1 300 - 2 500 EUR

Agile Test Engineer

Metrohm Research Slovakia s. r. o.

Miesto práce
Ševčenkova 34, 851 01 Bratislava - mestská časť Petržalka
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
by agreement
Celková mzda (brutto)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

You will be responsible for:

 Preparation/review/execution of test plans & test cases (manual tests)
 Preparation/review of test reports
 Preparation/review of user stories in cooperation with Product Owner
 Create test estimates and test schedules
 Close cooperation with development team
 Participation on daily Scrum meetings
 Possibility to pursue carrier in automation testing

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

1 300,00 - 2 500,00 €

• Interesting projects based on the newest technologies
• Opportunity for self-improvement and career growth
• Internal & external software development education and trainings (certifications)
• Metrohm Employee Exchange Programs
• Several introduction trainings (partially in Switzerland)
• International environment, team buildings
• Flexible working time + overtimes compensation, occasional home office
• 25 vacation days/year
• Personal Budget - 40,00 €/month
• Language courses (en, de) fully paid by company
• Referral & relocation bonus
• Lunch Vouchers covered by Metrohm, free fruit, coffee in office, Air Hockey :-)

If you do not have updated CV, just send us your contact information or link to LinkedIn profile to [email protected] and we will gladly speak with you.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.8.2019 (ostáva ešte 10 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

 High school / University education, English – advanced
 At a least 1 – 2 years of experience working in manual testing
 Used some of task management, test management and defect management tools
 Proved track of test projects (end-to-end experience)
 Orientation in range of systems and technologies
 Proactive attitude in learning, be up-to-date with testing market trends
 German language is an advantage as well as experience with Scrum/Agile methodology

Metrohm patrí k svetovo najdôveryhodnejším výrobcom veľmi presných prístrojov pre chemickú analýzu. V Bratislave sme začali v októbri 2016 budovať vývojové centrum pre centrálu našej spoločnosti. Vyvíjame SW pre obsluhu analytických prístrojov, ktoré vyrába spoločnosť Metrohm. Spoločnosť má v rámci celého sveta viac ako 2 000 zamestnancov a pôsobí vo viac ako 80 krajinách.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Ševčenkova 34
851 01 Bratislava - mestská časť Petržalka

Kontakt

ID: 3290476   Dátum zverejnenia: 15.8.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   1 300,00 - 2 500,00 €