Mestský/á kurátor/ka - Špecialista/ka na starostlivosť o verejný priestor

Mesto Trenčín

Miesto práce
Farská 10, Trenčín
Termín nástupu
1.6.2023 alebo ASAP
1 400 EUR/mesiaczákladná mzda od 1400€/mesačne, možnosť navýšenia mzdy po skúšobnej dobe na základe podávaného výkonu a skúseností, výkonnostné príplatky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

o Koordinácia tvorby a kontrola dodržiavania manuálu verejného priestoru, manuálu označovania prevádzok a obdobných strategických materiálov
o Vyjednávanie s prevádzkovateľmi reklamných nosičov a kontrola regulácie reklamných zariadení v teréne
o Vytvorenie a vedenie pracovnej skupiny pre reguláciu vizuálneho smogu
o Vytvorenie a vedenie komisie pre posudzovanie umiestňovania umeleckých diel vo verejnom priestore
o Návrh a zabezpečenie starostlivosti o existujúce umelecké diela vo verejnom priestore, či depozitári mesta v spolupráci s ďalšími mestskými organizáciami
o Príprava a kontrola dodržiavania metodiky umiestňovania nových diel do verejného priestoru, pamätných tabúľ, pamätníkov, označenia budov vo vlastníctve mesta, vizuálna identita smerovníkov budov
o Spolupráca na implementácii projektov EHMK Trenčín 2026 a komunikácia s Kreatívnym inštitútom Trenčín
o Vykonávanie potrebných výskumov, prieskumov a vydávanie stanovísk, súvisiacich s témou kultúrneho dedičstva na území mesta a konzultácie v otázkach umenia a architektúry pre potreby mesta
o Komunikácia s dotknutými orgánmi štátnej správy, kultúrnymi organizáciami v meste, umeleckou obcou
o Spolupráca pri zostavovaní architektonických súťaží a tvorbe koncepcií aktivít vo verejnom priestore
o Príprava krátkodobých umeleckých aktivít na území mesta, prípadne rezidencií či novým programov podporujúcich umelecké aktivity v meste
o Fundraising a získavanie zdrojov

Čo ponúkame my?
• flexibilný pracovný čas, príspevok zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie
3%, výkonnostné príplatky
• Spoluúčasť na tvorbe jedinečného projektu EHMK Trenčín 2026, práca v inšpiratívnom
prostredí skúsených ľudí
• Vzdelávanie a osobnostný rast v oblasti mestotvorby, placemakingu
• Hmatateľné výsledky práce vo verejnom priestore

Titul Európske hlavné mesto kultúry trvalo zmení Trenčín a región. Jednou z veľkých výziev, ktoré nás čakajú, je priblížiť verejný priestor európskym štandardom, aby vzniklo príjemné a funkčné prostredie pre ľudí z Trenčína i návštevníkov a návštevníčky mesta. Do tímu mesta Trenčín preto hľadáme človeka, ktorý sa bude starať o prostredie mesta z pohľadu umenia, reklamy, architektonických a dizajnérskych prvkov.
Čo vás čaká v tíme mesta Trenčín?
Zapojiť sa do príprav Európskeho hlavného mesta kultúry je jedinečná a historická príležitosť, najmä keď ide o takú kľúčovú tému, akou je verejný priestor. Mestský/á kurátor/ka bude meniť Trenčín najmä cez implementáciu manuálov verejného priestoru, reklamy, kontrolu a zavádzanie regulácií. Trúfnete si na to?

Čo nám treba poslať?

• Profesijný životopis v slovenskom jazyku vo formáte PDF
• Motivačný list v slovenskom jazyku maximálne na 1 stranu A4 vo formáte PDF
• Súhlas so spracovaním osobných údajov, ak si uchádzač želá byť zaradený do databázy pre účely potenciálneho neskoršieho oslovenia s pracovnou ponukou
• Na pohovor pripraviť návrh koncepcie starostlivosti o vizuálnu kultúru verejného priestoru

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

dejiny umenia, architektúra, urbanizmus, dizajn • aktívna, aspoň 1 ročnú skúsenosť s problematikou verejného priestoru, prehľad v legislatívnom, vlastníckom a správcovskom rozdelení kompetencií v mestskom verejnom priestore

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

dejiny umenia, architektúra, urbanizmus, dizajn

Počet rokov praxe

1

• Komunikačné, vyjednávacie a organizačné zručnosti na pokročilej úrovni
• Zodpovednosť a spoľahlivosť
• Pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita)
• Schopnosť doťahovať veci do konca

Mestský úrad v Trenčíne
ID: 4562699  Dátum zverejnenia: 22.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac