Referent životného prostredia

Mesto Pezinok

Miesto práce
Mestský úrad Pezinok, Radničné námestie, Pezinok
ASAP/dohodou, pracovný úväzok na dobu určitú na zástup počas dlhodobej PN
Mzdové podmienky (brutto)
1 100 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- koncepcia tvorby a ochrany životného prostredia vrátane rozhodnutí v oblasti ochrany vôd a ochrany prírody,
- samostatná práca na úseku preverovania podnetov a sťažností občanov,
- komplexná ochrana životného prostredia v pôsobnosti mesta podľa platných právnych
predpisov,
- podávanie záväzných stanovísk v otázkach životného prostredia v zverených oblastiach,
- organizovanie a kontrola výkonu verejnoprospešných služieb v oblasti údržby verejnej
zelene na pozemkoch, ktoré sú vo vlastníctve mesta, resp. v jeho správe,
- zabezpečovanie pasportizácie a projekcie zelene v meste,
- návrh rozpočtu a sledovanie čerpania rozpočtových položiek vo zverených oblastiach,
overovanie vecnej správnosti faktúr,
- delegované úlohy štátnej správy v zmysle zákona č. 364/2004 o vodách a o zmene
zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších
predpisov (vodný zákon),
- delegované úlohy štátnej správy v zmysle zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a
krajiny v znení neskorších zmien a doplnkov,
- spoluúčasť na tvorbe a realizácii zásadných zámerov vo zverených oblastiach,
- ekologická prevencia (spolupráca so školami, združeniami občanov, usmerňovanie
dobrovoľných aktivít v súlade s napĺňaním koncepčných zámerov Mesta a pod.

- zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
- skrátený týždenný pracovný čas na 37,5 hod
- výhody zamestnanca Mesta
- príspevok na regeneráciu pracovnej sily
- odmeny pri životných jubileách

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady:
- štruktúrovaný životopis, spolu s čestným prehlásením o pravdivosti údajov (príloha č.1)
- kópiu dokladu o najvyššie dosiahnutom vzdelaní
- súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov (vzor - príloha č.2)
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (vzor - príloha č.3)

Dátum a miesto podania žiadosti o účasť na VK: žiadosti spolu s požadovanými naskenovanými dokladmi zasielajte prosím výhradne elektronickou poštou na adresu: [email protected] s uvedením hesla v predmete: „VK – Referent životného prostredia“ najneskôr do 20. 6. 2022.

Priebeh výberového konania:
Výberové konanie bude prebiehať formou individuálneho rozhovoru (pohovor).
Na výberové konanie budú pozvaní uchádzači, ktorí splnia uvedené požiadavky a pošlú požadované doklady.
Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, avšak odpovedať budeme len vybraným kandidátom, ktorí najviac vyhovujú požiadavkám na pozíciu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

- znalosť legislatívy v oblasti životného prostredia - odborná prax vo verejnej alebo štátnej správe na obdobnej pozícií vítaná - osvedčenie o získaní osobitného kvalifikačného predpokladu vykonávať štátnu správu starostlivosti o životné prostredie (výho

Ostatné znalosti

MS Office - Pokročilý

- proaktívny a pozitívny prístup k práci
- spoľahlivosť a zodpovednosť
- MS Office (Word, Excel, Outlook) – pokročilý
- Auto CAD - výhodou

Mesto Pezinok je orgánom územnej samosprávy.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 4320604  Dátum zverejnenia: 4.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac