:

- koordinácia a realizácia postupov verejného obstarávania tovarov, služieb a stavebných prác v súlade so zákonom č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o verejnom obstarávaní“),

- príprava podkladov a dokumentácie k jednotlivým postupom verejného obstarávania na základe požiadaviek a podkladov organizačných útvarov MH SR,

- zabezpečovanie všetkých administratívnych úkonov a komunikácie s uchádzačmi v procese verejného obstarávania,

- riešenie revíznych postupov v procese VO,

- zabezpečovanie informačných povinností voči Úradu pre verejné obstarávanie,

- práca s elektronickými prostriedkami,

- účasť na zasadaní komisií na vyhodnotenie predložených ponúk,

- evidencia a archivácia registratúrnych záznamov o verejnom obstarávaní vrátane ich ochrany.

- pracovná doba 37,5 hodiny/týždenne,

- 5 dní dovolenky navyše,

- príspevok na stravovanie,

- flexibilná pracovná doba,

- príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie,

- finančné príspevky pri životnom jubileu,

- široká škála interných a externých školení,

- jazykové kurzy.

Informácie o výberovom konaní

Ak Vás táto ponuka zaujala, nezabudnite nám poslať:
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- motivačný list,
- súhlas so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. - Zákon o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

skúsenosť z oblasti verejného obstarávania min. 2 roky

Počet rokov praxe

2

analytické, koncepčné a strategické myslenie, svedomitosť a spoľahlivosť, adaptabilita a flexibilita, schopnosť pracovať pod tlakom.

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre
a) priemysel s výnimkou spracovania dreva, biotechnológií, potravinárstva a stavebných výrobkov,
b) energetiku vrátane hospodárenia s jadrovým palivom a uskladňovania rádioaktívnych odpadov a energetickú efektívnosť,
c) teplárenstvo a plynárenstvo,
d) dobývanie a úpravu tuhých palív, dobývanie ropy a zemného plynu, rudných surovín, nerudných surovín a rádioaktívnych surovín,
e) podporu malého podnikania a stredného podnikania vrátane podpory potravinárskych produktov, ktoré nie sú zaradené do prílohy I Zmluvy o fungovaní Európskej únie a podpory spracovania dreva a biotechnológií,
f) stratégiu tvorby podnikateľského prostredia a podporu podnikateľského prostredia vrátane podpory potravinárskeho podnikateľského prostredia, ktorého produkty nie sú zaradené do prílohy Zmluvy o fungovaní Európskej únie a podnikateľského prostredia v oblasti spracovania dreva a biotechnológií,
g) vnútorný obchod, zahraničný obchod vrátane obchodovania s výrobkami obranného priemyslu a tvorby zahraničnej obchodnej politiky, ochranu spotrebiteľa s výnimkou ochrany spotrebiteľa pri poskytovaní finančných služieb a koordináciu politiky vnútorného trhu Európskej únie,
h) ochranu a využívanie nerastných surovín vrátane hlavného dozoru nad ochranou a využívaním ložísk nerastov,
i) hlavný dozor nad bezpečnosťou a ochranou zdravia pri práci a bezpečnosťou prevádzky v banskej činnosti, činnosti vykonávanej banským spôsobom a pri používaní výbušnín,
j) puncovníctvo a skúšanie drahých kovov,
k) kontrolu zákazu vývoja, výroby, skladovania, použitia a obchodu s chemickými zbraňami a prekurzormi potrebnými na ich výrobu,
l) riadenie úloh hospodárskej mobilizácie,
m) odštátnenie a privatizáciu majetku štátu a pre správu majetku štátu v podnikateľskej sfére,
n) stratégiu tvorby a realizácie inovácií v oblastiach podľa písmen a) až d).

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

ID: 4809917  Dátum zverejnenia: 17.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 429 EUR/mesiac