Referent metodiky prenesených kompetencií na oddelení školstva

Mesto Pezinok

Miesto práce
Pezinok
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ihneď, dohodou
1 400 EUR/mesiacod 1400 € (s možnosťou navýšenia po skúšobnej dobe)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

odborne zabezpečuje činnosti vo veciach poskytovania odbornej a poradenskej činnosti
školám a školským zariadeniam, ktorých je obec zriaďovateľom
- poskytuje odbornú a poradenskú činnosť v oblasti ustanovovania a činnosti orgánov školskej
samosprávy
- zabezpečuje prenesený výkon štátnej správy na úseku školstva
- odborne zabezpečuje poradenskú činnosť vo veciach rozhodovania riaditeľa základnej školy
- spolupracuje pri vypracovaní súhrnnej správy o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej
výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení
- spolupracuje pri evidencii naplnenosti základných škôl a posudzuje jej efektivitu
- sledovanie legislatívnych zmien týkajúcich sa školstva
- zabezpečovanie plnenia úloh vyplývajúcich z platnej legislatívy
- spracovávanie štatistík a výkazov na oddelení školstva
- vykonáva prípravu a organizáciu zápisu detí do základnej školy
- pripravuje podklady k návrhom všeobecne záväzných nariadení
- zabezpečuje spracovanie a administráciu podkladov Spoločného školského úradu
- výkon štátnej správy v druhom stupni vo veciach, v ktorých v prvom stupni rozhodol
riaditeľ základnej školy, ktorých je príslušná obec zriaďovateľom
- spolupracuje a koordinuje organizačné zabezpečenie rôznych aktivít oddelenia školstva
- spolupracuje s právnickými, fyzickými osobami, občianskymi združeniami a inými
organizáciami zaoberajúcimi sa problematikou detí a mládeže

zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
skrátený týždenný pracovný čas na 37,5 hod
výhody zamestnanca mesta
príspevok na regeneráciu pracovnej sily
2x ročne sick day
odmeny pri životných jubileách

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady:
štruktúrovaný životopis, spolu s čestným prehlásením o pravdivosti údajov (príloha č.1)
kópiu dokladu o najvyššie dosiahnutom vzdelaní
súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov (príloha č.2)
čestné prehlásenie o bezúhonnosti (príloha č.3)

Dátum a miesto podania žiadosti: žiadosti spolu s naskenovanými dokladmi zasielajte prosím výhradne elektronickou poštou na adresu: [email protected] s uvedením hesla v predmete: „VK –Referent metodiky prenesených kompetencií na oddelení školstva“. do 10. 4. 2023

Priebeh výberu uchádzača:
Výber bude prebiehať formou individuálneho rozhovoru (pracovný pohovor).

Na pracovný pohovor budú pozvaní uchádzači, ktorí splnia uvedené požiadavky a pošlú požadované doklady.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, avšak odpovedať budeme len vybraným kandidátom, ktorí najviac vyhovujú požiadavkám na pozíciu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Kvalifikačné predpoklady (§ 7 ods. 3 zákona č. 596/2003 Z. z.): - vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa podľa vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických a odborných zamestnancov

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Mierne pokročilý
Microsoft Outlook - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

pedagogická prax

Počet rokov praxe

5

vodičský preukaz skupiny B výhodou
- aktívna znalosť práce s balíkom MS Office (Word – mierne pokročilý, Excel – mierne
pokročilý, PowerPoint - pokročilý, Outlook - pokročilý)
- orientácie v legislatíve pre oblasť samosprávy a činnosť školstva (zákona č. 245/2008 Z.
z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov; zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej
správe a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov; zákona č. 138/2019
Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení
niektorých zákonov, zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme; vyhlášky
č. 223/2022 o základnej škole, vyhlášky č. 230/2009 ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe
ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom
zabezpečení
- dôslednosť, komunikatívnosť, zodpovednosť, flexibilita, bezúhonnosť

Mesto Pezinok je orgánom územnej samosprávy.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 4538011  Dátum zverejnenia: 14.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac