Právnik – referent všeobecnej právnej agendy

Mestský úrad v Žiline

Miesto práce
Námestie obetí komunizmu, Žilina
Termín nástupu
apríl 2024
1 370 EUR/mesiac- základná mzda od 1 370 EUR/mesiac brutto a osobné ohodnotenie (po ukončení skúšobnej doby) až do výšky 15 % v závislosti od plnenia požadovaných merateľných ukazovateľov. (Spolu mesačná mzda až do výšky 1 575,50 EUR/ mesiac brutto.), - možnosť priznať 13. plat v závislosti od plnenia strategických cieľov mesta a možnosť vyplatenia mimoriadnych odmien.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- príprava zmlúv v súvislosti s nakladaním s majetkom mesta,

- posudzovanie predložených návrhov zmlúv (podľa Občianskeho zákonníka, Obchodného zákonníka a iných právnych predpisov),

- zastupovanie zamestnávateľa pre súdom a pred orgánmi štátnej správy v právnych veciach, príprava vyjadrení v súdnych sporoch, rokovania s protistranou,

- príprava právnych analýz, stanovísk k postupom mesta, návrhov a ďalšej dokumentácie, potrebnej pre rozhodovaciu činnosť vedenia mesta,

- spolupráca a poskytovanie právnej pomoci zamestnancom MsÚ v súvislosti s vykonávaním ich pracovnej činnosti,

- vybavovanie dotazov a odpovedí na rôzne žiadosti v právnej oblasti.

- možnosť priznať 13. plat v závislosti od plnenia strategických cieľov mesta a možnosť vyplatenia mimoriadnych odmien,

- flexibilný pracovný čas,

- elektronické stravovacie poukážky/finančný príspevok na stravovanie nad rámec Zákonníka práce,

- nárok na dovolenku 5 dní nad rámec Zákonníka práce,

- zamestnanecké benefity (príspevok na regeneráciu pracovnej sily, voľný vstup na mestskú plaváreň, zvýhodnené vstupy do mestského divadla).

Informácie o výberovom konaní

Mesto Žilina, Námestie obetí komunizmu 1, 011 31 Žilina
oznamuje 1 voľné pracovné miesto, ktoré bude obsadené výberovým pohovorom na pozíciu:

Odbor právny, majetkový a verejného obstarávania: Právnik – referent všeobecnej právnej agendy
Predpokladaný termín nástupu: apríl 2024

Žiadosti spolu so štruktúrovaným životopisom je nutné doručiť písomnou alebo elektronickou formou do 07.04.2024 na adresu:

Námestie obetí komunizmu 1
011 31 Žilina

alebo e-mail: [email protected]

K žiadosti je potrebné pripojiť písomný súhlas uchádzača so spracovaním svojich osobných údajov pre potreby výberového pohovoru v zmysle zákona NR SR č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas so spracúvaním osobných údajov je možné kedykoľvek odvolať, inak čas platnosti súhlasu skončí ukončením výberového pohovoru. Po uplynutí tejto doby budú osobné údaje vymazané.
Bližšie informácie o právach uchádzača ako dotknutej osoby nájdete na oficiálnom webovom sídle mesta Žilina www.zilina.sk v sekcii Ochrana osobných údajov – Informácia o spracovaní osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právny

- VŠ vzdelanie II. stupňa v odpore právo a 2 roky praxe v oblasti práva,

- prax vo verejnej alebo štátnej správe vítaná,

- znalosť práce s PC (internet, MS Office, MS Outlook),

- dôslednosť, komunikatívnosť, zodpovednosť, flexibilita, diskrétnosť,

bezúhonnosť.

Vyžaduje sa znalosť legislatívy, najmä:

- zák. č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník,

- zák. č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník,

- zák. č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení,

- zák. č. 138/1991Zb. o majetku obcí,

- zák. č. 160/2015 Z. z. Civilný sporový poriadok,

- zák. č. 71/1967 Zb. o správnom konaní,

- zák. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní.

verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4794123  Dátum zverejnenia: 27.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 370 EUR/mesiac