Sociálny pracovník

Mesto Nitra

Miesto práce
Útulok Pre Bezdomovcov A Nocľaháreň, Štúrova, Nitra
Termín nástupu
dohodou/01.05.20244
Mzdové podmienky (brutto)
1 287 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

priamy výkon terénnej sociálnej práce s cieľovou skupinou ľudia bez domova na území mesta Nitry v stanovenom čase,

vyhľadávanie, kontaktovanie a odborná pomoc cieľovej skupine aj v otvorenom prostredí,

poskytovanie sociálneho poradenstva, krízovej intervencie a iných foriem odbornej pomoci podľa zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách v znení neskorších zmien a doplnkov so zameraním na skvalitnenie života cieľovej skupiny,

poskytuje sociálne poradenstvo, vrátane administratívnej agendy, pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov, nevyhnutné ošatenie a obuv, rozvoj pracovných zručností,

vytváranie podmienok na vykonávanie nevyhnutnej základnej osobnej hygieny, prípravu stravy, výdaj stravy alebo výdaj potravín, pranie, žehlenie a údržbu bieliznea šatstva, záujmovú činnosť,

koordinovanie a riadenie poskytovania sociálnej služby v útulku pre bezdomovcov, kde sa poskytuje ubytovanie na určitý čas, sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní práva a právom chránených záujmov, rozvoj pracovných zručností, nevyhnutné ošatenie a obuv,

vytváranie podmienok na vykonávanie nevyhnutnej základnej osobnej hygieny, prípravu stravy, výdaj stravy alebo výdaj potravín, pranie, žehlenie a údržbu bielizne a šatstva, záujmovú činnosť.

perspektívna práca

dynamická a zodpovedná práca a sebarealizácia,

stabilné zázemie samosprávy

komplexná pozícia, rôznorodá činnosť,

možnosti osobného rozvoja a profesijného rastu,

doplnkové dôchodkové sporenie a iné benefity v súlade s Kolektívnou zmluvou

Miesto výkonu práce: Mesto Nitra, Nitra, Útulok pre bezdomovcov, Štúrova ul. č. 55, Nitra.
Zoznam požadovaných dokladov:
- žiadosť o zaradenie do výberového konania
- životopis popisom pracovných činností
- čestné vyhlásenie o ukončení najvyššieho vzdelania
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
- písomný súhlas so spracovaním osobný údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Dátum a miesto podania žiadostí:
Uchádzači požadované doklady doručte najneskôr v termíne do 22.04.2024 v obálke, ktorá bude označená heslom: „Útulok-sociálny pracovník- neotvárať“ na adresu: MESTO NITRA, Mestský úrad, Štefánikova tr. č. 60, kancelária prednostu, 950 06 Nitra alebo zašlite elektronicky na e-mail: [email protected]. Platí odtlačok prezentačnej pečiatky Mesta Nitry resp. dátum doručenia e-mailom podanej žiadosti do e-mailovej schránky zamestnávateľa.
Informácia pre uchádzačov:
V prípade, že spĺňate požiadavky a máte záujem o uvedenú pracovnú pozíciu, reagujte a zašlite požadované doklady.
S Vašimi predloženými dokladmi sa budeme zaoberať a Vami poskytnuté informácie starostlivo posúdime.
Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, kontaktovať budeme len kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria a odpovieme iba tým uchádzačom, ktorých sa rozhodneme pozvať na pohovor.

Mesto Nitra si vyhradzuje oprávnenie pozvať na osobný pohovor len vybraných uchádzačov.
Vybraní uchádzači budú na osobný pohovor pozvaní telefonicky alebo elektronicky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

sociálnych služieb

Počet rokov praxe

2

odborná prax v sociálnej oblasti min. 2 roky,

skúsenosti s cieľovou skupinou ľudí bez domova výhodou,

skúsenosti s výkonom terénnej sociálnej práce výhodou,

znalosť zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách v znení neskorších zmien a doplnkov,

Ďalšie kritériá a požiadavky na kandidáta:

občianska bezúhonnosť,

analyzovanie a návrh riešenia problémov, komunikatívnosť, samostatnosť, tímová práca,

asertivita, empatia a spoľahlivosť,

Miestna samospráva.
Mesto Nitra je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky; združuje osoby, ktoré majú na jeho území trvalý pobyt.
Mesto Nitra je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom č. 369/1990 Zb. (Zákon o obecnom zriadení) samostatne hospodári s vlastným majetkom a vlastnými príjmami. Základnou úlohou samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jej územia a o potreby jej obyvateľov.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 4806063  Dátum zverejnenia: 11.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 287 EUR/mesiac