Právnik na oddelení právnych služieb mestskej časti Bratislava-Ružinov

Mestská časť Bratislava - Ružinov

Miesto práce
Mierová 21, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 700 EUR/mesiacPlatové podmienky sú určené podľa zákona 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, a to v závislosti od dosiahnutého vzdelania a dĺžky praxe.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vašou úlohou bude komplexná právna agenda mestskej časti spočívajúca najmä :
- v poskytovaní právneho poradenstva vo vymedzenej oblasti na úrovni zamestnávateľa, vrátane prípravy a tvorby právnych analýz, stanovísk a vyjadrení,
- v zastupovaní zamestnávateľa (vrátane prípravy a vypracovávania podaní) v konaniach pred súdmi, súdnymi exekútormi, notármi, pred orgánmi činnými v trestnom konaní, správnymi orgánmi a inými orgánmi a subjektami,
- v zabezpečovaní a vedení správneho konania (prejednávanie priestupkov a iných správnych deliktov), vrátane vydávania rozhodnutí,
- v príprave, tvorbe a posudzovaní (vrátane pripomienkovania a vedenia evidencie) zmlúv, dohôd, vnútorných právnych noriem zamestnávateľa, príp. subjektov zriadených alebo založených zamestnávateľom a iných právnych dokumentov,
- v príprave, tvorbe a posudzovaní všeobecne záväzných nariadení,
- vo vybavovaní žiadostí o informácie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov,
- vo vybavovaní žiadostí o poskytnutie predbežnej právnej ochrany podľa § 5 Občianskeho zákonníka,
- v pravidelnom monitoringu legislatívy,
- v príprave podkladov (materiálov) do príslušných orgánov zamestnávateľa ako mestskej časti.

Informácie o výberovom konaní

K žiadosti je potrebné priložiť :
profesijný štruktúrovaný životopis, eventuálne pracovné referencie,
fotokópiu dokladu o dosiahnutom vzdelaní,
súhlas so spracovaním osobných údajov.

Kompletné žiadosti zasielajte elektronicky na e-mail: [email protected] v termíne do 18.05.2024

Zamestnávateľ si vyhradzuje právo pozvať na osobné stretnutie len vybraných uchádzačov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

18.5.2024 (ostáva ešte 16 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Počet rokov praxe

5

- minimálne 5 rokov odbornej praxe,
- prax na obdobnej pracovnej pozícii vo verejnej správe, prax advokátskeho koncipienta a prax v advokácii výhodou,
- samostatnosť, zodpovednosť, precíznosť, flexibilita, asertivita, iniciatívnosť, lojalita, výborné komunikačné schopnosti a písomný prejav, schopnosť operatívneho riešenia pridelených úloh, analytické myslenie, bezúhonnosť,
- ovládanie práce s PC a so systémami právnych informácií a judikatúry samozrejmosťou.

miestna samospráva

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Jana Joneková
Tel.: +421248284224
E-mail: poslať životopis
ID: 4235533  Dátum zverejnenia: 18.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac