Knihovník/knihovníčka

Mestská knižnica v Bratislave

Miesto práce
Mestská knižnica v Bratislave, Klariská 16, Bratislava
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Termín nástupu
1.11.2022
Mzdové podmienky (brutto)
470 - 490 EUR/mesiacUvedená mzda brutto.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme kolegov a kolegyne, ktoré nám pomôžu napĺňať úlohu knižnice ako miesta, ktoré umožňuje ľuďom rásť, rozvíjať sa, poznávať a zodpovedne pracovať s informáciami. Zaujíma ťa informačná, počítačová, dokumentová a mediálna gramotnosť, inovácie vo vzdelávaní a informačná etika? Sú ti blízke informačné zdroje, literatúra, kritické myslenie a úcta k faktom? Posilni náš tím na oddelení odbornej literatúry alebo oddelení literatúry pre deti a mládež! Ponúkame dve pracovné pozície s rovnakou pracovnou náplňou:
- so zameraním na na prácu s deťmi a mládežou
- so zameraním na prácu s dospelými
Ak nemáš knihovnícke vzdelanie či prax, radi ťa všetko potrebné naučíme - dôležité je pre nás najmä zapálenie pre knižnice, čítanie, poznávanie, vzdelávanie, rozvoj ostatných ľudí a súznenie s našou víziou.

Ako bude vyzerať tvoja práca?

- Knihovnícka služba v dvojzmennej prevádzke (medzi 8. a 19. hodinou), ktorú predstavuje starostlivosť o návštevníkov knižnice: požičiavanie kníh, pomoc, poradenstvo, asistencia a starostlivosť o knihy.

Druh pracovného pomeru: 4 hod.

Ak máš záujem o túto prácu, do 7. 10. 2022 nám na [email protected] pošli:
- CV
- Informáciu, či preferuješ prácu s dospelými, alebo s deťmi a mládežou.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Hľadáme ľudí, ktorí majú záujem pracovať v knižnici - teda s ľuďmi, knihami a informáciami. Skúsenosť z knihovníckeho prostredia pre nás nie je nevyhnutná, ale je vítaná.

Mestská knižnica v Bratislave ponúka bezpečné, prístupné a priateľské prostredie pre všetkých. Je najstaršou verejnou knižnicou v hlavnom meste a už 120 rokov pomáha ľuďom rozvíjať sa. Sprístupňuje kvalitné informácie a zdroje, chce rozvíjať zodpovednú prácu s nimi. Je miestom živej a dostupnej kultúry, ktorou buduje aj vzťah k čítaniu a literatúre. Sídli na troch adresách (Kapucínska, Klariská, Laurinská) a zastrešuje knižný fond beletrie, cudzojazyčnej literatúry, náučnej literatúry vrátane hudobnej a umenovednej, literatúru pre deti a mládež, ako aj pre slabozrakých a nevidiacich. V letných mesiacoch prevádzkuje čitáreň U červeného raka. Svoju úlohu chápe aj ako vytváranie príležitostí k spolupráci, sebarealizácii a lepšej orientácii v spoločnosti a vo svete. Chce posilňovať vzájomnú ohľaduplnosť a zodpovednosť prostredníctvom komunitných aktivít, stretnutí a úctivej diskusie. Odvahu a tvorivosť chce rozívjať ako nástroje sebarozvoja a integrácie. Jej zámerom je tiež motivovať k aktívnemu občianstvu a posilňovať občiansky, ľudský a intelektuálny potenciál mesta.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4099372  Dátum zverejnenia: 30.9.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 470 EUR/mesiac