Dramaturg / lektor dramaturgie

Mestské divadlo Žilina

Miesto práce
Horný Val 3, Žilina
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- textová príprava v spolupráci s autorom
- podieľanie sa na tvorbe koncepcie divadelného programu
- zodpovednosť za umeleckú úroveň textov, jazykovú správnosť pripravovaných divadelných inscenácií
- vyhľadávanie externých autorov, organizácia ich spolupráce s divadlom, vytváranie autorského zázemia
- dodržiavanie časového hormonogramu plánovania, prípravy a odovdzávanie textov do výroby
- príprava všetkých žánrov a foriem slovesných umeleckých diel
- administratívne práce spojené s výkonom

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

podľa platných taríf pre zamestnancov vo verejnom záujme, nástupný plat podľa rokov praxe + osobný príplatok po skúšobnej dobe, od 688 €

- dlhodobá a stabilná pracovná pozícia
- benefity v zmysle vyššej Kolektívnej zmluvy
- zamestnanecké vstupenky na divadelné predstavenia

V zmysle §13 ods. 1 písm. a) zákona č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a čl. 6 ods. 1 písme. a) nariadenia Európskeho parlamentu a rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov Vás prosíme v žiadosti o udelenie Vášho dobrovoľného a výslovného súhlasu so spracúvaním Vašich osobných údajov.
V prípade, že Vás táto ponuka zaujala, pošlite nám svoju žiadosť o prijatie do zamestnania spolu so životopisom a motivačným listom do 27.09.2019 emailom na adresu: [email protected]
Ďakujeme všetkým kandidátom za prejavený záujem o prácu v našej spoločnosti, avšak iba vybraní kandidáti spĺňajúci stanovené kritéria budú pozvaní na osobný pohovor.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.9.2019 (ostáva ešte 9 dní)

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

umelecké vzdelanie - dramaturgia/réžia/kulturológia a pod.

- samostatnosť, flexibilita, dôslednosť, zodpovednosť
- prehľad o divadle, literatúre (svetová dramatika)
- kreatívne a inovatívne myslenie
- schopnosť pracovať v kolektíve
- anglický jazyk na komunikatívnej úrovni - výhodou

Tradícia profesionálneho divadelníctva v Žiline siaha už do roku 1950, keď tu bolo presídlené považskobystrické Divadlo pracujúcich. Keďže z mesta Žilina sa postupne stávalo mesto väčšieho administratívneho, hospodárskeho aj priemyselného významu a malo širšie spoločenské zázemie aj divácku obec, dokonca aj na prevádzku profesionálneho divadla vhodnejšiu budovu ako mesto Považská Bystrica, považskobystrické Divadlo pracujúcich v sezóne 1950/1951 presídlili do Žiliny a charakteristicky premenovali na Krajové divadlo pracujúcich.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Horný Val 3
010 01 Žilina

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. art. Eduard Kudláč
E-mail: poslať životopis
ID: 3760812   Dátum zverejnenia: 13.9.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   podľa platných taríf pre zamestnancov vo verejnom záujme, nástupný plat podľa rokov praxe + osobný príplatok po skúšobnej dobe, od 688 €