Odborný referent referátu územného rozvoja a GIS

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ihneď resp. podľa dohody
1 000 EUR/mesiacmzda od 1000 EUR podľa rozsahu kvalifikácie, praxe a dosiahnutých skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• koordinuje činnosti v oblasti územného rozvoja mestskej časti; podieľa sa na tvorbe koncepcie rozvoja mestskej časti a mesta
• podieľa sa na obstarávaní, prerokovaní a schvaľovaní územnoplánovacej dokumentácie, jej zmien a doplnkov, územnoplánovacích podkladov a iných podkladov koncepcie územného rozvoja týkajúcich sa mestskej časti
• spracúva podnety na zmeny a doplnky platnej územnoplánovacej dokumentácie týkajúce sa mestskej časti
• pripravuje písomne a poskytuje ústne územnoplánovacie informácie podľa platnej územnoplánovacej dokumentácie
• pripravuje vyjadrenia a stanoviská k investičnej činnosti na území mestskej časti v zmysle štúdií a dokumentácií pre konania podľa stavebného zákona. Zodpovedá za ich komplexné posúdenie
• pripravuje interné vyjadrenia a stanoviská z hľadiska územného plánovania, najmä k nájmom a predajom pozemkov, ku konaniam v zmysle stavebného zákona vedených stavebným úradom a k zámerom v rámci posúdenia vplyvu na životné prostredie
• kontroluje oznámený základ miestneho poplatku za rozvoj, pripravuje výzvy na jeho oznámenie alebo zisťuje základ poplatku podľa pomôcok podľa platného zákona o miestnom poplatku za rozvoj
• podieľa sa na tvorbe geografického informačného systému, komunikuje s dodávateľom služby, spolupracuje s organizačnými útvarmi miestneho úradu a vykonáva ich požiadavky na jeho obsah
• podieľa sa na organizácii zasadnutia Komisie územného plánu, výstavby a rozvoja a podľa potreby sa zúčastňuje aj na zasadnutiach ďalších komisií
• aktívne sa samovzdeláva v oblasti územného plánovania v súvislosti s rozvojom mestskej časti, najmä sa oboznamuje s legislatívnymi zmenami, usmerneniami orgánov verejnej správy, územnoplánovacími podkladmi a územnoplánovacou dokumentáciou, štúdiami, koncepčnými materiálmi a súčasnými trendmi
• pripravuje podklady a materiály na zasadnutia komisií, miestnej rady a miestneho zastupiteľstva a podieľa sa na príprave VZN mestskej časti
• pripravuje odpovede na žiadosti o sprístupnenie informácií, interpelácie poslancov miestneho zastupiteľstva a stanoviská k podnetom, petíciám a sťažnostiam fyzických a právnických osôb podľa príslušných platných predpisov
• zúčastňuje sa územných, stavebných a kolaudačných konaní v rozsahu splnomocnení
• Spolupracuje s inými orgánmi verejnej správy.

KVALIFIKAČNÉ PREDPOKLADY, KTORÉ SÚ VÝHODOU:
• vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore Urbanizmus, Architektúra, Priestorové plánovanie
• orientácia v príslušných právnych predpisoch:
o zákon č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskorších predpisov
o vyhláška č. 532/2002 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu a o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie v znení neskorších predpisov
o vyhláška č. 55/2001 o územnoplánovacích podkladoch a územnoplánovacej dokumentácii v znení neskorších predpisov
o zákon č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov
o zákon č. 377/1990 Zb. o hlavnom meste SR Bratislave v znení neskorších predpisov
• znalosť dokumentov:
o Štatút hlavného mesta SR Bratislavy v znení neskorších dodatkov
o Územný plán hlavného mesta SR Bratislavy, rok 2007 v znení zmien a doplnkov
• odborná prax vo výkone povolania architekta, projektanta alebo vo verejnej správe, skúsenosť so spracovaním alebo obstarávaním územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie
• odborná spôsobilosť pre obstarávanie územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie
• skúsenosť so softvérmi ArcGIS, Q-GIS a pod.
• znalosť cudzieho jazyka (AJ, NJ)

K žiadosti o zaradenie do výberového konania je nutné priložiť:
• profesijný životopis s prehľadom priebehu zamestnaní
• doklady o vzdelaní, prípadne odbornej spôsobilosti
• doklady o ďalšom vzdelaní súvisiacom s pracovnou náplňou
Na pracovný pohovor je vhodné priniesť ukážku vlastnej práce spracovanej v softvéri Autodesk AutoCAD.

Písomné žiadosti spolu so životopisom zasielajte na e-mailovú adresu kontaktnej osoby do 17.07.2020.
Poskytnuté osobné údaje sa použijú len za účelom výberového konania a ich spracovanie je nevyhnutné na vykonanie úkonov pred uzatvorením zmluvy. Uvedené osobné údaje budú poskytnuté členom výberového konania a zamestnancom, ktorí sa zúčastnia na jeho príprave. Neuskutoční sa prenos osobných údajov do tretích krajín. Osobné údaje získané na účel výberového konania budú uchovávané počas trvania výberového konania; po skončení doby uchovávania budú tieto osobné údaje zlikvidované alebo (v prípade uzavretia pracovnej alebo obdobnej zmluvy) budú využívané na pracovnoprávne účely.
Viac informácií ohľadom ochrany osobných údajov nájdete na https://www.petrzalka.sk/ochrana-osobnych-udajov/.
Kontakt na zodpovednú osobu pre ochranu osobných údajov – [email protected].

Ďakujeme všetkým uchádzačom za záujem pracovať v našej mestskej časti. Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú zverejnené požiadavky a budú pozvaní na osobný pohovor

Bližšie informácie:
Ing. arch. Štefan Hasička, [email protected], Tel.: 02/68 288 836

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

v oblasti územného plánovania alebo stavebníctva

Ostatné znalosti

softvérové zručnosti: Autodesk AutoCAD LT - Pokročilý
MS Word, Excel, Internet - Pokročilý

• samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, kreativita

Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podpora všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Jozef Rybár
Tel.: +421947487081
E-mail: poslať životopis
ID: 3933114  Dátum zverejnenia: 3.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac