Hlavný kontrolór mesta Sliač

Mesto Sliač

Miesto práce
Sliač
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Termín nástupu
1.5.2023
1 200 EUR/mesiacPlat hlavného kontrolóra je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve, vyčíslenej na základe údajov ŠÚ SR za predchádzajúci kalendárny rok, a koeficientu podľa počtu obyvateľov obce, ktorý je v obciach

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

kontrola zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní s majetkom a majetkovými právami obce, ako aj s majetkom, ktorý obec užíva podľa os. predpisov- zák. č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v znení nesk. predpisov,
kontrola príjmov, výdavkov a finančných operácií obce,
kontrola vybavovania sťažností a petícií,
kontrola dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov vrátane nariadení obce,
kontrola plnenia uznesení obecného zastupiteľstva,
kontrola dodržiavania interných predpisov obce,
kontrola plnenia ďalších úloh ustanovených osobitnými predpismi
v súlade so zákonom č. 357/2015 Zb. a č. 369/1990 Zb. v znení neskorších predpisov

a) lehota pre doručenie prihlášok kandidátov v elektronickej alebo písomnej podobe do podateľne Mestského úradu Sliač, Letecká 1, najneskôr do 6.apríla 2023, do 14.00 hod.
b) prihlášku kandidát posiela v zalepenej obálke s označením:
„Voľba hlavného kontrolóra mesta Sliač – Neotvárať„
c) obsah prihlášky :
- životopis s priloženým motivačným listom,
- písomný projekt koncepcie vykonávania kontrolnej činnosti,
- úradne overené doklady preukazujúce zákonom požadované minimálne úplné stredné vzdelanie,
- údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov,
- písomný súhlas so spracovaním osobných údajov v nevyhnutnom rozsahu v procese voľby hlavného kontrolóra,
- čestné prehlásenie podľa § 18, ods. 2, tretia veta, zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

ekonóm vítaná

Počet rokov praxe

3

* znalosť základných právnych noriem samosprávy obcí a miest (Z o obecnom zriadení, Z o majetku obcí, Z o finančnej kontrole) a iné)
* reprezentačné vystupovanie
* prezentačné a komunikačné schopnosti na úrovni vedúceho zamestnanca
* schopnosť pracovať s PC na užívateľskej úrovni (Word, Excel, Power Point...)
* skúsenosti z doterajšej kontrolnej činnosti

Mesto Sliač je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky; združuje osoby, ktoré majú na jeho území trvalý pobyt. Mesto Sliač je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom samostatne hospodári s vlastným majetkom a s vlastnými príjmami. Základnou úlohou mesta pri výkone samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jeho územia a o potreby jeho obyvateľov.
ID: 4536976  Dátum zverejnenia: 13.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac