Referent/ka junior na právnom referáte

Mestská časť Bratislava - Karlova Ves

Miestny úrad mestskej časti Bratislava - Karlova Ves, Karloveská, Karlova Ves
Termín nástupu
ihneď
1 200 EUR/mesiacmzda je dohadovaná vždy individuálne na základe kvalifikácie a skúsenosti; 13. plat, odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vybavovanie agendy v zmysle zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v z.n.p.
- vybavovanie agendy v zmysle zákona č. 9/2010 Z. z. o sťažnostiach v z.n.p. a v zmysle zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v z.n.p.
- pripomienkovanie návrhov zmlúv
- vymáhanie pohľadávok (exekučné a upomínacie konanie)
- vedenie správnych konaní v rámci príslušnosti právneho referátu miestneho úradu
- príprava a vypracovanie rozhodnutí, vyjadrení, stanovísk, právnych analýz, pripomienok, podkladov a návrhov právneho charakteru podľa potrieb vyplývajúcich z plnenia konkrétnych pracovných úloh
- príprava a pripomienkovanie materiálov na rokovanie orgánov mestskej časti vrátane miestneho zastupiteľstva
- zastupovanie mestskej časti pred súdmi, prokuratúrou a príslušnými orgánmi verejnej správy
- poskytovanie právnej podpory a poradenstva ostatným oddeleniam a referátom miestneho úradu pri ich činnosti

• práca v stabilnom prostredí verejnej správy
• pracovný čas 37,5 hod týždenne
• 5 dní dovolenky nad rámec zákonníka práce
• každoročná valorizácia mzdy podľa miery inflácie stanovenej ŠÚ SR maximálne však
do výšky 3%
• príspevok do 3. piliera dôchodkového sporenia (po skúšobnej dobe)
• možnosť využívania MultiSport karty
• možnosť využitia práce z domu (home-office) 2x v mesiaci
• možnosť využitia plateného voľna (sick-day) 2x v roku
• finančný príspevok na stravovanie a ďalšie benefity v zmysle kolektívnej zmluvy.

V prípade, že Vás pozícia zaujala a spĺňate stanovené požiadavky, zašlite nám, prosím, Váš štruktúrovaný životopis v termíne do 17.8.2023. Vopred všetkým ĎAKUJEME za prejavený záujem, no do ďalšieho kola výberového konania budú pozvaní len vybraní uchádzači.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- znalosť legislatívy verejnej správy a samosprávy, najmä zákona o obecnom zriadení, zákona o hlavnom meste SR Bratislave, zákona o majetku obcí, zákona o slobodnom prístupe k informáciám, zákona o sťažnostiach, zákona o petičnom práve, správneho poriadku, zákona o priestupkoch,
- znalosť občianskeho zákonníka, CSP, CMP, obchodného zákonníka a zákonníka práce
- bezúhonnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, komunikatívnosť, flexibilnosť, odolnosť voči stresu

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava - Karlova Ves zabezpečuje agendu miestnej samosprávy. Naším cieľom je vybudovať kvalitné a efektívne služby pre občanov a súčasne vytvoriť zaujímavé pracovné prostredie pre zamestnancov.
V prípade, že Vás naša ponuka oslovila, zašlite nám prosím štruktúrovaný životopis do 29.04.2024.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 4597551  Dátum zverejnenia: 17.7.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac