Právnik/čka

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miesto práce
Kutlíkova, Petržalka
Termín nástupu
ihneď / dohodou
1 600 EUR/mesiacváš plat je dohadovaný vždy individuálne na základe kvalifikácie a skúseností, no priemerný plat na pozícii vrátane kvartálnych odmien sa môže pohybovať až okolo sumy 1860 EUR

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

s vašou vysnívanou prácou so super kolegami v Petržalke budete spokojný/á, ak na čo najviac z otázok nižšie odpoviete ÁNO

  • Máte právnické vzdelanie a zameriavate sa na komunálne a správne právo?
  • Máte skúsenosti so spracovaním všeobecne záväzných nariadení a interných predpisov samosprávy?
  • Ste zbehlý/á v agende miestneho zastupiteľstva, dohliadaní na jeho priebeh a spracovaní materiálov?
  • Máte skúsenosti s agendou slobodného prístupu k informáciám?
  • Zaujíma vás príprava rozhodnutí, vyjadrení, stanovísk či právnych analýz?
  • Máte skúsenosti so spracovaním podaní na súdy a prokuratúru?
  • Orientujete sa aj v agende prípravy a pripomienkovania zmlúv a dohôd?

činnosti, ktorými vás budeme u nás v Petržalke zamestnávať

  • spracovanie textácií všeobecne záväzných nariadení mestskej časti, interných predpisov samosprávy a interných riadiacich aktov miestneho úradu
  • príprava a pripomienkovanie materiálov na rokovanie orgánov mestskej časti vrátane miestneho zastupiteľstva
  • vybavovanie agendy v zmysle zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a vybavovanie odvolaní v súvislosti s konaniami podľa citovaného zákona
  • príprava a vypracovanie rozhodnutí, vyjadrení, stanovísk, právnych analýz, pripomienok, podkladov a návrhov právneho charakteru podľa potrieb vyplývajúcich z plnenia konkrétnych pracovných úloh
  • poskytovanie právnej podpory a poradenstva ostatným oddeleniam a referátom miestneho úradu pri ich činnosti
  • vypracovanie podaní na súdy a prokuratúru ako aj príslušné orgány verejnej správy vrátane zabezpečovania písomného styku s nimi podľa potrieb oddelenia
  • dohadovanie podmienok, vypracovanie a pripomienkovanie návrhov zmlúv a dohôd vrátane návrhov ich zmien a dodatkov k nim
  • zastupovanie mestskej časti pred súdmi, prokuratúrou a príslušnými orgánmi verejnej správy

váš bežný pracovný deň u nás v Petržalke si môžete predstaviť aj takto

Pracovať budete na Miestnom úrade Petržalka a vašimi najbližšími kolegami sa stanú zamestnanci nášho právneho referátu. Jeho agendu si rozdeľujete podľa vášho zamerania, no v prípade potreby sa vzájomne zastupujete. Vaším primárnym zameraním bude samosprávna agenda. Okrem samosprávnej agendy sa budete venovať aj pripomienkovaniu dokumentov na rôznej úrovni, poskytovaniu konzultácií k právnym otázkam kolegom z celého úradu, či príprave návrhov zmlúv s dodávateľmi. Napriek tomu, že je práca naozaj rôznorodá, väčšinu zadaní si viete naplánovať. Zároveň, ako to už býva, sú aj zadania pri ktorých „včera bolo neskoro“, ale aj tie sa dajú určite s prehľadom a pokojom zvládnuť. Na konci pracovného dňa tak budete môcť mať dobrý pocit, že svojou prácou naozaj prispievate k lepšiemu životu v našej Petržalke.

  • 5 dní dovolenky navyše
  • mobilný telefón s neobmedzenými volaniami
  • príspevok do 3. piliera dôchodkového sporenia (po 1. odpracovanom roku)
  • možnosť využívania MultiSport karty
  • práca v stabilnom prostredí verejnej správy
  • potrebné školenia a kurzy
  • samozrejme príspevok na stravovanie
a ďalšie benefity vyplývajúce z práce vo verejnej správe či kolektívnej zmluvy

ak vás táto ponuka zaujala, nezabudnite nám do Petržalky poslať

  • štruktúrovaný profesijný životopis
  • certifikáty o relevantných kurzoch a školeniach
  • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní

Vašu žiadosť o prácu pre Petržalku spolu s uvedenými dokumentmi môžete posielať minimálne do 9. júna 2023 (vrátane) cez portál Profesia alebo na e-mail [email protected]. Vopred všetkým ĎAKUJEME za prejavený záujem, no do ďalšieho kola výberového konania budú pozvaní len vybraní uchádzači. V prípade úspechu túto informáciu obdržíte najneskôr do 14 dní od uvedeného termínu. Uchádzačov, ktorí neboli vybraní na osobný pohovor, nebudeme z kapacitných dôvodov kontaktovať. Ďakujeme za pochopenie a držíme palce.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Náš nový kolega alebo kolegyňa by mal/a mať právnu prax minimálne 3 roky, výhodou je skúsenosť s prípravou všeobecne záväzných nariadení obce/mestskej časti, interných predpisov a materiálov na rokovanie orgánov obce/mestskej časti. Mali by ste sa orientovať v právnych predpisoch súvisiacich s verejnou správou, obecným zriadením a slobodným prístupom k informáciám. Tiež by mali mať prehľad v základnej legislatíve týkajúcej sa ochrany osobných údajov, zmluvných vzťahov a správneho konania. Zároveň vysokoškolské vzdelanie II. stupňa so zameraním na právo a bez komplikácií by mali zvládať aj prácu s internetom a nástrojmi balíka Microsoft Office (najmä Excel, Word, Outlook). Samozrejmosťou sú aj zmysel pre spoluprácu, pokojné a ústretové vystupovanie, dochvíľnosť a precíznosť nielen pri práci.

k vašej novej práci pre Petržalku budete určite potrebovať

  • vysokoškolské vzdelanie v odbore právo
  • odborná prax minimálne 3 roky
  • skúsenosť s prípravou všeobecne záväzných nariadení obce/mestskej časti a interných predpisov je výhodou
  • orientácia v príslušnej legislatíve
  • práca s PC a balíkom Microsoft Office
  • samostatnosť a spoľahlivosť
  • zodpovednosť a precíznosť
  • schopnosť práce pod tlakom

Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podpora všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Katarína Diheneščíková
Tel.: +421947487238
E-mail: poslať životopis
ID: 4587966  Dátum zverejnenia: 26.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac