Zodpovedný/á redaktor/ka novín Naša Petržalka

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miesto práce
Kutlíkova, Petržalka
Termín nástupu
dohodou
1 400 EUR/mesiac+ výkonnostné odmeny / na základe kvalifikácie, skúseností a výsledkov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

S vašou vysnívanou prácou so super kolegami v Petržalke budete spokojný/á, ak na čo najviac z otázok nižšie odpoviete ÁNO:

  • Ste kreatívny/a, baví vás písať s pridanou hodnotou, lebo ste v tom podľa vašich priateľov a známych naozaj dobrý/á a dokážete právnické, technické či iné odborné informácie tlmočiť verejnosti i kolegom takpovediac polopate?
  • Máte skúsenosť s prácou v redakcii seriózneho slovenského média, tešíte sa, keď nájdete zaujímavú tému a môžete ju spracovať s pridanou hodnotou v snahe hájiť pravdu, verejný záujem či odbornú prácu vašich kolegov a nerobí vám problém ani výjazd v teréne?
  • Dokážete sa na obsah samosprávnych novín pozerať očami 21. storočia, digitalizácie, rýchleho toku množstva informácií a zamedzenia šírenia nepravdivých správ či hoaxov tak, aby sa vo vhodnej forme kreatívnym a moderným spôsobom dostal k čitateľom?
  • Viete si akúkoľvek tému nielen sami vybrať z obrovského kolotoča, ktorý sa denno-denne točí okolo, ale aj iniciatívne spracovať, doplniť všetko potrebné, poradiť sa s kolegami, ktorí sú často zaneprázdnení a dať von medzi ľudí tak, aby ju pochopili?
  • Nerobí vám problém pracovať vtedy, keď sa práve niečo deje a svoju prácu nevnímate len cez výplatnú pásku, ale beriete ju ako poslanie, ktoré je automaticky spojené so zodpovednosťou voči kolegom i verejnosti?

Činnosti, ktorými Vás budeme u nás v Petržalke zamestnávať:

  • tvorba obsahu a zodpovednosť za výrobu, tlač a distribúciu novín Naša Petržalka v spolupráci s dodávateľmi, ktoré vychádzajú raz mesačne (okrem letného dvojčísla) v náklade 52 500 kusov a zodpovednosť za ich grafické zalomenie v spolupráci s grafikom či inzerciu
  • zodpovednosť za čerpanie rozpočtu na externú tlač a distribúciu vrátane prípravy podkladov k verejnému obstarávaniu dodávateľov a práca na neustálom zlepšovaní kvality obsahu aj distribúcie, napríklad prostredníctvom spoluprác s komerčnými alebo verejnými inštitúciami
  • spolupráca na marketingových a komunikačných projektoch či kampaniach, ako aj na riešení podnetov od obyvateľov a návštevníkov Petržalky vrátane odpovedania na podnety, ktoré získavame aj priamo na základe obsahu našich samosprávnych novín
  • spolupráca na tvorbe komunikačnej koncepcie mestskej časti v oblasti novín Naša Petržalka vrátane ich pripravovaného preklopenia do ONLINE priestoru, či komunikácia s internými a externými partnermi Petržalky v snahe propagovať ich verejnoprospešné projekty
  • určovanie a zodpovednosť za dodržiavanie pevne stanovených termínov uzávierky obsahu, tlače alebo distribúcie, ako aj komunikácia s volenými zástupcami mestskej časti či členmi dozorných orgánov samosprávy ako Redakčná či Mediálna rada

Váš bežný pracovný deň u nás v Petržalke si môžete predstaviť aj takto:

Vaša trojdielna open space kancelária s budúcimi super kolegami - Miou (PR), Ivkou (foto a video), Dávidom (podnety), Silvi (online marketing) a Trishou (online marketing) sa nachádza na prvom poschodí nášho miestneho úradu. Okrem nich hneď o dvere ďalej - priamo v kancelárii starostu a prednostky - sedí aj Jozef (vedúci nášho referátu) a skoro sme zabudli - ešte sa cez ZOOM, WhatsApp alebo inak budete pomerne často vidieť a počuť aj s našim hlavným grafikom Martinom.

Každopádne, či už ráno prídete pešo, na bicykli, v MHD alebo autom, okrem kávy vás vždy budú čakať aj desiatky viac alebo menej kompletných podkladov na desiatky viac alebo menej relevantných, zaujímavých a dôležitých tém vhodných aj na spracovanie a zverejnenie v našich obľúbených a čítaných samosprávnych novinách Naša Petržalka.

Po pravidelnej porade v rámci nášho interného komunikačného tímu tak vyberiete tie naozaj relevantné, zaujímavé a dôležité témy, pričom pri spracovaní informácií začne rutinný boj o doplnenie nie vždy kompletných podkladov. Určite to však zvládnete a popri čakaní na materiály sa budete môcť spolu s novými super kolegami z úradu, poslancami a členmi komisií zastupiteľstva alebo partnermi venovať aj tvorbe samotného obsahu, zlepšovania distribúcie, preklápaním článkov na web s ohľadom na SEO či telefonátom s partnermi a čitateľmi.

  • 5 dní dovolenky navyše
  • možnosť práce z domu podľa interných pravidiel
  • mobilný telefón a služobný laptop aj na súkromné účely
  • príspevok do 3. piliera dôchodkového sporenia (po odpracovanom roku)
  • dochádzkový bonus do výšky 70 eur mesačne
  • stabilná práca v prívetivom, mladom a funkčnom kolektíve
  • potrebné školenia a kurzy
  • samozrejme príspevok na stravovanie
  • a ďalšie benefity vyplývajúce z práce vo verejnej správe či kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Ak vás táto ponuka zaujala, nezabudnite nám poslať:

  • štruktúrovaný profesijný životopis (povinné)
  • referencie na doterajšiu prácu, projekty či kampane
  • certifikáty o relevantných kurzoch a školeniach
  • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (povinné)

Vašu žiadosť o prácu pre Petržalku spolu s uvedenými dokumentmi môžete posielať minimálne do 18. februára 2022 (vrátane) prostredníctvom portálu Profesia alebo na e-mail [email protected]. Vopred všetkým ĎAKUJEME za prejavený záujem, no do ďalšieho kola výberového konania budú pozvaní len vybraní uchádzači. V prípade úspechu túto informáciu obdržíte najneskôr do 14 dní od uvedeného termínu. Uchádzačov, ktorí neboli vybraní na osobný pohovor, nebudeme z kapacitných dôvodov kontaktovať. Ďakujeme za pochopenie a držíme palce.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Prax na pozícii/v oblasti

priamo z redakcie mienkotvorného slovenského média

Počet rokov praxe

2

Ako náš nový kolega či kolegyňa by ste mali mať aspoň dvojročnú prax z redakcie mienkotvorného slovenského média. Úplne ideálne denníka, týždenníka alebo mesačníka, ktorý vychádza v printovej verzii. Veľkou výhodou je skúsenosť s obchodnou časťou mediálneho prostredia a tiež prax s online reklamnými platformami, redakčným systémom či analytickými nástrojmi. Určite sa vám hodí aj dobrovoľnícka alebo iná činnosť v neziskovom sektore, štátnej a verejnej správe. Najdôležitejšími vlastnosťami by ale mali byť odbornosť, samostatnosť, zmysel vidieť veci komplexne a nebáť sa učiť ani z vlastných chýb. A v neposlednom rade dodáme, že slová ako spolupráca, vytrvalosť, ochota pomôcť, trpezlivosť, pokoj, prioritizácia či zodpovednosť nie sú u nás na iba frázami.

K vašej novej práci pre Petržalku budete určite potrebovať:

  • aspoň stredoškolské vzdelanie s maturitou a perfektné ovládanie slovenčiny slovom i písmom
  • minimálne dvojročnú prax priamo z redakcie mienkotvorného slovenského média
  • záujem o novinky z oblasti komunikácie ako copywriting alebo storytelling
  • skúsenosť s budovaním značky, obchodom, predajom reklamy a tvorbou inzercie
  • prax s online redakčnými systémami a nástrojmi ako WordPress či Google Analytics
  • záujem o kompetentnú správu vecí verejných a miesto, v ktorom žijete

Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podpora všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Katarína Diheneščíková
Tel.: +421947487238
E-mail: poslať životopis
ID: 4240923  Dátum zverejnenia: 18.1.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac