Referent sociálnej starostlivosti

Mesto Pezinok

Miesto práce
Pezinok
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 800 € v závislosti od pracovných skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- aktívne vyhľadávanie a kontaktovanie ľudí so sociálnymi problémami
- poskytovanie pomoci pri riešení krízových a nepriaznivých životných situácií
jednotlivcov, rodín – prostredníctvom postupov sociálnej práce v súlade s poznatkami
spoločenských vied
- sprostredkovanie a realizácia aktivít a opatrení smerujúcich k predchádzaniu vzniku
krízových situácií, prehlbovaniu a opakovaniu sa porúch fyzického, psychického
a sociálneho vývinu, deprivácie, sociálnej exklúzie, vzniku a nárastu sociálno-
patologických javov
- sprevádzanie klienta
- preventívna činnosť
- poskytovanie základného sociálneho poradenstva a uplatňovanie moderných prístupov
v sociálnej práci s jednotlivcom, rodinou, komunitou
- zber demografických údajov, analyzovanie potrieb lokality a určovanie cieľov práce
v dlhodobejšom horizonte
- vyhotovenie rozhodnutí a posudkov o odkázanosti na sociálne služby
- vedenie evidencie posudkov odkázanosti na sociálnu službu podľa stupňa odkázanosti
fyzickej osoby na pomoc inej fyzickej osoby.

• zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
• skrátený týždenný pracovný čas na 37,5 hod
• výhody zamestnanca Mesta
• príspevok na regeneráciu pracovnej sily
• odmeny pri životných jubileách

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady:
- žiadosť a životopis
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
- súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

Dátum a miesto podania žiadosti o účasť na VK:
žiadosti spolu s požadovanými naskenovanými dokladmi zasielajte prosím výhradne elektronickou poštou na adresu: [email protected] do 10.12.2019 s uvedením hesla v predmete: „VK – Referent sociálnej starostlivosti“.

Priebeh výberového konania:
Výberové konanie bude prebiehať formou individuálneho rozhovoru (pohovor).
Na výberové konanie budú pozvaní len uchádzači, ktorí splnia uvedené požiadavky a pošlú požadované doklady.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

- orientácia v problematike sociálnej starostlivosti
- orientácia v problematike krízovej intervencie
- orientácia v problematike posudzovania odkázanosti na sociálne služby
- vodičský preukaz typu B
- znalosť územia Mesta Pezinok vítaná

Mesto Pezinok je orgánom územnej samosprávy.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 3809506  Dátum zverejnenia: 13.11.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 800 € v závislosti od pracovných skúseností