Junior analytik/analytička v oblasti makroekonomických analýz a prognóz

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Ministerstvo financií SR, Štefanovičova, Staré Mesto
Termín nástupu
dohodou
1 340,5 EUR/mesiacPonúkaný plat: od 1 340,50 eur (platová tarifa platovej triedy 9) s možnosťou priznania osobného príplatku v súlade so zákonom č. 55/2017 o štátnej službe až do výšky 100% z platovej tarify, v závislosti od predchádzajúcich pracovných skúseností uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Tvorba stratégie a štátnej politiky na úrovni ministerstva. Strategické, koncepčné a analytické činnosti súvisiace s realizáciou národného projektu OP Efektívna verejná správa „Budovanie a rozvoj kapacít analytických útvarov na vybraných ústredných orgánoch štátnej správy“.

Staň sa súčasťou kreatívneho tímu, ktorého práca má vplyv na tvorbu nových politík a mení dianie v našej krajine. Pomôž nám vytvárať nové reformy a napĺňať ambiciózne plány rozvoja Slovenska. Podieľaj sa na príprave prognóz ekonomického vývoja, odhadovaní vývoja daňových príjmov, či analýze verejných výdavkov.

Posilňujeme tím na odbore makroekonomických analýz a prognóz. Hľadáme ambiciózne analytičky a ambicióznych analytikov, ktorých baví analýza dát. Ak sa rád hráš s dátami a chceš hľadať možnosti, ako zlepšiť verejné politiky v našej krajine, tak u nás si na správnom mieste. Pomôž nám vytvárať prognózy ekonomického vývoja a analyzovať vývoj na trhu práce či výkon sektorov slovenskej ekonomiky. Využi svoju energiu na tvorbu analýz, ktoré prispejú k lepšiemu pochopeniu vzťahov medzi makroekonomickými ukazovateľmi.

Náplň práce:
Analytická činnosť na odbore makroekonomických analýz a prognóz:
• prognóza a hodnotenie vývoja makroekonomických ukazovateľov,
• tvorba citlivostných scenárov vývoja ekonomiky,
• analýza trhu práce (zamestnanosť, mzdy, produktivita),
• analýza reálnej ekonomiky (priemyselná produkcia, tržby a zahraničný obchod),
• monitoring a analýza bankového sektora, vývoja finančných trhov a financovania verejného dlhu,
• samostatná analytická práca na komentároch a analýzach a spolupráca pri návrhoch nových opatrení,
• komunikácia a spolupráca s medzinárodnými inštitúciami (MMF, EK, OECD) a odbornou verejnosťou,
• príprava analytických správ, podkladov, prezentácií a iných výstupov.

• Spolupráca pri tvorbe a zavádzaní nových reformných politík a možnosť meniť Slovensko
• Práca v tíme plnom odborníkov so zapálením pre pozitívnu zmenu
• Spoločné teambuildingy a iné tímové akcie počas roka
• Spolupráca s medzinárodnými inštitúciami (OECD, IMF, EK)
• Vytváranie pozície SR v rámci európskych ekonomických tém
• Možnosti pre osobný rozvoj (zahraničné kurzy a prednášky)
• Výkonnostné odmeny

Obsadzovaná pracovná pozícia je na dobu určitú, počas trvania projektu.
Do výberového konania je potrebné sa prihlásiť výlučne prostredníctvom portálu www.open.slovensko.sk cez link: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/26919

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Odborné znalosti:
• orientácia v ekonomickej teórii, analytických nástrojoch a verejných politikách (trh práce, bankový sektor, finančné trhy, reálna ekonomika, financovanie verejného dlhu) a makroekonomické modelovanie,
• všeobecný prehľad

Jazykové znalosti:
• ovládanie anglického jazyka na pokročilej úrovni B2 - výborná písomná a ústna komunikácia v angličtine

IT zručnosti:
• ovládanie MS Office,
• znalosť práce s jedným z programov ako R, STATA, Eviews či Matlab na používateľskej úrovni

Schopnosti a osobnostné vlastnosti:
• svedomitosť a spoľahlivosť
• schopnosť pracovať pod tlakom
• analytické, koncepčné a strategické myslenie

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

ID: 3935735  Dátum zverejnenia: 9.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 340,5 EUR/mesiac