Špecialista pre verejné obstarávanie

Mestská časť Košice - Sídlisko KVP

Miesto práce
Trieda KVP 1, Sídlisko KVP
Termín nástupu
predpokladaný nástup 01.04.2024
1 400 EUR/mesiac- funkčný plat na ponúkanú pozíciu stanovený v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je od 1 400,- € v závislosti od pracovných skúseností uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- koncepčné a koordinačné zabezpečovanie súťažných podkladov s rozhodujúcim
vplyvom na výsledok procesu verejného obstarávania (VO)
- vypracúvanie analýz a plánovanie procesov vo verejnom obstarávaní tovarov, služieb,
prác a výkonov podľa zákona o verejnom obstarávaní v platnom znení
- realizuje celý proces verejného obstarávania, predpríprava a plánovanie VO
(rozhodovanie o použití postupu verejného obstarávania) v rámci miestneho úradu
- pripravovanie a predkladanie súťažných podkladov k verejnému obstarávaniu
- vypracovávanie analýz výsledkov verejného obstarávania pre účely riadenia a
plánovania procesov vo verejnom obstarávaní
- vypracovávanie a archivovanie dokladov z verejného obstarávania v zmysle zákona o
verejnom obstarávaní a internej smernice pre VO
- vedenie archívu verejného obstarávania a zabezpečovanie potrebnej dokumentácie a
agendy, vyhotovovanie štatistickej a oznamovacej agendy
- podieľa sa na príprave obchodných zmlúv k verejnému obstarávaniu ako súčasť
súťažných podkladov
- organizovanie a vyhodnocovanie ponúk v procese verejného obstarávania, dohliadanie
a dodržiavanie postupov stanovených zákonom o VO
- v prípade revíznych postupov spracovanie stanoviska verejného obstarávateľa,
spracovanie stanoviska pre Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO)
- zabezpečovanie zverejňovania informácií v súlade s platnou legislatívou
- realizuje verejné obstarávanie prostredníctvom elektronickej platformy alebo
elektronického trhoviska
- zodpovedá za vypracovanie plánu verejného obstarávania, zverejnenie a plnenie plánu
verejného obstarávania na príslušný kalendárny rok
- zabezpečuje aktualizáciu smernice pre verejné obstarávanie v súlade s platnou právnou
úpravou, metodicky usmerňuje zamestnancov mestskej časti v oblasti verejného
obstarávania
- sleduje metodické usmernenia a výkladové stanoviská ÚVO
- plní povinnosti verejného obstarávania vo vzťahu k ÚVO vyplývajúce zo zákona, ako i
ďalšie úlohy vyplývajúce z príslušnej agendy
- aktívne vyhľadávanie príležitosti pre získavanie externých finančných zdrojov, granty,
výzvy a eurofondy a spracovávanie dokumentov potrebných pre zapojenie sa do
príslušných výziev
- plánovanie a koordinácia činností v rámci zverených projektov, zabezpečovanie
realizácie týchto projektov v rámci stanovených časových a rozpočtových limitov,
zabezpečenie plnenia povinností prijímateľa externých zdrojov financovania
vyplývajúcich z príslušných zmlúv (projektový manažment)
- komunikácia s poskytovateľmi externých zdrojov financovania.

- Stabilná verejná inštitúcia s možnosťou dlhodobého uplatnenia
- Preplácanie stravného zamestnávateľom nad úroveň stanovenú zákonom
- Výhody plynúce z kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady:
- žiadosť o prijatie do zamestnania
- profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením telefonického a písomného kontaktu
- písomný súhlas uchádzača so spracovaním osobných údajov pre potreby výberu podľa zákona č. 18/2018 Z.
z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov

Žiadosť o prijatie do zamestnania spolu s požadovanými dokladmi doručte v termíne do
26. 03. 2024 (utorok) do 10:00 hodiny na adresu:

Miestny úrad MČ Košice - Sídlisko KVP
Trieda KVP č. 1
040 23 Košice

alebo e-mailom na: [email protected]

Výber na pracovnú pozíciu sa uskutoční - osobným pohovorom. Kontaktovať budeme iba uchádzačov, ktorí spĺňajú vyššie uvedené požiadavky. Za pochopenie ďakujeme. Termín pohovoru bude dohodnutý telefonicky, prípadne elektronicky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technický smer

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Práca s počítačom - Pokročilý
Microsoft Office - Pokročilý
Internet - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Prax v oblasti verejného obstarávania

Počet rokov praxe

1

- skúsenosti s projektovým manažmentom výhodou
- komunikatívnosť a flexibilita
- spoľahlivosť a samostatnosť
- schopnosť zvládať záťažové situácie
- schopnosť pracovať v tíme
- splnenie predpokladov na výkon práce vo verejnom záujme (§ 3 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov)

- sociálny podnik podporuje zamestnanosť prostredníctvom zamestnávania znevýhodnených a zraniteľných osôb,
- realizuje verejnoprospešné služby zamerané na starostlivosť o životné prostredie obyvateľov.
ID: 4784271  Dátum zverejnenia: 14.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac