Právnik na oddelení právnych služieb mestskej časti Bratislava-Ružinov

Mestská časť Bratislava - Ružinov

Miesto práce
Mierová 21, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 700 EUR/mesiacPlatové podmienky sú určené podľa zákona 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, a to v závislosti od dosiahnutého vzdelania a dĺžky praxe.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vašou úlohou bude komplexná právna agenda mestskej časti spočívajúca najmä :
- v poskytovaní právneho poradenstva vo vymedzenej oblasti na úrovni zamestnávateľa, vrátane prípravy a tvorby právnych analýz, stanovísk a vyjadrení,
- v zastupovaní zamestnávateľa (vrátane prípravy a vypracovávania podaní) v konaniach pred súdmi, súdnymi exekútormi, notármi, pred orgánmi činnými v trestnom konaní, správnymi orgánmi a inými orgánmi a subjektami,
- v zabezpečovaní a vedení správneho konania (prejednávanie priestupkov a iných správnych deliktov), vrátane vydávania rozhodnutí,
- v príprave, tvorbe a posudzovaní (vrátane pripomienkovania a vedenia evidencie) zmlúv, dohôd, vnútorných právnych noriem zamestnávateľa, príp. subjektov zriadených alebo založených zamestnávateľom a iných právnych dokumentov,
- v príprave, tvorbe a posudzovaní všeobecne záväzných nariadení,
- vo vybavovaní žiadostí o informácie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov,
- vo vybavovaní žiadostí o poskytnutie predbežnej právnej ochrany podľa § 5 Občianskeho zákonníka,
- v pravidelnom monitoringu legislatívy,
- v príprave podkladov (materiálov) do príslušných orgánov zamestnávateľa ako mestskej časti.

Informácie o výberovom konaní

K žiadosti je potrebné priložiť :
profesijný štruktúrovaný životopis, eventuálne pracovné referencie,
fotokópiu dokladu o dosiahnutom vzdelaní,
súhlas so spracovaním osobných údajov.

Kompletné žiadosti zasielajte elektronicky na e-mail: [email protected] v termíne do 18.05.2024

Zamestnávateľ si vyhradzuje právo pozvať na osobné stretnutie len vybraných uchádzačov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

18.5.2024 (ostáva ešte 6 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Počet rokov praxe

5

- minimálne 5 rokov odbornej praxe,
- prax na obdobnej pracovnej pozícii vo verejnej správe, prax advokátskeho koncipienta a prax v advokácii výhodou,
- samostatnosť, zodpovednosť, precíznosť, flexibilita, asertivita, iniciatívnosť, lojalita, výborné komunikačné schopnosti a písomný prejav, schopnosť operatívneho riešenia pridelených úloh, analytické myslenie, bezúhonnosť,
- ovládanie práce s PC a so systémami právnych informácií a judikatúry samozrejmosťou.

miestna samospráva

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Jana Joneková
Tel.: +421248284224
E-mail: poslať životopis
ID: 4235533  Dátum zverejnenia: 18.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac