Advokátsky koncipient

Mgr. Monika MARTONOVÁ, advokátka

Miesto práce
Vajnorská 8A, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Od 900 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zastupovanie klientov v konaní pred súdmi, orgánmi verejnej moci a inými subjektmi;
- poskytovanie právnych rád;
- príprava právnych podaní, žalôb, odvolaní a iných listín o právnych úkonoch;
- príprava zaujímavých a rôznorodých analýz, stanovísk a vyjadrení v anglickom a slovenskom jazyku;
- korporátna agenda;
- zmluvná agenda;
- iné formy právneho poradenstva a právnej pomoci vo všetkých oblastiach práva s dôrazom na poradenstvo v oblasti občianskeho práva, obchodného práva, pracovného práva, rodinného práva, športového práva, medicínskeho práva, práva duševného vlastníctva, práva životného prostredia, stavebného práva, pozemkového práva, energetiky, informačných technológií, nehnuteľností a správnych konaní;
- účasť na právnych auditoch (legal due diligence) a príprava transakčnej dokumentácie;
- konkurzy, platobná neschopnosť, reštrukturalizácie a oddlženia;
- RPVS;
- GDPR...

- služobný telefón
- služobný notebook
- zaujímavá a odborne náročná práca.
- možnosť profesného rastu aj v špecifických odvetviach práva.

Na e-mailovú adresu prosíme zaslať životopis a motivačný list. V prvom kole uchádzač dostane e-mailom vstupný test, na vypracovanie ktorého bude mať stanovený čas v dňoch.
V prípade postúpenia do druhého kola sa uskutoční osobný pracovný pohovor s advokátom, zameraný na prejdenie výsledkov testu, na komunikačné schopnosti, ako aj na preverenie schopnosti aplikovať právny poriadok Slovenskej republiky na konkrétny prípad. Advokátska kancelária si vyhradzuje právo odpovedať iba vybraným uchádzačom.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo (plus ekonomické vzdelanie a znalosti výhodou)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Expert (C2) a Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Strojopis - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý
Microsoft Outlook - Expert
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Expert
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

advokátsky koncipient, vyšší súdny úradník, notársky koncipient

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Intelektuálno-výskumný a administratívny typ.
Analytické myslenie, empatia, pamäť, precíznosť (presnosť), spoľahlivosť, zodpovednosť, asertivita, cieľavedomosť, iniciatívnosť, praktické myslenie, predstavivosť, sebaistota, sebaovládanie, samostatnosť, ale aj práca v tíme, flexibilnosť aj časová, vysoké pracovné nasadenie, lojálnosť, profesionálne vystupovanie, počítačová zdatnosť
a prezentačné a štylistické schopnosti.

Kancelária poskytujúca právne služby od roku 2009. Zakladáme si na dodržiavaní profesionálnej etiky a stavovskej cti. Vysoký dôraz kladieme na ochranu záujmov klientov, zachovanie dôvernosti informácií a rešpektovanie zákonnej povinnosti mlčanlivosti advokáta, i na predchádzanie konfliktu záujmov. Naša diskrétnosť je zaručená bez ohľadu na existenciu takejto zákonnej povinnosti. Zachovávame vysokú úroveň lojality voči klientom a realizujeme všetky opatrenia smerujúce k tomu, aby za žiadnych okolností nedošlo k úniku informácií. Popri prirodzených etických požiadavkách vo vzťahu ku klientom dbáme na zachovanie vysokej úrovne etických štandardov tak vo vzťahu k podnikateľskému, ako i k životnému prostrediu.
Hľadáme kolegyňu/kolegu, ktorej/ktorému nestačí byť priemernou/priemerným. Do nášho tímu prijmeme kolegyňu/kolegu s nadšením pre právo, kreatívnym, ambicióznym a inovatívnym prístupom k zadaniam, so zmyslom vždy nachádzať riešenie šité na mieru, pri ktorých očakávame najmä využitie vynikajúcich odborných znalostí, taktiky a stratégie. Talent, ochotu pracovať na sebe a ďalej sa vzdelávať považujeme za nevyhnutný predpoklad úspechu.

Počet zamestnancov

1 zamestnanec
ID: 3322980  Dátum zverejnenia: 1.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac