Odborný/á referent/ka projektového riadenia

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miestny úrad mestskej časti Bratislava - Petržalka, Kutlíkova 17, Petržalka
Termín nástupu
ihneď
1 400 EUR/mesiacna základe kvalifikácie, skúseností a výsledkov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

S vašou vysnívanou prácou so super kolegami v Petržalke budete spokojný/á, ak na čo najviac z otázok nižšie odpoviete ÁNO:
Robí vám radosť, keď sa dobré idey a nápady menia na konkrétne a zmysluplné projekty, ktoré sú vďaka vašej práci pripravené na financovanie a následnú realizáciu v praxi?
Viete pri písaní projektov skrotiť čas a peniaze tak, aby sa do výsledku efektívne premietol žiadaný verejný záujem a pridaná hodnota pre ľudí, ktorých sa týkajú?
Viete pripraviť žiadosť o poskytnutie prostriedkov z fondov Európskej únie alebo podklady na začatie verejného obstarávania pre realizáciu toho-ktorého projektu?
Máte skúsenosti s prípravou vyúčtovaní, žiadostí o platby či monitorovacích správ?
Pracovali ste v systéme ITMS?
Je pre vás prirodzená spolupráca a tímová práca?
Máte radi vo veciach poriadok, dodržiavate termíny a plánujete všetko vopred?
Viete pracovať „s termínom na krku“ a koordinovať svoj tím tak, aby sa prípravy stihli načas?
Radi by ste prispeli ku kvalitnejšiemu, teda lepšiemu životu v našej Petržalke?

Činnosti, ktorými vás budeme u nás v Petržalke zamestnávať:
spracovanie žiadostí o poskytnutie nenávratných finančných prostriedkov (NFP) z fondov EÚ a iných finančných mechanizmov (dotácie, granty a podobne) vrátane sumarizácie povinných príloh k žiadostiam o NFP ako aj práce v systéme ITMS2014+
sledovanie aktuálnych výziev a možnosti čerpania štrukturálnych fondov, dotácií a grantov a konzultovanie možnosti spracovania a predkladania projektových zámerov za mestskú časť
plánovanie a realizácia aktivít v rámci realizovaných projektov na úrovni referátu (v spolupráci s projektovým manažérom, finančným manažérom a referátom investičných činností, prípadne ďalšími útvarmi úradu)
priebežný interný monitoring implementácie úloh, plánovaných aktivít a realizovaných projektov
spracovanie podkladov pre rozpočet vášho referátu a jeho čerpanie, čiže aj práca s programovým rozpočtovaním

Váš bežný pracovný deň u nás v Petržalke si môžete predstaviť aj takto:
Základňu pre svoju prácu nájdete v budove nášho miestneho úradu. Váš pracovný deň však môže prebiehať aj v teréne, podľa toho kde sú realizované projekty. Realizácia projektov prebieha vždy v spolupráci s kolegami z iných referátov. Vašou úlohou bude preto s nimi komunikovať a spolupracovať, spoločne pripravovať nové projekty a realizovať podporené projekty. Petržalka je miestom, kde vzniká naozaj veľa nápadov na riešenie konkrétnych problémov jej obyvateľov a návštevníkov alebo v rámci rozvoja jej komunít. Mali by ste mať preto vždy prehľad o aktuálnych výzvach na predkladanie projektov a byť pripravený/á spracovať a podať žiadosti o NFP podľa potreby. Na konci dňa však budete môcť mať skvelý pocit, že ste prispeli k lepšiemu a kultúrnejšiemu životu ľudí v Petržalke.

5 dní dovolenky navyše
stabilná práca v prívetivom kolektíve
potrebné školenia a kurzy
samozrejme príspevok na stravovanie
a ďalšie benefity vyplývajúce z práce vo verejnej správe či kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Ak vás táto ponuka zaujala, nezabudnite nám poslať:
štruktúrovaný profesijný životopis (povinné)
certifikáty o relevantných kurzoch a školeniach
doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (povinné)
informácie o výberovom konaní

Vašu žiadosť o prácu pre Petržalku spolu s uvedenými dokumentmi môžete posielať do 25.11.2021 (vrátane) na e-mail [email protected]. Vopred ĎAKUJEME za prejavený záujem, no do ďalšieho kola výberového konania budú pozvaní len vybraní uchádzači. V prípade úspechu túto informáciu obdržíte najneskôr do 14 dní od uvedeného termínu. Uchádzačov, ktorí neboli vybraní na osobný pohovor, nebudeme z kapacitných dôvodov kontaktovať. Držíme palce.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

príprava a realizácia projektov

Počet rokov praxe

3

Náš nový kolega alebo kolegyňa by mal/a mať aspoň trojročnú prax v oblasti prípravy projektov podporených z fondov EÚ, ideálne skúsenosť s koordináciou prípravy takýchto projektov a tiež skúsenosť s ITMS. Práca vo verejnom sektore je tiež výhodou, ale nie podmienkou. Oceníme aj skúsenosť s realizáciou projektov, ideálne investičného charakteru. Jeho/jej dôležitými zručnosťami by mali byť schopnosť komunikovať v angličtine minimálne na úrovni B2, samostatnosť, schopnosť vidieť veci komplexne a schopnosť poučiť sa z vlastných chýb. Súčasne by mal/a mať vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a byť aktívnym šoférom. V neposlednom rade platí, že spolupráca, dôslednosť, alebo zodpovednosť nie sú u nás iba frázami.

K vašej novej práci pre Petržalku budete určite potrebovať:
vysokoškolské vzdelanie
minimálne trojročnú prax v oblasti prípravy a realizácie projektov

Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podpora všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. M.Ed. Marcela Zacharová
Tel.: +421947487007
E-mail: poslať životopis
ID: 4201006  Dátum zverejnenia: 11.11.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac