Odborný nepedagogický zamestnanec – Účtovník/Účtovníčka

Metodicko-pedagogické centrum

Miesto práce
Ševčenkova 11, Bratislava
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• správnosť a úplnosť účtovných zápisov v súlade so zákonom č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov a ďalšími súvisiacimi predpismi,
• evidencia prvotných dokladov a vystavovanie dokladov na čerpanie finančných prostriedkov v súlade s platnými rozpočtovými pravidlami,
• spracovanie mesačných, štvrťročných uzávierok a ročnej závierky, účtovných a štatistických výkazov za organizáciu,
• vedenie evidencie o poskytnutých zálohách, dodržiavanie denného limitu pokladne,
• likvidácia cestovných príkazov zamestnancov v súlade so zákonom o cestovných náhradách a internými predpismi MPC.

Informácie o výberovom konaní

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.4.2018 (ostáva ešte 11 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• všeobecný prehľad z oblasti účtovníctva a výkazníctva, štatistiky,
• prehľad o všeobecne záväzných právnych predpisoch z oblasti ekonomiky a správy majetku štátu v rozpočtovej organizácií (najmä zákon 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov,
zákon 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách),
• znalosť účtovného systému VEMA výhodou.

Metodicko-pedagogické centrum je podľa § 14, ods. 2 písm. c) zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve ústredne riadenou organizáciou MŠ SR.
Cieľom MPC je plniť úlohy v oblasti odborno-metodického riadenia a ďalšieho vzdelávania pedagogických zamestnancov a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení na území SR.

Ševčenkova 11
850 05 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Michaela Skurčáková
E-mail: poslať životopis
ID: 3363147   Dátum zverejnenia: 16.4.2018