Projektový manažér v stavebníctve

Metrostav Slovakia a.s.

Miesto práce
Bratislava, Mlynské Nivy 68
Termín nástupu
ihneď
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Stavebná spoločnosť Metrostav Slovakia a.s. je súčasťou Skupiny Metrostav a zabezpečuje komplexné riadenie a realizáciu stavieb predovšetkým v segmente pozemných stavieb na území Slovenskej republiky.
Hľadáme kľúčovú pozíciu, ktorá bude pôsobiť na výrobno technickom oddelení riadenia stavebných projektov s pôsobnosťou v Bratislave:

Hlavnou náplňou práce úspešného uchádzača bude zabezpečiť realizáciu a chod prideleného stavebného projektu, jeho aktívne riadenie a kontrola priebehu realizácie pri dodržaní ekonomických, technických a časových parametrov projektu.

Ako projektový manažér budete hlavne zodpovedný za:
Pridelený stavebný projekt od úvodnej fázy až po ukončenie projektu
Nastavenie a dodržiavanie harmonogramu stavebného projektu
Realizáciu a kontrolu výberových konaní, účasť na tendroch a výbere subdodávateľov
Rozpočet projektu, prípravu podkladov k fakturácii
Plnenie dohodnutých ekonomických a technických parametrov projektu a odovzdanie stavby v požadovaných parametroch

Taktiež budete mať zodpovednosť za:
Riadenie a kontrolu technologických a pracovných postupov výstavby a taktiež dodržiavanie kvality práce
Organizáciu, riadenie a koordináciu stavebných a montážnych prác v súlade s projektovou dokumentáciou, podmienkami stavebných a iných povolení a v súlade so zmluvou o dielo
Riešenie zmien v projektovej dokumentácii prípadne možných dizajnových a technických problémov
Vedenie záznamov o stavbe, evidenciu stavebných prác v stavebnom denníku
Koordináciu dodávateľov a dodávok materiálov a kontrolu ich kvality
Pravidelnú komunikáciu s investorom, stavebným dozorom a obchodnými partnermi
Informovanie vedenia spoločnosti v prípade mimoriadnych situácií alebo rizika závažných odchýlok od cieľového stavu
Dodržiavanie interných predpisov, predpisov BOZP a OPP

Súčasťou Vašich aktivít bude
Pravidelný reporting vedeniu spoločnosti na mesačnej báze
Manažment riadenia výkonnosti svojho tímu, rozvoj jednotlivých členov tímu s prihliadnutím na efektívne využitie a rozvoj talentov
Riadenie minimálne 3 členného tímu (stavbyvedúci, majster, stavebný prípravár) a spolupráca s ekonómom projektu
Posudzovanie, návrh a implementáciu technických riešení
Zabezpečovanie organizácie staveniska

Od úspešného kandidáta sa očakáva
Proaktívny prístup k riešeniu úloh s cieľom rýchleho a efektívneho vyriešenia vzniknutých situácií a problémov pri dodržaní očakávaných ekonomických a kvalitatívnych parametrov projektov
Neustála snaha zlepšovať procesy a zefektívňovať pôsobenie projektového tímu
Iniciatíva v hľadaní zmien potrebných na úspešnú realizáciu prideleného stavebného projektu a ich aktívna implementácia
Skúsenosti s riadením ľudí a rozvinuté manažérske kompetencie
Aktívna komunikácia a spolupráca s členmi projektového tímu, jednotlivými oddeleniami spoločnosti a taktiež s investorom a všetkými zainteresovanými stranami
Udržiavanie aktuálneho prehľadu o stavebnom trhu, jeho dynamike, predpokladoch jeho vývoja a taktiež rozhľad o nových trendoch ako v technickej oblasti tak aj v riadení stavebných projektov

Motivačné finančné ohodnotenie pri možnosti časovej flexibility
Zázemie stabilnej stavebnej spoločnosti európskeho formátu
Zaujímavú prácu v priateľskom pracovnom tíme
Možnosť odborného vzdelávania v Centre vzdelávania materskej spoločnosti v Prahe a taktiež manažérskeho vzdelávania
Príspevok na stravovanie aj počas čerpania dovolenky
Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
Pracovné voľno nad rámec zákonníka práce v určitých životných situáciách (svadba, promócie)
Príspevok pri narodení dieťaťa
Príspevok v prípade dlhodobej choroby
Podpora športových a kultúrnych aktivít

V prípade Vášho záujmu nám zašlite Váš životopis a pripojte k nemu aj stručný motivačný list.
Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

stavebníctvo, projektovanie, development, reality

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft Project - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Máte skúsenosti s riadením stavebných projektov v pozemných stavbách
Disponujete manažérskymi zručnosťami, rád komunikujete s ľuďmi a máte skúsenosti s ich vedením
Ste človek samostatný, zodpovedný, flexibilný a zároveň vytrvalý
Máte aktívny a inovatívny prístup k práci a riešeniu úloh pri efektívnej organizácii a analytickom myslení
Máte výborné organizačné, koordinačné a vyjednávacie schopnosti
Disponujete vysokou úrovňou vnútornej integrity

Metrostav a.s. je dlhodobo finančne silnou a stabilnou univerzálnou stavebnou spoločnosťou so schopnosťou získavať a riadiť veľké a zložité projekty na domácom trhu i v zahraničí. Medzi kľúčové príležitosti patrí výstavba, rekonštrukcie a opravy ciest, mostov, tunelov, projekty pre veľké priemyselné spoločnosti a verejných investorov.
Metrostav Slovakia a.s., súčasť Skupiny Metrostav, je stavebná spoločnosť zabezpečujúca riadenie a realizáciu stavieb na území Slovenskej republiky.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov

Mlynské Nivy 68
824 77 Bratislava
www.metrostav.sk
ID: 3109127   Dátum zverejnenia: 16.1.2018