Vedúci/ca odboru školstva, mládeže a športu

Mestský úrad v Žiline

Miesto práce
Námestie obetí komunizmu, Žilina
Termín nástupu
jún-júl 2023
2 300 EUR/mesiac• základná mzda 2 300 EUR/mesiac brutto s možnosťou osobného ohodnotenia (po ukončení skúšobnej doby) až do výšky 10 % v závislosti od plnenia požadovaných merateľných ukazovateľov. (Spolu mesačná mzda až do výšky 2 530 EUR/mesiac brutto.), • možnosť priznať 13. plat v závislosti od plnenia strategických cieľov mesta a možnosť vyplatenia mimoriadnych odmien,

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Stručná charakteristika pracovnej činnosti:
Odbor školstva, mládeže a športu je organizačný útvar, do kompetencie ktorého patrí najmä príprava všeobecne záväzných nariadení mesta v zmysle platnej legislatívy, sumarizovanie požiadaviek na rozpočet základných, materských, základných umeleckých škôl a školských zariadení, ktorých je mesto zriaďovateľom, vytváranie podmienok na rozvoj mládežníckych aktivít v meste a na rozvoj vzdelávacích aktivít zameraných na občanov mesta, príprava podkladov na pracovné stretnutia s riaditeľmi škôl a školských zariadení, vytváranie podmienok na rozvoj telovýchovných a športových aktivít v meste, spolupráca so školami a školskými zariadeniami v oblasti telovýchovných a športových aktivít a pod..

Zodpovednosť vedúceho odboru bude najmä:
• riadenie, koordinovanie a zabezpečenie plynulej pracovnej činnosti odboru školstva, mládeže a športu,
• koordinácia činností referátov zodpovedných za jednotlivé kompetencie patriace do pôsobnosti odboru,
• príprava koncepcií spadajúcich do pôsobnosti odboru a ich realizácia,
• spracovávanie podkladov a výstupov v rámci kompetencie pre potreby vedenia mestského úradu a mesta,
• zodpovednosť za správnu aplikáciu právnych a ostatných predpisov, ako i všeobecne záväzných nariadení mesta, ktoré sa vzťahujú na vecnú pôsobnosť odboru,
• sledovanie právnych noriem, ukladajúcich mestu oprávnenia a povinnosti,
• predkladanie návrhov materiálov na rokovanie komisií mestského zastupiteľstva a mestského zastupiteľstva, návrhy interných noriem mesta a všeobecne záväzných nariadení v rámci vecnej pôsobnosti odboru.

Čo ponúkame:

• základná mzda 2 300 EUR/mesiac brutto s možnosťou osobného ohodnotenia (po ukončení skúšobnej doby) až do výšky 10 % v závislosti od plnenia požadovaných merateľných ukazovateľov. (Spolu mesačná mzda až do výšky 2 530 EUR/mesiac brutto.),
• možnosť priznať 13. plat v závislosti od plnenia strategických cieľov mesta a možnosť vyplatenia mimoriadnych odmien,
• flexibilný pracovný čas,
• nárok na dovolenku 5 dní nad rámec Zákonníka práce,
• stravovacie poukážky v elektronickej forme alebo finančný príspevok na stravovanie nad rámec zákona,
• zamestnanecké benefity (príspevok na regeneráciu pracovnej sily, voľný vstup na mestskú plaváreň, zvýhodnené vstupy do mestského divadla).

Informácie o výberovom konaní

Mesto Žilina, Námestie obetí komunizmu 1,011 31 Žilina
vyhlasuje výberové konanie na obsadenie pracovného miesta

Odbor školstva, mládeže a športu – VEDÚCI/VEDÚCA ODBORU

Predpokladaný termín nástupu: jún - júl 2023

Doklady potrebné k žiadosti o účasť na výberovom konaní:
• žiadosť o účasť vo výberovom konaní s kontaktnými údajmi,
• úradne osvedčená fotokópia dokladu o najvyššie dosiahnutom vzdelaní,
• stručný osobný a profesijný životopis potvrdzujúci požadovaný rozsah odbornej praxe,
• návrh Koncepcie rozvoja školstva (stručný návrh v bodoch a návrh postupu jej zavedenia),
• čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
• čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
• k žiadosti je potrebné pripojiť písomný súhlas uchádzača so spracovaním svojich osobných údajov poskytnutých pre potreby výberového konania v zmysle zákona NR SR č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas so spracúvaním osobných údajov je možné kedykoľvek odvolať, inak čas platnosti súhlasu skončí ukončením výberového pohovoru. Po uplynutí tejto doby budú osobné údaje vymazané. Bližšie informácie o právach uchádzača ako dotknutej osoby nájdete na oficiálnom webovom sídle mesta Žilina www.zilina.sk v sekcii Ochrana osobných údajov - Informácia o spracovaní osobných údajov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť:
• elektronickou poštou na adresu: [email protected]
• poštou alebo osobne v zalepenej obálke do Podateľne MsÚ, adresa:
Mestský úradu v Žiline,
Námestie obetí komunizmu 1,
011 31 Žilina

Na obálku uveďte: „Výberové konanie na vedúceho odboru školstva, mládeže a športu.“ - NEOTVÁRAŤ.

Žiadosť s ostatnými požadovanými dokladmi je potrebné doručiť najneskôr do 13.06.2023 (vrátane). Termín ústneho pohovoru bude prihláseným uchádzačom, ktorí spĺňajú požadované predpoklady, oznámený emailom.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

min.5 rokov v riadiadej pozícii

Základné požiadavky:
• vysokoškolské vzdelanie II. stupňa pedagogického zamerania,
• prax min. 6 rokov v oblasti v oblasti školstva, mládeže a športu, príp. iných relevantných odboroch súvisiacich s náplňou činnosti odboru,
• minimálna prax v pedagogickej činnosti 5 rokov,
• min. 5 rokov praxe v riadiacej pozícií,
• prehľad a znalosť legislatívy upravujúcej oblasť samosprávy a školstva, najmä zákony č. 369/1990 Zb., 596/2003 Z. z., 597/2003 Z. z. 245/2008 Z. z.,
• znalosť práce s PC (MS Office, MS Outlook, internet),
• znalosť anglického jazyka vítaná,
• vysoké pracovné nasadenie, organizačné a komunikačné zručnosti zodpovednosť, samostatnosť, lojálnosť, flexibilita, schopnosť koncepčného riešenia problémov,
• schopnosť práce v záťažových situáciách, schopnosť teamovej práce,
• vodičský preukaz sk. B,
• bezúhonnosť.

verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4584183  Dátum zverejnenia: 22.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 300 EUR/mesiac