Vedúci oddelenia životného prostredia

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miestny úrad mestskej časti Bratislava - Petržalka, Kutlíkova 17, Petržalka
Termín nástupu
idneď
1 800 EUR/mesiacpodľa rozsahu kvalifikácie, praxe a dosiahnutých skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• koordinuje prácu referentov oddelenia životného prostredia,
• spolupracuje na príprave koncepcií tvorby a ochrany životného prostredia mestskej časti podľa jednotlivých zložiek v nadväznosti na koncepcie rozvoja mesta, susedných mestských častí i príslušných štátnych a rezortných orgánov podľa štatútu,
• usmerňuje a kontroluje dodržanie legislatívy v údržbe zelene vo vzťahu k organizáciám vykonávajúcim jej údržbu, ako aj vo vzťahu k iným subjektom na území mestskej časti,
• spracováva návrhy všeobecne záväzných nariadení mestskej časti súvisiacich s tvorbou, údržbou, ochranou prírody a krajiny; pripomienkuje návrhy všeobecne záväzných nariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy,
• koordinuje vydávanie rozhodnutí na úseku ochrany prírody (povolenia na výrub stromov v zmysle zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny); koordinuje obhliadkovú činnosť v procese výrubových konaní; realizuje riešenie výrubových konaní určených Okresným úradom (iné mestské časti),
• pripravuje podklady, spracovanie stanovísk pre žiadosti z grantov a eurofondov pri revitalizácii parkov a sídliskovej zelene,
• spracováva návrhy ochrany na zlepšenie životného prostredia v jednotlivých zložkách životného prostredia vyplývajúcich zo štatútu,
• vykonáva poradenstvo a konzultácie v zmysle zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov,
• spolupracuje so základnými a materskými školami na environmentálnom vzdelávaní
• zadáva požiadavky dodávateľským firmám, prípadne referátu správy verejných priestranstiev. (výruby suchých nebezpečných drevín, výrub inváznych drevín, výrub drevín z rozhodnutí, revitalizácia priestoru, výsadba drevín, kríkových porastov, trvalkových záhonov),
• zabezpečuje spracovanie náhradných výsadieb - koncepcia riešenia revitalizácie,
• pripravuje stanoviská k sťažnostiam občanov, k petíciám, k interpeláciám poslancov, k žiadostiam podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov.

kvartálne odmeny podľa ohodnotenia až do výšky 2 priemerných mesačných platov,
+ 5 dní dovolenky, 2 pri pracovného voľna z kolektívnej zmluvy, príspevky zamestnávateľa na DDS, Multisport karta, stabilné pracovné prostredie verejnej správy

Informácie o výberovom konaní

• profesijný životopis s prehľadom priebehu zamestnaní
• doklady o vzdelaní a odbornej spôsobilosti
• doklady o ďalších špeciálnych školeniach potrebných pre výkon funkcie

Termín nástupu: ihneď resp. podľa dohody

Profesijný životopis spolu s požadovanými dokladmi zasielajte do 16.04.2020, 14:00 h na e-mailovú adresu kontaktnej osoby.
Originály dokladov k nahliadnutiu spolu s podpísaným súhlasom so spracovaním osobných údajov prinesie uchádzač na výberové konanie osobne.
Ďakujeme všetkým uchádzačom za záujem pracovať v našej mestskej časti. K výberovému konaniu budú pozvaní len tí uchádzači, ktorí spĺňajú všetky požiadavky a zašlú požadované doklady.

O podrobnostiach výberového konania a prípadných zmenách budú uchádzači informovaní emailom. Vzhľadom na situáciu s preventívnymi opatreniami termín výberového konania zatiaľ nie je stanovený.

Poskytnuté osobné údaje sa použijú len za účelom výberového konania a ich spracovanie je nevyhnutné na vykonanie úkonov pred uzatvorením zmluvy. Uvedené osobné údaje budú poskytnuté členom výberového konania a zamestnancom, ktorí sa zúčastnia na jeho príprave. Neuskutoční sa prenos osobných údajov do tretích krajín. Osobné údaje získané na účel výberového konania budú uchovávané počas trvania výberového konania; po skončení doby uchovávania budú tieto osobné údaje zlikvidované alebo (v prípade uzavretia pracovnej alebo obdobnej zmluvy) budú využívané na pracovnoprávne účely.
Viac informácií ohľadom ochrany osobných údajov nájdete na https://www.petrzalka.sk/ochrana-osobnych-udajov/.
Kontakt na zodpovednú osobu pre ochranu osobných údajov – [email protected].

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

životné prostredie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Počet rokov praxe

3

• riadiace a organizačné schopnosti, komunikatívnosť, orientácia na výsledok
• samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu
• bezúhonnosť, osobnostné a morálne predpoklady

Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podpora všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Jozef Rybár
Tel.: +421947487081
E-mail: poslať životopis
ID: 3895855  Dátum zverejnenia: 20.3.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac