Kurátor/kurátorka najnovších dejín

Múzeum mesta Bratislavy

Miesto práce
Múzeum mesta Bratislavy, Radničná, Bratislava
Termín nástupu
1.8.2021
Mzdové podmienky (brutto)
Od 1 100 EUR/mesiacodmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Samostatná realizácia múzejnej dokumentácie každodennosti a premien života v meste Bratislava v období od r. 1945 s dôrazom na všestrannú dokumentáciu súčasnosti, katalogizácia a rekatalogizácia zb. predmetov v elektronickom katalogizačnom systéme, samostatná realizácia kurátorskej činnosti múzea prostredníctvom participácie na budovaní zb. fondu v súlade s akvizičnou stratégiou a príprava a realizácia výstavných projektov v súlade s výstavným plánom MMB, výkon ostatných odborných činností múzea: realizácii odborných revízií zbierok, prezentačnej, výskumnej a publikačnej činnosti

Možnosť priznania peňažných benefitov: osobné príplatky, odmeny, príspevok do DDS 2 %, možnosť profesijného a odborného rastu, podpora ďalšieho vzdelávania, pružný prac. čas, zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona, na žiadosť zamestnanca 2 dni prac. voľna/rok s náhradou funkčného platu, možnosť práce z domu, príspevok na stravovanie, práca v atraktívnych historických priestoroch v centre mesta, voľný vstup do mestských inštitúcií: Galéria mesta Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave, možnosť podieľať sa na rozvoji jedného z najlepších múzeí na Slovensku

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov: Žiadosť o zaradenie do výberového konania, ktorej súčasťou budú kontakty dvoch osôb na získanie referencií (meno a priezvisko, pracovisko, telefónne číslo a e-mail), Životopis, Motivačný list, Kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, vrátane vysokoškol. vzdelania II. stupňa, Štruktúrovaný zoznam publikačnej činnosti, Súpis realizovaných výstavných projektov (nie je podmienkou), Katalogizač. záznam jedného zb.predmetu MMB (podľa Vášho výberu - na stiahnutie: link
spracovaný v štruktúre v súlade s Prílohou č.10 výnosu MK SR z 10.8.2015 MK-2544/2015-110/11648-písm. f), g), i) - k), n) a o),
Súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona
Výberové konanie bude dvojkolové, do druhého kola budú oslovení iba vybraní uchádzači, ktorí budú požiadaní o predloženie písomnej koncepcie dokumentácie každodennosti a premien života v mesta Bratislava v období od roku 1945, s dôrazom na všestrannú dokumentáciu súčasnosti (rozsah max. 2 NS), ktorá bude podkladom na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

história, etnológia, sociálna antropológia alebo iný príbuzný odbor humanitného zamerania

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

v pamäťovej inštitúcii

Počet rokov praxe

2

všeobecný kultúrno-spoločenský prehľad, prehľad v aktuálnych trendoch historického výskumu, dobrá orientácia v slovenských dejinách 20. stor. so zreteľom na geografický priestor mesta Bratislava, analytické myslenie a kreativita, schopnosť pracovať samostatne aj v tíme, organizovanosť, dôslednosť a flexibilita, otvorenosť, zvedavosť a ochota učiť sa nové veci

Múzeum mesta Bratislavy je múzeum s viac ako 150 ročnou tradíciou. Spravuje 9 objektov, z toho väčšina národné kultúrne pamiatky a významné historické lokality, ktoré sprístupňuje pre verejnosť - okrem iných sú to najmä Stará radnica, Michalská veža, Hrad Devín alebo Antická Gerulata v Rusovciach.
ID: 4076048  Dátum zverejnenia: 6.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac