Vedúci oddelenia účtovníctva a daní

Metrostav Slovakia a.s.

Miesto práce
Mlynské nivy 68, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
od 1600 € vyššie podľa rozsahu skúseností + ročné prémie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Metrostav Slovakia a.s., súčasť Skupiny Metrostav, je stavebná spoločnosť zabezpečujúca riadenie a realizáciu stavieb na území Slovenskej republiky. Hľadáme kolegu/ kolegyňu na ekonomické oddelenie:

Hlavnou úlohou úspešného kandidáta je komplexné vedenie účtovnej agendy a daní v spoločnosti Metrostav Slovakia a.s. a vo všetkých majetkovo prepojených spoločnostiach
Zodpovedá taktiež za:
- korektný priebeh mesačných účtovných uzávierok
- správne účtovanie faktúr a analýzu účtovných vstupov
- prípravu finančných hlásení a účtovnej závierky
- naplnenie zákonných povinností týkajúcich sa správy daní (spotrebné dane, dane z príjmu, DPH a iné)
- vedenie organizačno - riadiacej dokumentácie patriacej do gescie účtovného oddelenia
Pripravuje podklady pre:
- účtovný audit a vykonanie inventarizácie majetku a záväzkov a taktiež organizuje ich priebeh
- finančné plánovanie spoločnosti v krátkodobom a strednodobom horizonte
Zostavuje finančné výkazy (štatutárnu ročnú účtovnú závierku) a kontroluje uzávierkové operácie podľa slovenských a medzinárodných účtovných štandardov
Spolupracuje a komunikuje s rôznými štátnymi a finančnými inštitúciami a daňovým úradom
Spracováva a kontroluje štatistické výkazy spoločnosti
Spracováva ročný plán režijných nákladov a sleduje ich čerpania v priebehu kalendárneho roka
Vedie menší tím účtovníkov
Reportuje priamo finančnému riaditeľovi

Ponúkame Vám:
Zázemie stabilnej stavebnej spoločnosti európskeho formátu
Motivačné finančné ohodnotenie pri možnosti časovej flexibility
Možnosť profesionálneho rastu
Zaujímavú prácu v priateľskom pracovnom tíme
Chápeme aké dôležité je neustále vzdelávanie a preto poskytujeme odborné vzdelávanie v Centre vzdelávania materskej spoločnosti v Prahe, rôzne iné technické školenia a taktiež manažérske vzdelávanie

Stravovacie poukážky poskytnuté aj v období čerpania dovolenky v hodnote 4 Eur
Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
Pracovné voľno nad rámec zákonníka práce v určitých životných situáciách (svadba, promócie a iné)
Príspevok pri narodení dieťaťa
Príspevok v prípade dlhodobej choroby
Pre členov projektových tímov poskytujeme ubytovanie v bytoch
Priateľskú atmosféru budujeme aj mimo práce na firemných spoločenských a športových akciách (turistika, vianočný bowling, cyklo teambuilding, lyžovačka, vianočná kapustnica a iné)

Informácie o výberovom konaní

V prípade Vášho záujmu nám zašlite Váš životopis.
Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

5.11.2018 (ostáva ešte 16 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - pokročilý
Podvojné účtovníctvo - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft PowerPoint - základy
Microsoft Access - základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Teoretická a praktická znalosť účtovných postupov a legislatívy
Orientácia v daňových zákonoch
Zodpovedný a samostatný prístup k práci
Silná orientácia na detail, precíznosť a vzťah k číslam
Systematický prístup k riešeniu úloh

Naša spoločnosť Metrostav Slovakia a.s. je súčasťou Skupiny Metrostav. Sme stavebná spoločnosť, zabezpečujúca riadenie a realizáciu stavieb na celom území Slovenskej republiky. Dokážeme realizovať veľké, organizačne náročné a technologicky unikátne projekty s nadregionálnym významom, ako aj menšie a funkčne zacielené projekty s význačnou lokálnou hodnotou. Vo svojom širokom portfóliu máme veľké množstvo zrealizovaných projektov zo všetkých oblastí stavebných činností.
Sme vyhľadávaným a stabilným zamestnávateľom, ktorý drží slovo.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov

Mlynské Nivy 68
824 77 Bratislava
www.metrostav.sk

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Nikola Píšová
Tel.: +421258257431
E-mail: poslať životopis
ID: 3485617   Dátum zverejnenia: 3.10.2018   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   od 1600 € vyššie podľa rozsahu skúseností + ročné prémie