Odborný/á referent/ka agendy Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB)

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miesto práce
Mestská časť Bratislava - Petržalka, Kutlíkova, Petržalka
Termín nástupu
ihneď/dohodou
1 200 EUR/mesiacváš plat je dohadovaný vždy individuálne na základe kvalifikácie a skúseností, no priemerný plat na pozícii vrátane kvartálnych odmien sa môže pohybovať až okolo sumy 1400 EUR

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

s vašou vysnívanou prácou so super kolegami v Petržalke budete spokojný/á, ak na čo najviac z otázok nižšie odpoviete ÁNO

  • Máte skúsenosti s poskytovaním podpory v zmysle zákona o ŠFRB?
  • Zvládate čítať projektovú dokumentáciu a máte znalosť stavebného zákona?
  • Hovorí vám niečo zákon o vlastníctve bytov?
  • Nie sú vám cudzie čísla, viete sa orientovať v rozpočtoch ale aj v daňových priznaniach?
  • Vyhovuje vám administratívna práca, ale nie je vám (z času na čas) cudzia ani práca v teréne?
  • Máte radi vo veciach poriadok, ste precízny, dôsledný/á a nerobí vám problém dodržiavanie termínov?
  • Viete pracovať samostatne, ale ste aj tímový hráč, ktorý kolegovi v ťažkej situácii pomôže?
  • Radi by ste prispeli k zlepšeniu kvality bývania a k samotnému bývaniu obyvateľov okresu Bratislava 5?

činnosti, ktorými vás budeme u nás v Petržalke zamestnávať

  • zabezpečovanie administratívnej činnosti v súvislosti so žiadosťami o podporu, kontrola žiadostí a priložených dokumentov
  • overovanie úplnosti náležitostí žiadostí o podporu z prostriedkov ŠFRB v súlade s platnou legislatívou ŠFRB
  • overovanie splnenia podmienok v zmysle zákona o ŠFRB
  • overovanie klientov v informačných systémoch - databázach
  • overovanie dokladov na účely zákona o ŠFRB
  • evidencia žiadostí v informačnom systéme ŠFRB
  • kontrola formálnej stránky žiadosti, jej obsahu, projektovej dokumentácie stavieb, zmlúv o dielo, rozpočtov, kúpnych zmlúv, znaleckých posudkov, posúdenie schopnosti splácania, posúdenie splnenia podmienok, posúdenie spôsobov zabezpečenia úveru
  • súčinnosť pri kontrolách vykonávaných u žiadateľov o podporu
  • odborná kontrola faktúr a ostatných podkladov k čerpaniu podpory
  • kontrola čerpania úveru na stavbe – súlad vykonaných prác na stavbe s vystavenou faktúrou
  • kontrola Žiadostí o uvoľnenie čerpania podpory
  • evidencia žiadostí o čerpanie úveru a faktúr v informačnom systéme ŠFRB
  • komunikácia s klientmi fondu, správcami, zhotoviteľmi, fyzickými osobami

váš bežný pracovný deň u nás v Petržalke si môžete predstaviť aj takto
Pracovať budete na miestnom úrade v budove Technopolu spolu s ďalšími kolegami z referátu správy obecných bytov. Vašou úlohou bude najmä informačná a poradenská činnosť v oblasti možností a podmienok poskytnutia a čerpania podpory v zmysle zákona o ŠFRB pre právnické (správcovia) a fyzické osoby. Počas dňa tak budete napríklad komunikovať so žiadateľmi o podporu, ktorí budú potrebovať vybaviť svoju žiadosť. Ďalej budete kontrolovať formálnu stránku žiadosti, jej obsah a posúdenie splnenia podmienok. Spolupracovať budete tiež pri kontrolách vykonávaných u žiadateľov o podporu. Nakoniec ešte stihnete komunikovať s klientmi fondu, správcami alebo zhotoviteľmi. Na konci pracovného dňa tak budete mať naozaj dobrý pocit, že aj vy svojou prácou prispievate k nášmu spoločnému cieľu.

- 5 dní dovolenky navyše

- mobilný telefón s neobmedzenými volaniami

- príspevok do 3. piliera dôchodkového sporenia (po 1. odpracovanom roku)

- možnosť využívania MultiSport karty

- práca v stabilnom prostredí verejnej správy

- potrebné školenia a kurzy

- príspevok na stravovanie

- a ďalšie benefity vyplývajúce z práce vo verejnej správe či kolektívnej zmluvy

ak vás táto ponuka zaujala, nezabudnite nám do Petržalky poslať
  • štruktúrovaný profesijný životopis
  • certifikáty o relevantných kurzoch a školeniach
  • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní

informácie o výberovom konaní
Vašu žiadosť o prácu pre Petržalku spolu s uvedenými dokumentmi môžete posielať do 03.05.2024 (vrátane) na e-mail [email protected]. Vopred ĎAKUJEME za prejavený záujem, do ďalšieho kola výberového konania budú pozvaní len vybraní uchádzači. V prípade úspechu túto informáciu dostanete najneskôr do 14 dní od uvedeného termínu. Uchádzačov, ktorí neboli vybraní na osobný pohovor, nebudeme z kapacitných dôvodov kontaktovať. Držíme palce.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

U našich nových kolegov uvítame znalosť stavebného zákona, prax v bankovníctve alebo zákona o DPH. Zároveň by mal/a mať minimálne 3 ročnú odbornú prax v oblasti stavebníctva ako projektant, rozpočtár alebo projektový manažér. Dosiahnuté stredoškolské alebo vysokoškolské vzdelanie I. či II. stupňa ideálne v oblasti ekonomiky, bankovníctva alebo stavebníctva. Bez komplikácií by mal/a ovládať aj prácu s internetom a nástrojmi balíka Microsoft Office (najmä Excel a Word). Samozrejmosťou je samostatnosť, spoľahlivosť, komunikatívnosť, príjemné vystupovanie a precíznosť nielen pri práci.

k vašej novej práci pre Petržalku budete určite potrebovať

  • úplné stredoškolské alebo vysokoškolské vzdelanie I. či II. stupňa (ideálne v oblasti ekonomiky, bankovníctva alebo stavebníctva)
  • 3-ročnú odborná prax v oblasti stavebníctva - projektant, rozpočtár, projektový manažér výhodou
  • skúsenosti s kontrolou čerpania podľa schválených rozpočtov
  • schopnosť čítať projektovú dokumentáciu
  • znalosť práce s internetom a nástrojmi balíka Microsoft Office

Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podpora všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Veronika Stašová
E-mail: poslať životopis
ID: 4786960  Dátum zverejnenia: 19.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac