Odborný nepedagogický zamestnanec – Účtovník/Účtovníčka

Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Miesto práce
Ševčenkova 11, Petržalka
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
základná zložka mzdy (brutto) 642,50e

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• správnosť a úplnosť účtovných zápisov v súlade so zákonom č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov a ďalšími súvisiacimi predpismi,
• evidencia prvotných dokladov a vystavovanie dokladov na čerpanie finančných prostriedkov v súlade s platnými rozpočtovými pravidlami,
• spracovanie mesačných, štvrťročných uzávierok a ročnej závierky, účtovných a štatistických výkazov za organizáciu,
• vedenie evidencie o poskytnutých zálohách, dodržiavanie denného limitu pokladne,
• likvidácia cestovných príkazov zamestnancov v súlade so zákonom o cestovných náhradách a internými predpismi MPC.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• všeobecný prehľad z oblasti účtovníctva a výkazníctva, štatistiky,
• prehľad o všeobecne záväzných právnych predpisoch z oblasti ekonomiky a správy majetku štátu v rozpočtovej organizácií (najmä zákon 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov,
zákon 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách),
• znalosť účtovného systému VEMA výhodou.

Národný inštitút vzdelávania a mládeže je príspevková organizácia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorá vznikla 1. júla 2022 zlúčením organizácií Metodicko-pedagogické centrum (MPC), Slovenská pedagogická knižnica (SPK), Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pôsobí v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania, v oblasti práce s mládežou a v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.
Poskytuje vzdelávanie a poradenstvo pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, metodicky usmerňuje školy a školské zariadenia, aplikuje pedagogický výskum, organizuje predmetové olympiády a súťaže, poskytuje externé testovanie na školách, neformálne vzdelávanie mládeže či spravovanie knižničného fondu. Zároveň reflektuje potreby vzdelávania pre moderné školstvo, plní aktivity z Plánu obnovy a odolnosti SR a realizuje projekty financované Európskou úniou na národnej a medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3363147  Dátum zverejnenia: 11.6.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: základná zložka mzdy (brutto) 642,50e